Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1195 defa)

Barbar139

  • Administrator
  • İleti: 2033
    • E-Posta
Aralık Ayı İstatistikleri
« : Aralık 23, 2013, 03:31:03 ÖS »
22.12.2013

Mid War 1850 pts
Counter-Attack
Attacker: Red Army Tankovy Batallion (Batuhan)
Defender: Wermacht Panzergrenadier Company (Levent)
Soviet Victory!


Görevimiz, biri düşman deployment alanında, diğeri No Man's Land'de olan 2 obj'den birini almaktı. Alman bölgesindeki piyade yoğunluğundan oraya T-70 light tank, Süvari ve ZIS-2 anti-tank ile yüklenirken diğer bölgeye kalabalık T-34 ve SU-85 tanklarımızla koştuk. T-34 ve SU-85'lerin ilerleyişi, Nebelwerfer atışları, Wespe ve Marder direnişiyle biraz yavaşlatılsa da durdurulamadı. (bkz. oha kadar tank vardı) Diğer tarafta T-70'ler biraz yolu açsa da Pak40 ambushu sonrası işler yalan oldu, süvarimiz de diğer taraftaki tanklara zaman kazandırmak adına makineli tüfek atışları altında kıyıldı. T-34'ler sonunda, uzak bölgedeki obj.e koşmuş olan ve iki tur boyunca dig-in yapamamış piyadeyi kırınca obj. bizim oldu. BA-10M armoured car ekibi de yaklaşan Alman müdendislerini taradı ve Almanları ordu moraline zorladık. 4+ gelmeyince kazandık.

Mid War 1850 pts
Fighting Withdrawal
Attacker: U.S. Tank Company (Ruhi)
Defender: Gepanzerte Panzergrenadier Company (Batuhan)
U.S. Victory


Oyunda savunan taraf 3. turdan itibaren birliklerini masadan çekip, 6. turdan itibaren objective'leri de kaldırmaya başlıyor. 8. tur sonunda da oyun bitiyor. İlk bomba, ormandan çıkan ve atışlarını yaptıktan sonra Stormtrooper'ı başaramayıp tekrar kaçamayan, sonunda da Tank Hunter yemi olan StuG'ların gitmesiydi. Sonrasında oyun boyu tek bir Stuart Bail Out eden Pak40'lar çıktı sahneye. Merkezi tutan mühendislerimiz Stuart-Sherman kıskacında kalınca yardıma Panzer III'ler geldi. Biraz dayanır gibi olduk, sağ ve sol obj'ler gepanzerte ekiplerince iyi korunuyordu, merkez düşse de 6. tura gelmiş ve obj. kaldırmaya başlamıştık ama artık çok kayıp veriyorduk ve ordu morali atmamız gerekiyordu. Levent'e olan bana oldu, 4+ gelmeyince kaybettik.

Sağolun abiler, çok keyifli iki maçtı. Ruhi'yle yaptığımız maçta her tur gelen uçaklarımın istisnasız hepsinin 50.cal AA MG'ler tarafından indirilmeleri de ayrı olaydı. =)
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

  • Administrator
  • İleti: 5562
    • E-Posta
Ynt: Aralık Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2013, 03:54:34 ÖS »
Ruhi'yle yaptığımız maçta her tur gelen uçaklarımın istisnasız hepsinin 50.cal AA MG'ler tarafından indirilmeleri de ayrı olaydı. =)

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain