Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1615 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ekim Ayı İstatistikleri
« : Ekim 20, 2013, 05:35:44 ÖS »
Bayram boyunca;

1600 pts - Hold the Line
Soviet Guards Rifle Battalion (Batuhan)
vs German Panzer Company (Mustafa)

Mustafa'ya zehir aşılamak adına geniş çaplı bir tanıtım yaptık. Güzel de zorladı aslında, ilk hattımı yarmayı başardı ve ordu komutanımı masadan attı. Ama ambush'tan çıkan küçük toplar ve reserve'den gelen tank hunter ekibi zamanında yetişince işi çevirdik. Sonraki çok daha küçük çaplı tanıtım maçında Fatih'in bir arkadaşına (yine Panzer...) karşı Amerikan tank oynadım. Adamın zarları sürekli nazi sembolleriyle süslü olunca attığını vurdu ve tanıtım yapalım derken feci dayak yedik. =)

1850 pts - Surrounded
Soviet Red Army Motor Rifle Battalion (Batuhan)
vs German Panzergrenadier Company (Levent)

Levent'i ortada sıkıştıralım derken Panter maması olduk. İki taraftan Levent'in tek objective'i zorlamak istedim, bir kanattan KV-1e heavy tank, SU-85 tank hunter ve 2 platoon'luk rifle/mg piyade zorlarken, diğer kanatta tek platoon'lık piyade ve T-34'ler vardı. Kritik an, T-34'lerin iki panzerknacker ve company command içeren alman piyadesine dalması ve tertemiz dayağını yemesiydi. Alman piyadesini oradan sökemeyince haliyle tek taraflı baskı kurmak zorunda kaldık, diğer taraftaki tankları da Panter ekibi tutunca piyademiz tek başına kalmış oldu, MG'li alman piyadesi de pek sökülecek gibi gözükmeyince oyunu bıraktım.

Çağdaş:  "Peki, bu patlamış T-34'ler neyi simgeliyor?"
Batuhan: "Sovyet rejiminin çöküşünü simgeliyor abi..."

4000 pts - Total War
Soviet Guards Rifle Battalion (Batuhan)
American Tank Company (Ruhi) vs
German Panzer Company (Levent)

Tek birşeyi yanlış oynamışız, Levent'in en az iki company olması gerekiyormuş, ama çok da etkilemezdi muhtemelen. Uçalım kaçalım 4000 puan oynayalım dedik ve ilk Total War tecrübemizi de İzmir olarak yapmış olduk. Oyunda haliyle bir dolu şey oldu, Amerikan Priest topçuları bir sürü tank yedi, Armoured Recon ekibi yine small arms fire'da starlaştı, Alman panzerleri heryere yetişmeye çalışıp bir yandan da Shturmovik yemi olmamak için çabaladılar... En bomba olaylar herhalde merkeze çöken kalabalık Sovyet piyadesinin sökülememesi ve SU-85'lerin çok çok zor ihtimalleri başarıp 2 Tiger yemeleri oldu. 4000 puana göre bile belki de biraz fazla elit bir listeyle çıkan Levent piyade yetersizliği nedeniyle obj. korumakta zorlandı ve tam skoru hatırlamasam obj. puanlarında farklı kazandık.

Eyvallah abiler, çok çok keyifli bir İzmir maratonuydu. Levent'le yaptığımız maçın ve Total War'ın resimli raporlarını önümüzdeki hafta sonuna kadar herhalde hazırlamış olurum.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2013, 08:15:44 ÖS »
Süpersin Batu! Daha çok gel daha çok maç yapalım :D Ellerine sağlık. Bir dahakine söz aklı salim bir ordu yapıcam, uyku mahmurluğuyla olmadı :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2013, 08:35:09 ÖS »
Çok eğlenceliydi. Tekrar teşekkürler Batu.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain