Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Aralık 2013  (Okunma sayısı 4736 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Aralık 2013
« : Aralık 07, 2013, 11:31:48 ÖS »
6 Aralık Cuma
Enis (Hight Elfes) vs Çağdaş (Bretonnia)
2500 Puan Dostluk Maçı
Dawn Attack Senaryosu
Bretonnia Victory

Bretonnia dostu Dawn Attack senaryosu gelince keyiflenmiştim ama dizilimini istediği gibi yapan taraf Enis oldu. Benim özellikle redirect ünitelerim istemediğim yerlerden çıkmaması sonucu sağ kanadımdaki Trebuchet 2. turun başında düştü. Onun üstüne 2'nin 2'sinde re-rollu 7 ld testini tutturamayan Lord destekli KE ünitem gaza gelip BSB'li ve Level 4'lü 38 kişilik Phoenix Guard (PG) ünitesine bodozlama daldı. Heavens okulunu ilk kez kullandım ve bence en iyi seçenek bizim için. 12 zarla 3 büyü yaptım bu tur ve savaşı inanılmaz derecede kendime çevirdim. KE'ler kırılmadı, PG'ler kaçmadı. Benim Lord'um ilk Champion yedi sonra BSB'yi aldı. Yardıma gelmesi beklenen Sword Master'lar kafalarına taş yiyince oyun dışı kaldılar, üzerine BSB'li KOTR ünitesi charge edince PG'ler kırıldı, oyunu 4 turun başında bıraktık.

Heavens bufflı şövalyeler inanılmaz güçlüler. Hem daha zor vuruluyorlar hem de daha zor ölüyorlar. Artık sahalara Heavens lore almadan çıkmak bizim için yok. Maç için saol Enis.

MoM:
Bretonnia Lord'u
MaloM: Enis'in sağında çıkan 5 adet Dragon Prince. 3 tur Pegasus üzerindeki Paladin'i kıramadılar, woundlayamadılar bile.
ZaroM: KE'lerin charge ettiği tur büyü fazında attığım 6+5, toplam 11 büyü zarı+1 tane de channel ettim

tulmir

• E-Posta
Ynt: Aralık 2013
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2013, 12:28:59 ÖS »
13 Aralık Cuma
Gözde (Dark Elf) vs Çağdaş (Bretonnia)
1250 Slow-Grow Ligi Maçı
Blood and Glory Senaryosu
Bretonnia Victory

Gözde maça 6 adet boyalı ünite ile çıktı ki benim de öyle olmam gerekiyordu ama sadece 2 ünitem boyalıydı :( Burak'ın Gözde'ye liste hazırladığını duyunca ve masada Level 4 büyücü artı Hydra görünce herhalde ben bu maçı alamam dedim. 1.1'nde KE ünitem farkında olmadan çok yakınıma gelen Hydra'ya charge! dedi ve çok pis dayak yedi ama kaçmadılar. 2.1'nde KE'ler 32 Warrior+Lord'lu üniteden flank yedi ve tuz-buz oldular, içindeki Paladin kaçıp kurtuldu. Paladin'i kovalayan Hydra, flank'ini bana verince ana ünitem 2.2'sinde charge edip Hydra'yı aldı ve Warrior'lara yüzümüzü döndük. 32 Warrior ile 5.2'sine kadar kapıştık, Heaven buffları sayesinde onları kırıp oyunu kazandık. Oyun boyunca Gözde'nin en büyük hatası 5 Cold One+BSB'li ünitesini ve 12 Crossbow'lu ünitesini oyuna sokamaması oldu. Her şeye çok uzak kaldılar. Oyun için teşekkürler Gözde.

MoM: KE'larla sahaya çıkan, kaçıp kurtulan daha sonra yardımıma yetişen Paladin
MaloM: 5 Cold One+BSB'li ünite. Maç boyunca Pegasuslardan korktukları için maça giremediler, aslında bence çok pis döverlerdi charge yeseler bile.
ZaroM: benim ilk turda yaptığım KE ünitesi ile toplam 3 adet s6, 8 adet  s5, 9 adet s3 atağımdan 4+'ya sadece 4 hit atmam!

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2013, 03:36:34 ÖS »
17 Aralık Salı
Yakup (Dwarfs) vs Çağdaş (Bretonnia)
1250 Slow-Grow Ligi Maçı
Dawn Attack
Bretonnia Victory

Bretonnia dostu Dawn Attack her zaman işimize gelir ve yine öyle oldu. Hareket kabiliyeti düşük Cüceler, masanın sağına ve soluna yayılınca tekrar toplanmaları zaman aldı ve Breton şövalyeleri onları teker teker avladı. Oyun dizilimi sırasında Yakup alınabilecek bir riski aldı ama planı işe yaramayınca oyun 3.turda bize döndü ve 6. tura kadar oyunu yönlendirip, bitirdik.

MoM: Bretonnia Lord'u
MaloM: Pegasuslar. 4 tur Canon'ı alamadılar
ZaroM: Son tur ikili Lance charge'larının ikisinin de fail olması
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2013, 03:47:17 ÖS Gönderen: tulmir »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2013, 04:28:59 ÖS »
21 Aralık Cumartesi
2, 1250 pts Slow Grow Ligi Maçı,

Lizardmen vs Dark Elves (Gözde)
Blood and Glory
Lizardmen wins.

Gözde henüz öğrenme aşamasında, Lizardmenle de ilk maçı tek bayrak 1 general ile de çıkmıştı. 1 üniteyi alınca oyunu kazandık.

Lizardmen vs Brettonia (Çağdaş)
Meeting Engagement
Draw.
Skinklerime musallat olması gereken Pegasuslar, javelin, yıldırım yiyerek paniklediler, Charge'a flee dediler başka yere kaçtılar ve Çağdaşın oyun planını bozdular. Coldone üzerindeki scar veteran turlarca 1 lance'i tuttu bsb'yi kesti. Bir tur bu lance'e yandan coldonelar ve saurus infantry ile saldırdım ancak o tur kırılınca infantry gerisin geri kaçtı. Dolayısıyla o Lance'i almak olanaklı olmadı... Maç da 97 puan farkla berabere bitti...
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2013, 05:56:34 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2013, 11:58:22 ÖS »
27 Aralık Cuma
Lizardmen(Alkım) vs Bretonnia(Çağdaş)
2500 puan Battle for the Pass
Bretonnia Victory

Bretonnia ilk kez RAF tarzına yakın bir listeyle sahaya çıktı. Pegasus üzerinde Lord ve 2 ünite Pegasus şövalyelerle full Breton Şövalyelerinden hazırladığım listede hiç köylü yoktu. Alkım ise son 2 maçtır yaptığı gibi yeni kitabın verdiği alternatifleri gözden geçirmek adına yine farklı bir listeyle gelmişti. Mesela ilk kez 6'lı Kroxigors ünitesini denedi, her biri 3 atak ve S7!!! İlk 2 tur Alkım Magic fazlarında çok şansız zarlar attı, ben ise Level 2 büyücü ile oynamama rağmen maç boyunca Magiz fazlarını daha iyi geçirdim.

İlk 3 tur Pegasus ünitelerim, Skinler ve Terradon'larla köşe kapmacalarından sonra göbekte büyük savaş başladı. Peg Lord önce Bastiladon'u KB edip sonra BSB'li KoTR ünitesi ile birlikte Slann'ın grubuna dalıp Slann'ı da aldı. 6. tura kadar göbekte git geller oldu ama 2+ AS ile 2 Lord'lu Bretonnia sonunda ortadan daha fazla puan kopardı.

Yalnız çok iyi maçtı ve eğlenceliydi. Çok saol Alkım.

MoM: Kendine tam 4 kat daha fazla puan kazandıran Peg Lord
MaloM: 15 atakda sadece 3 hit yapıp, bir sonraki tur kaçarak Pegasuslar tarafından masadan kaldırılan Kroxigors
ZaroM: bknz; MaloM.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2013, 07:37:30 ÖÖ »
Her macta bi hkb atiyosun yanniz cagdas kardesim ;)
War, war never changes...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2013, 10:32:40 ÖÖ »
Her macta bi hkb atiyosun yanniz cagdas kardesim ;)

Bretlerin HKB komboları çok iyi. Zaten HKB olmasa CR dışında başka bir şeyimiz kalmıyor

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Aralık 28, 2013, 10:43:52 ÖS »
Battle for the pass uzun mesafe atiscilari olan ordular icin buyuk avantaj. trebuseleri iki pegasus grubu yuzunden avlayamaycagim belli olunca riske girip uzun mesafeli bir sarj denedim yoksa adamim kalmayacakti savunacak, basaramadik haliyle. Her ne kadar iki lance'i kitlesek de slaanin ekibi vs 2 lord 1 bsb 1 lance olan kombatin 4 tur surmesi bile sansti. Zarlarim butun oyun boyunca dusuktu, ld icin super ama atak, casting, dispel zarlari icin felaketti tabi. Hatta slaan iki tur magic fazini, 1 de dispel fazi kapatti. Cagdas da cok duzgun oynadi tabi. Tebrikler abi .

dey layt com and me wan go hom...