Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Erdinç ile Mage Oyunları  (Okunma sayısı 3001 defa)

Bay V

• Ziyaretçi
Erdinç ile Mage Oyunları
« : Ekim 14, 2013, 10:36:10 ÖS »
Bu oyun henüz tanışmadığım insanların da merakını çekebileceğini düşündüğümden, kendimi kısaca tanıtıp başlayayım. Adım Erdinç, 1996'dan beri rpg alemlerinde dolanıyorum, 2001'den beri de White Wolf'un oyunlarını merakla takip etmekteyim. İzmirCon'a falan geliyorum, belki denk gelmişizdir.

Arkadaşlar, geçenlerde "hadi bulunsun" diye eski World of Darkness kitaplarını indirdim. Şöylesine bir göz atayım diye bakmaya başladım, kendimi heyecanlı maceralar yazarken buldum.

Gençlik hırsıyla giriştiğim zamanlarda WoD'un tüm kitaplarını okumuştum, hatta bir ara Erciyes Fragments gibi detay kitapları satın almıştım. Sorcerer, Dampyr gibi abuk sabuk sistemler dahil tüm WoD oyunlarını rahatça oynatacak kadar biliyorum ama ben bilhassa Mage serisinin meraklısıyımdır. Bu yüzden, bir Mage the Dark Ages oyunu oynatmak istiyorum.

Mage the Ascension garip bir hikayesi olan, karışık bir oyun ama Mage the Dark Ages öyle değil. Bu oyuna katılmak için kitaplarca bilgi okumanız veya sistemi öğrenmeniz gerekmiyor; hiç bilmiyor olsanız bile ben size öğretirim. Benim şu anda ihtiyacım olan şey haftada bir gününü ayırabilecek, adam gibi oturup oyun oynamayı seven 3-4 oyuncu.

Ben artık vurdulu kırdılı, ejderhadan ecinniye koşulan oyunlardan sıkıldım, saatlerce konuşulan oyunlardan da hiç keyif almamışımdır; bu ikisinin (biraz heyecan tarafına doğru yatarak) güzel bir dengesini yakalamayı planlıyorum. White Wolf oyunları herkesin sağ kaldığı oyunlar değildir (topu topu 7 hit point'in var shotgun 8 vuruyor, anlatabildim mi), illa mutlu sonla da bitmezler ama güzel hikayelerdir. Karakterler tank, support falan değildir, gerçekten birer karakterdir.

Haftada bir (veya iki haftada bir, grubun durumuna göre) toplanalım, şöyle adam gibi bir oyun oynayalım isterim. İlgilenirseniz/bir sorunuz varsa buraya yazın veya bana pm atın.

Borealis

Ynt: Erdinç ile Mage Oyunları
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2013, 11:15:52 ÖS »
WoD'da hiç Mage oynamadım. Count me in.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2013, 05:58:53 ÖS »
Kontenjanı doldurduk sanırsam, ilginiz için teşekkürler. Yine de ilgilenen çıkarsa bana mesaj atsın, bir şeyler ayarlamaya çalışacağım.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2013, 06:05:13 ÖS »
Adamlar 2000'de sistem değiştirdi siz hala eski WoD...

Mage the Awakening var ne güzel, ne bu eskiye bağlılık, o kadar yaşlı değilsin Erdinç kabul et artık yeni dünya düzenini =)
"If you're going through hell, keep going."

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 20, 2013, 07:57:50 ÖS »

Mage the Awakening var ne güzel, ne bu eskiye bağlılık, o kadar yaşlı değilsin Erdinç kabul et artık yeni dünya düzenini =)

Bunu diyen yeni hunter da oynatır.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 20, 2013, 10:22:41 ÖS »

Batuhan yeni kitaplara biraz göz gezdirdim ama çok ısınamadım. Üstüne şimdi oyunda adam diyecek "nerede werewolf'lar" otur onu oku, "nerede vampir" otur onu oku; işim var gücüm var lan benim. Misafir umduğu WoD'u değil, bulduğu WoD'u yesin.

Ayreten yaşasın eski WoD yaşasın Order of Hermes. Old school.