Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Empire vs Bretonnia 2000 pts  (Okunma sayısı 4355 defa)

Barbar139

• E-Posta
Empire vs Bretonnia 2000 pts
« : Temmuz 09, 2011, 12:57:24 ÖÖ »
Yeni bir savaş raporu ile karşınızdayız.
Bu kez Deniz’le oynuyorum, 2000 pts Friendly Battleline

Ordular;

Bretonnia
Lord, Heroic Killing Blow, Sword of +3 Attack
Damsel, lvl 4, Life Lore, Chalice of Malfleur, Warhorse
Paladin BSB, Royal Pegasus, Charmed Shield, Wyrmlance, Dragon’s Claw
11 Knight Errants (Lord)
11 Knight of the Realm (Damsel)
12 Knight of the Realm, Flaming Banner
10 Bowmen
29 Men at Arms
3 Pegasus Knight
Threbuchet

Empire
Mage, lvl 4, Shadow Lore, 4+ Ward Save, Ayna
Captain BSB, Characteristic testlerden oto geçeyim item’ı
Captain, Barded Warhorse
Priest of Sigmar, Hammer of Judgement
30 Halberdiers (BSB), 15 Free Company Detachment
30 Swordsmen (Mage), 15 Free Company Detachment
25 Greatsword
12 Knight, +1 ld Standart
Great Cannon
Hellblaster

Ben Deniz’in ordusunu gördüğüm kadarıyla AB’de kurmaya çalıştım 1930 puan civarına geldim, muhtemelen göremediğim birşeyler daha vardır...

Sahamız

Bana göre sağ tarafta çitlerle çevrili bir Sorceror’s Portal duruyor. (en yakın üniteye büyü atıyor) Diğer tarafta Elven waystone var, sahanın soluna doğru ortada bir orman var, diğer terrainler köşelerde kaldı. Deniz tepeleri Cannon’un görüşünü kapamasın diye köşelere koydu, ben de river ve marsh’ı kenara atınca nispeten açık bir savaş alanı belirdi.

Deployment

Sol baştan Breton hattı; men at arms, kotr(damsel), bowmen, threbuchet, bsb, errants(lord), kotr, pegasi
Sol baştan Empire; cannon, swordsmen + free comp, halberdiers + free comp, greatswords, hellblaster, knights (cannon en soldaki tepede, resimlerde pek görünmüyor)
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Empire vs Bretonnia 2000 pts
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2011, 12:57:54 ÖÖ »
Empire Turn 1

Pegasus vanguard’ından sonra oyun başladı. Deniz genel olarak hatları biraz ilerletti. Top misfire attı ama patlamadı.

Bretonnia Turn 1

Empire yürür de biz yürümez miyiz? Pegasuslarla uçup hellblaster’ı tehdit ettim, knightları Deniz’inkilerin 17 inchine koydum, diğer taraftaki knightlarla da BSB’li halberdier grubunu tehdit ettim, bu arada greatswordlere de 13-14 inch gibi bir mesafede durdum. Bu tur attığım throne of vines muhtemelen oyun boyu durdu.

Empire Turn 2

Greatsword failed charge ile kaldı. Free companyler yaklaşırken infantry grupları biraz uzaklaştı. Knight grubu hem pegasusları hem benim knigtları önden görebilecek şekilde döndü. Büyü fazında damselli kotr grubu RIP -1 S, lordlu errant grubu RIP -2 T aldı... Hellblaster, pegasuslara 18 sıkıp kendini patlattı, ld tutmayınca pegasi sahayı terk etti. Cannon da sonunda kendini patlattı ve rahatladı.

Bretonnia Turn 2

Kotr grubu, empire knightlarına şarjı bastı. BSB, greatswordlerin arkasına uçtu. Büyüyle cacık olan diğer knight grupları hafif geriledi. Büyü fazında 11 power dice gelmesi oyunu kurtarmamı sağladı. Önce RIP büyüleri hallettim, sonra halen aktif olan throne of vines yardımıyla irresistible dwellers below attım. Halberdier grubunun yarısını kaldırdık. Shottingde wyrmlance 3-5 greatsword aldı, ama trebuşe yarım kalan halberdierları tamamen eritti, ünitede sadece standart ve bsb kaldılar. Combatta da knightları kırdık, yakaladık ve empire hatlarının arkasına çıktık.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2011, 12:58:28 ÖÖ »
Empire Turn 3

Greatsword grubu yine failed şarj ile kaldı. Büyü fazı pek etkili geçmedi. Shooting’i de kalmayan empire, gelecek şarjlar için pozisyon aldı.

Bretonnia Turn 3

Greatswordlere üç koldan kapandık, oyunun kaderini belirleyecek combat burada geçecekti. Shootingde trebuşe swordsmenlere göbekledi, rerollu ld 8 tutmadı ve elemanlar kaçtı.

Combat sonunda çokla kırdık haliyle, greatswordlerin stubborn olması yine birşey değiştirmedi, Deniz’in şanssızlığı üzerindeydi, rerollu ld 8 yine tutmadı ve gururlu empire captain elini uzattı.

2. büyü fazımda gelen 11 zar hayat kurtardı diyebilirim. Dwellers below, 2 trebuşe göbeklemesi ve stubborn greatswordün kaçması maçı almamı sağladı.

Tekrar çok sağol Deniz...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2011, 09:56:23 ÖÖ »
Sen biraz şanslı Deniz biraz şanssız günüydeymiş(sanki). Elline sağlık güzel rapor olmuş, tebrikler.
Tomb Kings
2189+

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2011, 01:34:15 ÖS »
Evet biraz şanssız olmuş. Greatsword'lardan daha büyük bir etki beklerdim ben de. Win some Lose some!

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2011, 03:18:51 ÖS »
bu fotolarla battle report olayı gerçekten çok şık... keep up the good work gentelmen...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2011, 04:35:52 ÖS »
Elinize sağlık!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler