Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2013 Kasım Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 5209 defa)

blackwinter

2013 Kasım Ayı İstatistikleri
« : Kasım 08, 2013, 08:49:24 ÖÖ »
07 Kasım
Ultramarines (Yaşar)vs Space Wolves (Salih)
Friendly
Purge The Alien/ Hammer And Anvil
1850pts
11-10 Wolves victory

Karşılıklı çok kanlı ve çekişmeli bir maçtı. 6. turun sonuna kadar kazanan belli değildi. kurtlarda line braker ve first blood varken UM de line breaker ve slay the warlord vardı. Kill point olduğu için çok daha zevkli ve hareketli bir oyun oldu.

UM uçakları reserveden gelmekte çok geciktiler(Tigirius a rağmen) gelincede oyuna beklenen etkiyi yapamadılar. bir sürü miss attılar ve penetreleri başaramadılar. Ama stern guardlar yine Alpha Strike basıp 5 Lascannon lı long fangleri  susturdurlar. Ve Warlord olan Rune Priestimi de öldürdüler.Ancak çok geride kaldıkları için oyuna başka büyük bir etkileri olamadı. Drop pod un birinden inen Iron clad dreadnought ise wolf drop podu avına çıktı.

Kurtlar ise nerdeyse 4 drop pod u rakip sahaya 1 inide kendi sahasına indirdi. oldukça kalabalık olduğumuz için UM infantry si üzerinde bayağı baskı kurup yok edebildik. İlk defa maça çıkan Wolf Guard terminatörler, bayağı iş çıkardılar. 1 vindicator, 2 attack bike, 1 stormtalon gunship patlatıp  puanlarını karşıladılar. son anda Iron Clad dreadnought tan assault yemeseler yaşayacaklardı. Bir de Rune Priestlerin elindeki Rune Axe gerçekten başarılı bir aletmiş. Tigirius bile 4+ cancel karşısında bazen çaresiz kaldı.

Maç için teşekkürler Yaşar.

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

wendigo

• Üye
    • E-Posta
Ynt: 2013 Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2013, 09:52:22 ÖÖ »
20 Kasım
Nightlords (Efe) vs Space Wolves (Salih)
Dünya kupası grup eleme maçı
Purge the Alien / Dawn of War
1850 pts
13-4 Nightlords victory

Açıkcası Purge the Alien en sevdiğim senaryo ki Salih de hemfikirdi bu konuda. Harala gürele vur babam vur. Drop pod işi insanı strese sokuyor açıkcası. Nereye gelecek, ne çıkacak belli değil. Oyun başında havoc ünitemi ve cultistleri sildi Salih'ın wolflar. Kalan tek tük cultist ve 5'li csm ünitem yine de kendinden bekleneni yapıp bir wolf birliğini 2 tur kadar close combatta tutarak bana çok zaman kazandırdılar. Şansın benden yana olduğu an ise Obliteratorun 2.turdan oyunun sonuna kadar üzerine üzerine gelen tüm atışlara rağmen hayatta kalması oldu.
Buradan duyurulur, eğer iki Heldrake aynı anda gelirse fena oluyor. Bana uzaktan lascannon ve missile launcher ile saldıran tüm wolf birlikleri heldrakeler ile yok edildiler. Bu oyunda ilk kez denediğim Plague marineler de beklediğimden iyi iş çıkardılar. Ateş güçleri hiç fena değil ve dayanıklıkları inanılmazdı.
Sonuç olarak first blood, slay the warlord ve line breakerı da alarak bir galibiyet almış olduk.
Herşeyin sonunda oyun çok zevkliydi, Salih'e teşekkür eder, en kısa zamanda yeni bir maçta görüşme dileklerimi iletirim.
Bize her yer Nostramo

blackwinter

« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2013, 10:08:22 ÖÖ »
20 Kasım
Nightlords (Efe) vs Space Wolves (Salih)
Dünya kupası grup eleme maçı
Purge the Alien / Dawn of War
1850 pts
13-4 Nightlords victory

