Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 6th edition Codex anketi  (Okunma sayısı 3656 defa)

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
6th edition Codex anketi
« : Kasım 24, 2013, 11:32:35 ÖS »
Buyursunlar.

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 6th edition Codex anketi
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2013, 12:56:47 ÖÖ »
Ben Space Marine diye oy verdim. Yani ne kadar çok çeşit var inanılmaz. Havalı olduğu kadar da güçlü listeler kurulabiliyor. Her şeyi yapan muhteşem bir codex diye düşünüyorum. Special karakterler de müthiş. Ayrıca Chapter Doctirine ayrımıyla chapter farkı iyice hissediliyor diye düşünüyorum.

NOT: 2+ Armor saveli koca yaratıklara karşı grav. silahlarla çözüm olmuşlar, o da oyun dengesi açısından ekstra güzel.
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2013, 12:58:30 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ultor

• Misafir
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2013, 10:04:59 ÖÖ »
Tyranidler olarak altı üstü bi 3+ armor save'imiz vardı o da yalan oldu  :'(

Xeno candır  :P

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2013, 11:05:12 ÖÖ »
Zaten 40k oynayanların büyük çoğunluğu SM oynuyor. Bir de bu codexi çıkartıp neyi amaçlıyolar anlamadım. Yani diğer orduları oynayanların da canı var. Bilgisayar oyunu gibi "karakter açtım beğenmedim sildim diğerini açtım" denecek birşey değil, deli gibi para harcanıyor ordulara.
Fiyat politikasından bile kötü bence bu GW'nin codex eşitsizliği.
Ben kazanma hırsından çok zevk için oynuyorum, öyle olmasa CSM oynamazdım zaten. Güya "Great Enemy"yiz ama kimsenin CSM ordusu görünce dizlerinin titrediğini sanmıyorum :)
Tepki olarak boş oy atıyorum ben ankete  :P
Bize her yer Nostramo

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2013, 12:47:37 ÖS »
Yeni Tyranid codexini bekliyorum ama çok da oylanacak bir şey yok; GW hayvan gibi yüklendi Marinelere. Yok üç artısı, yok zırhı derken diğer ordu sahiplerinin sinirlerini bozuyorlar. Vermişler adama seramik zırh, herif olduğu yerde bana ateş ediyor, ben sırf yaklaşmak için bir ünite termagant kaybediyorum. Termaganttır, zaten amacı budur falan filan. Masadan koca bir küme kaldırınca insanın morali bozuluyor.

Ümidim gelecek yeni kızlarda.

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2013, 10:51:41 ÖS »
Ben oyumu Codex Astartes' e bastım çünkü, hani benim ordumu yendiler yani. Benim elitist orduyu dağıttılar orada dedim kesinlikle güçlü olmalı bunlar.