Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Süper Heavyler ve 40K  (Okunma sayısı 3524 defa)

Ruhi

• E-Posta
Süper Heavyler ve 40K
« : Aralık 20, 2013, 08:32:34 ÖÖ »
Ben bayağı okudum. Hani kurallara falan birkaç defa baktım.

Bir şey olacağı yok. Böyle puan bazlı oyunlardaki her zamanki temel problem ayağa kalkıyor. Bir işi zayıf yapan yüksek puanlı bir model, diğer işi biraz fazla iyi yapıyor. Çirkinlik ortaya çıkıyor.

Eldar'ın Titan'ı berbat, ama inanılmayacak kadar kötü bir Close combat'er. 900 puan olacak kadar pahalı ama 1 attack, 4 WS, 2 IN falan. 12/12/10 aynı zamanda. Berbat yani. CC'ye girsen, oyun 900 puanlık şey için direk biter. Hiç değilse tüm etkisini kaybeder diye düşünüyorum. İşte Cavalary'ler, Assult Vehicle veya open topped vehicle'ı bulunanlar falan hiç acımaz. Diğer taraftan bu abi/abla bu kadar puan ve bu kadar kötü CC'ci olunca 36" move'u var ve korkunç ateş ediyor. Kısacası çok çirkin bir 1-0 modeli. Hani iş yaparsa oyun kazanıyor. İki kötü zar atsan da, ben buna mı puan verdim diyorsun.

Necron'ların adamları güçlü ve kullanması kolay. Bir de aynı modeli upgradelerle bambaşka şeyler yapabiliyorsun. Bu adamlar daha iyi.

----------

"Oyun dengeli mi, dengesiz mi.. Daha sıkıcı olur mu?" gibi soruları oynayıp görmek lazım. Bana concept ordu ile oyun gayet oynanabilir gibi geliyor, ancak oyunun amacı değişiyor. Yani bu aletler gerçekten oyunu domine ediyor. Tabi bu işten gene bence en şanslı çıkan necron ve SM oldular. SM drop pod acayip iş yapacak. Keza adamların alpha strike'ı direk bir süper heavy'i indirebileceği üniteler var. Necronlar içinse 20 tane gauss'lu warrior phalanx direk bir süper heavy'i alabiliyor.

Göreceğiz demekten başka çare yok. Ancak Kule için en ilginç katkısı şüphesiz Özgün'ün direk ordu yapabilecek olması oldu diye düşünüyorum. Süper süper.. :)

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain