Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2013 Aralık Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 4155 defa)

Ruhi

• E-Posta
2013 Aralık Ayı İstatistikleri
« : Aralık 01, 2013, 09:24:37 ÖS »
1 Aralık Pazar
Space Marines (Yaşar) vs Chaos Space Marines (Ruhi)
Friendly
Emperor's Will (1'er objective)/Hammer and Anvil (Çapraz Diziliş)
1850pts
Chaos Prevails!

Yaşar gelecek hafta turnuvaya çıkacağı rosterı denedi. Ben de bir süredir istediğim gibi bir CSM oynama şansım oldu. Ayrıntılara girmeden, Yaşar'ın hızlı ünitelerini müthiş shooting (Havoclar, 3 Obli.) Zayıflattık, sonra CSM uçakları ile bayağı bitirdik. Counter Assult ile de temizledik. Karşı tarafa doğru ilerlemeye başlayacaktık 3-1'de bıraktık.

Güzel oyundu eyvallah Yaşar.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: 2013 Aralık Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2013, 02:13:22 ÖS »
-08.12.2013
-Chaos Space Marine (Efe) vs Saim-Hann Eldar (Semih)
-1850pts TUSOT Turnuva 1. maç (Purge the Alien-çapraz yerleşim)
- Chaos Victory

Turnuvanın ilk maçı olduğu için oldukça önemli bir maçtı.. açıkçası ilk roundda her şey planlandığı gibi gidiyordu... sonra 2.1 de benim Warp spider ünitem 10" scatter edip düşmanın üstüne denk gelince (Eski edisyonda sadece ilk model imposible'a gelmedikçe sorun yoktu, artık bir model dahi koyamasan tüm ünite mishap tablosundan atıyormuş ilk el tecrübe ile öğrendim) Spider ünitesi warpta yok oldu... Daha sonradan Ruhi ile konuştuğumuz üzere burada ciddi bi hata yapıp uçağımı çok ileri çıkardım ve bir sonraki roundda gelen iki ejderha da meteoric hete hötö ataklarında full çekip 8 tane S7 AP2 wound vurunca uçağı kaybetmiş oldum... Spiederların hedefi olan oblitaratörler canlı kalınca onlarda cezayı kesip melta-multi melta kombolarıyla her üç wave serpentimi de patlattılar... bundan sonra aynı anda ateş edebilecek çok bir ünitem kalmadığı için oyunu kaybettiğim garantiydi.. Her halde bu edisyonda ilk defa masada hiç modelim kalmadığı bir maç oldu... Keyifli oyun için teşekkürler Efe...

-08.12.2013
-Gray Knights (Göker) vs Saim-Hann Eldar (Semih)
-1850pts TUSOT Turnuva 2. maç (Big guns never tiers-Hammer and anvil)
- Eldar Victory

Bu oyun ciddi Gökerin Bahtsızlığı oldu... Eldar gibi vur kaç ile uzun menzile sahip bir ordu ile, Gray Knight gibi neredeyse sıfır uzun menzil silahı olan bir ordu hele de uzunlamasına masada maç yapınca, Eldar için atış pratiğinden başka bir şey olmadı... Greyknight kendi yarı sahasından çıkamadan son modeline kadar yok edildi... Hani oyunu sonuna doğru Gökerin canı bayağı sıkılmış gözüküyordu... Umarım sıkıntı bu maçla ilgili değildir...

-08.12.2013
-Space Wolves+IG (Salih) vs Saim-Hann Eldar (Semih)
-1850pts TUSOT Turnuva 3. maç (Relic-Dawn of Warl)
- Eldar Victory

Yine Salih için çok zor bir senaryoydu... Eldar her fazda hareket edebilen jetbike ünitelerine sahip olduğu ve ilk rounda ben başladığım için relic'i alıp kendi alanıma doğru kaçmaya başladım... Bu arada Salih ilk defa karşılaştığı Eldar Anti infantery fire power'ına şahit oldu.. round daha salihe geçmeden her iki detecthment'ın da command grupları yok edilmişti... SOnradan aramıza drop podlar düştü içinden çıkan 30 Wolf 2+cover save sahibi motorcuları yok ettiler(burada kahraman IG den bahsetmek şart 15 tane Lasgun atışı ile 4+hit, 5+ wound, 2+ cover saveli 4 motorcuyu IG öldürdü kesin imparatorluk şampiyonları IG kılığında masaya gelmiş olmalı ;D ;D ;D) sonrası ise wolfler için tam bir mezbehaya döndü, 3 Wave Serpent, 15 Dire avanger, 3 Vyper ve 7 jetbike dönüp ayanı alanı tarayınca 1 roundda 30 wolf birden telef oldu...  Ardından IG Air Cavalry'sini çağırdı.. İki tane Taşıyıcı içinde 10'ar IG ile savaş alanına girip Wave serpentlere ateş açtı ama hiç birini patlatmayı başaramadı... Bir de bunun üstüne gelen crimson hunter IG uçaklarının arkasına geçip 2 glance 2 penetre vurunca önce ilk uçak düştü 2. penetrede ben şanslı bir 6 atarak ikinci uçağıda düşürünce savaşın sonucu kesinleşmiş oldu... Keyifli maç için tekrar teşekkürler Salih...