Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 2245 defa)

Ruhi

• E-Posta
Şubat Ayı İstatistikleri
« : Şubat 01, 2014, 11:16:53 ÖS »
1 Şubat Cumartesi

Mid War 1780 pts, Dust Up!
Campain
Attacker: German Grenadiers
Defender: US Tank Company
5-2 Axis Victory

İki farklı kanada yayılmış savaşmak zorunda kaldık. Amerikalılar ne zaman bölünse dağılıyorlar. Gene öyle oldu. Almanlardan kat kat fazla sayıda olsak da bir işi yapması için en az 2 ünite olmayınca işi yapamıyoruz. Bir de bugün birkaç kritik zar, yanlış (Batuhan için doğru tabi :) ) tarafta durunca oyunu verdik.

Güzel oyundu çok. Teşekkürler abi.

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Şubat Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2014, 10:18:40 ÖÖ »
1 Şubat Cumartesi

Battle of Kursk
Turn 2  Orel-Kursk Railway
1800 pts, Pincer
Attacker: Heer Grenadier Kompany
Defender: Red Army Strelkovy Battalion
5-2 Soviet Victory!!!

Hep o roket bataryalarını evde boyuyoruz diye :D Ve fakat Ambushtan çıkan 12 batarya Topçu, Nam-ı Değer GOD OF WAR! kalabalık piyade gruplarımı yedi yuttu!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2014, 01:20:24 ÖS »
Alıntı
Attacker: German Grenadiers
Defender: US Tank Company
5-2 Axis Victory

Tiger'ın üstüne smoke basılmış halde bile Defensive Fire'da 6-6 atması olayı netleştirdi :)

Alıntı
Attacker: Heer Grenadier Kompany
Defender: Red Army Strelkovy Battalion
5-2 Soviet Victory!!!

God of War hakkaten bu maç içinmiş. Açıkta piyade bulup her tur çaktık bombardımanı. Hem savunduk, hem de karşımızda saldıran piyade vardı. Ve Nebelwerfer'ler boyanıyordu :) Bu kombinasyon bir daha gelmez deyip aldık 12 bataryayı!

Bir de 2 maçı da 5-2 değil platoon kaybetmeden 6-1 kazadım! Evet yüzsüzüm :)

Çok teşekkürler abiler, daha buralardayım. Daha da dövüşelim.

Not: Levent'le maçtaki Assault hatası nedeniyle kendimi cezalandırıyorum. Levent'e "yanlış yapıyor olabiliriz" dedim aslında ama o da "bence de böyledir" deyince kurala bakmadıydık, keşke bakaymışız. Son maçın istatistiğini kumpanyaya 4-3 gireceğim.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2014, 07:12:58 ÖS »
6 Şubat Perşembe

Battle of Kursk
Turn 3 Operation Kutuzov
1780 pts, Cauldron
Defender: Heer Grenadier Kompany
Attacker: Red Army Motostrelkovy Batalon
5-2 Wehrmacht Victory!!!

Model'in Taarruzuna karşın, kuzey ordusunun başarısızlığı fırsat bilen ruslar Sert bir karşı taarruzla önce yavaş alman ilerleyişini durdurmuş daha sonra Model'in ordusunun etrafını sarabilmek için alman hatlarını yarmaya çalışıyordu. Fakat Alman piyadeleri cesur bir karşı saldırıyla rus hatlarını yararak Rus cephesinin gerisinde savunma pozisyonu aldı. Hızlı rus birlikleri inatçı piyadeyi buradan sökemeyince Tüm rus cephesi saldırıyı kesmek ve geri çekilmek zorunda kaldı ve tekrar bir saldırı yapabilmek için toparlanmaya başladı.

Kalabalık piyade birlikleri ve 3 adet Pak 40 ile destan yazdık. Şüphesiz maçın açık ara en iyi ünitesi Pak40 lar. Bu anti tank silahları burunları bile kanamadan çatışmayı atlattı ve fakat hem tank saldırılarını hem her tur uçak bombardımanına hem de katyushya salvolarına dayandı, üstüne 3 ağır tank 4 tank avcısı ve 3 hafif tank yok ettiler. 3 ünitenin yok edilmesinde büyük payı olan Pak40 ların tüm ekibi Demir Haç madalyalarıyla onurlandırıldı.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2014, 02:22:04 ÖS »
8 Şubat Cumartesi

Early War - Winter War
Soviet Heavy Tankovy Battalion (Batuhan) vs
Finnish Jalkavaki (Infantry) Company (Doruk)
Fighting Withdrawal 1650 pts
4-3 Soviet Victory!

Early War gazım devam ederken Doruk'un "bende Fin tankları var" demesi üzerine dövüşe tutuştuk. Gerçi fin tanklarının yanı sıra beyaza boyalı piyadesi de vardı onlar da çok şekil durdu masada. Fighting Withdrawal genel olarak savunan için sıkıntılı bir senaryo ve Finler her kanadı birden savunmakta haliyle zorlandı. Fin T-28'lerini oyunun görece başlarında Armoured Car'larım ile indirince oyun daha bir rahatladı benim için. Bir kanattan T-35 ve kalabalık piyade ile yürüdük, durdurulduk. Ortadan T-26 ve Armoured Car ile yürüdük, orta da bir süre sonra yalan oldu. Sol kanattan T-28 ekibimizle ilerledik, o tarafı savunan birkaç Lahti Anti-tank Rifle dışında birşey yoktu, oradaki piyadeyi de sökünce objective'i, çekilmesinden bir tur önce alarak oyunu kazandık.

Finlerin Motti Ambush kuralı çok feciymiş onu gördüm. Baya masanın herhangi bir yerinden (No-Man's Land dahil) SMGli bir ekip çıkıp deli gibi tarıyor. Bir piyade ordusu çıkmış olsaydım işim baya zor olacakmış sanki.
"If you're going through hell, keep going."