Açıkcası Purge the Alien en sevdiğim senaryo ki Salih de hemfikirdi bu konuda. Harala gürele vur babam vur. Drop pod işi insanı strese sokuyor açıkcası. Nereye gelecek, ne çıkacak belli değil. Oyun başında havoc ünitemi ve cultistleri sildi Salih'ın wolflar. Kalan tek tük cultist ve 5'li csm ünitem yine de kendinden bekleneni yapıp bir wolf birliğini 2 tur kadar close combatta tutarak bana çok zaman kazandırdılar. Şansın benden yana olduğu an ise Obliteratorun 2.turdan oyunun sonuna kadar üzerine üzerine gelen tüm atışlara rağmen hayatta kalması oldu.
Buradan duyurulur, eğer iki Heldrake aynı anda gelirse fena oluyor. Bana uzaktan lascannon ve missile launcher ile saldıran tüm wolf birlikleri heldrakeler ile yok edildiler. Bu oyunda ilk kez denediğim Plague marineler de beklediğimden iyi iş çıkardılar. Ateş güçleri hiç fena değil ve dayanıklıkları inanılmazdı.
Sonuç olarak first blood, slay the warlord ve line breakerı da alarak bir galibiyet almış olduk.
Herşeyin sonunda oyun çok zevkliydi, Salih'e teşekkür eder, en kısa zamanda yeni bir maçta görüşme dileklerimi iletirim.

oyundaki en büyük şoku plague marinlere assault edince yaşadım.5 grey hunter wolf 15 atak yaptı T5 ve FNP karşısında duvara çarpmışa döndük. adamlar tınlamadı bile. shoot etmek lazım bunları shoot.

ayrıca podları ayırınca gene sıkıntı oldu. değer dop pod oynuyorsan 1 kanada inip orayı yok etmek lazım.

helldrake ler ne olacak bilmiyorum. long fangleri ruinlerin katlarına dağınık deploy etmesem daha beter edeceklerdi. o dağınık katlardaki modelleri yok etmek için orda çok dolandılar drakeler. ve diğer wolflara dönemeden oyun bitti zaten.

mission annihilate gelice gene en zevkli maçlardan biri çıktı ortaya. kimse defansif kalmadı assaultlar havada uçtu falan.

Tesekkürler Efe.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2013, 07:26:09 ÖS »
24 Kasım Pazar
Grey Knights (Mustafa) vs Space Marines (Ruhi)
Friendly
The Relic/Dawn of War
1850pts
5-1 Space Marine Victory !

Bu kadar az modelle sahaya çıkıp bir de Relic senaryosu gelince oyunu baştan verdiğimi anladım. "Walk softly and carry a big gun" Mantığı yardıra yardıra hemen ilerledik brotherlarımızın önüne, shooting ile first blood'ı da kopardık. Ama ne olduysa rakip shooting 2 Dreadknight' ı hemen düşürdü. Bu arada yeni Space marine codex'inin işlevinden bahsetmek istiyorum her işi yapabilen space marine listeleri oluşturabilmenin önü açılmış, hele şu battle doctrine muhabbeti var çok iyi. Sonlara doğru biraz isteksizdim ve zaten maçı verdik öylece.

Güzel oyundu, Teşekkürler Ruhi !

blackwinter

« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2013, 08:07:47 ÖS »
24 Kasım Pazar
Grey Knights (Mustafa) vs Space Marines (Ruhi)
Friendly
The Relic/Dawn of War
1850pts
5-1 Space Marine Victory !

Bu kadar az modelle sahaya çıkıp bir de Relic senaryosu gelince oyunu baştan verdiğimi anladım. "Walk softly and carry a big gun" Mantığı yardıra yardıra hemen ilerledik brotherlarımızın önüne, shooting ile first blood'ı da kopardık. Ama ne olduysa rakip shooting 2 Dreadknight' ı hemen düşürdü. Bu arada yeni Space marine codex'inin işlevinden bahsetmek istiyorum her işi yapabilen space marine listeleri oluşturabilmenin önü açılmış, hele şu battle doctrine muhabbeti var çok iyi. Sonlara doğru biraz isteksizdim ve zaten maçı verdik öylece.

Güzel oyundu, Teşekkürler Ruhi !

eger gravity gun ve turevlerı var ıse monsterlar ve termınatorler gıderek zorlanacak SM lere karsı.
"Horus Rising"