Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Feast of Blades 40K Banned Rules  (Okunma sayısı 5686 defa)

Ruhi

• E-Posta
Feast of Blades 40K Banned Rules
« : Aralık 10, 2013, 01:45:00 ÖS »
http://www.3plusplus.net/2013/12/feast-of-blades-will-be-enacting-restrictions-and-bans/#more-8692

Çok ilginç yav. Amerikalılar bile kuralları değiştirme olayına girdi.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Feast of Blades 40K Banned Rules
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2013, 01:45:42 ÖS »
Geçtiğimiz birkaç gün ciddi ciddi forumları dolaştım ve üstüne düşündüm bu yeni kuralların. Sanırım basitçe, bu "yeni ally slotu kaplamayan adamlar da ally slotu kaplıyor" desek zaten her şey direk yerine oturacak gibi.

Yakında TÜSOT kuralları version 1.0 belli olur. Bir şeyler çıksın uzun uzun sohbet edelim. (Yürütme Kurulu'ndayım, hani direk fikir öneri falan var ise önceden de geyik yapabiliriz.)

Neyse, bakalım. İyi tarafından bakarsak, bu yeni ordu dizilimleri oyun kurallarını değil ordu dengelerini biraz çirkinleştirdi. Sanki güzel formatlar falan çıkartabiliriz diye düşündüm.

NOT: Lütfen 40K için format önerileri arkadaşlar. Olmadı bir toplantı organize falan mı etsek acaba şöyle Ocak gibi diyorum.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2013, 01:53:17 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2013, 03:42:44 ÖS »
Yüz yüze geyik rules.

blackwinter

« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2013, 05:44:13 ÖS »
valla güzel yazı sonuna kadar sıkılmadan okudum.

ve katılmamak elde değil. biz kendi aramızda bu kadar competitive listeleri yapmıyor olsakta bence adamın bulduğu çözümler kullanılabilir.

bütün eklentileri (allies, dataslates, escalation, stonghold assault vs.) kullanabilir kılıyor ama listeyi "broken" kılan detaylarıda çıkartıyor. hani alalım bunu uygulayalım mı bilmiyorum ?

ama fikir vermesi açısından okunması gerekir bu makalenin.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 10, 2013, 06:37:05 ÖS »
4.) Dataslates will take an ally slot
Taking units from many, many different books and ignoring the force organization chart is too much. This change will make dataslates an interesting addition to the game, without allowing for truly bizzare armies.

Bu kurala göre Inquisition 3 ally olarak alinabilinecek mi? Bildiğim kadarıyla Inquisition dataslate değil? Yada dataslate mi?