Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Masa Projesi -II-  (Okunma sayısı 5882 defa)

Ruhi

• E-Posta
Masa Projesi -II-
« : Ekim 11, 2013, 11:18:46 ÖS »
Son yaptığımız çalışmalarla aslında hoş bir noktaya geldik ve bir sürü şey öğrendik.  --> http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2863.0

Diğer taraftan boyutlar konusunda ufak bir sorun yaşadık. 60 cm tam olmadı. Bir de üstüne atılacak kumun büyüklüğü sorun yarattı. Yarın yeni bir işe başlıyoruz diye umuyorum. Tüm hafta sürecek.

Yaşasın bayramlar!!!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Masa Projesi -II-
« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2013, 01:14:00 ÖÖ »
- Bugün 8 tane 60.6 cm x 60.6 cm falan olan parça kestirdik. Bir sürü tutkal ve kahverengi boya aldık. (Aylin ve Baran ile birlikte)
- Parçaları kestik ve iyice tutkal ile yapıştırdık. Hemen her işi Göksel yaptı aslında. Hani bir de yetmedi gitti ince kum buldu falan. Yarın kaldığımız yerden devam bakalım.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2013, 10:58:52 ÖS »
- Tepeler şekillendirildi. Zımparalama işleri halledildi.
- Dolgu malzemesiyle boşluklara el atıldı.

Her şey yolunda görünüyor. 4 parça da iyi görünüyor. Kötü olan bir şey var ise, o da sanırım birbirinin çok simetriği gibi oldular gibi.

Yarın etraflarının bantlanıp, kumlama işine geçeceğiz!

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 13, 2013, 11:29:01 ÖS »
Süper gidiyor, devam!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2013, 11:40:21 ÖÖ »
- Sağını solunu bantladık. Pek de başarılı olmadı bu sefer. Keşke Semih'e yaptırsaydık.
- 6 Parçayı da dün kumladık. Biraz zaman aldı falan ama güzel oldu.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2013, 08:18:02 ÖS »
- Kumlama sonrası temizlik yaptık.
- Boş kalan yerleri tekrar kumladık.
- Biraz bekleyip bu sefer kumları temizleyip, (Naber Semih.. :) ) ikincil bir üst tutkal attık.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2013, 08:53:10 ÖS »
Biraz resim:

Aralarda bazıları için problem var hala. Flock'dan sonra bir daha bakarız diye düşünüyorum.

NOT: Çok flock gerekecek diye bir korkum yok değil.. :)

- Mark Twain

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2013, 12:00:16 ÖÖ »
Çok flock gerekecek.
The elves are watching

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2013, 12:53:35 ÖÖ »
Bu parça kesişim yerlerinde en çok flock gerekecek gibi. Merakla bekliyorum ne çözüm bulacağım diye.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2013, 11:34:59 ÖS »
Salih ve Aylin ile birlikte boyalarını attık.

Kaldı flock.. Çok flock lazım.. :)

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2013, 10:58:54 ÖÖ »
Ellerinize saglik simdiden guzel
ayrica kakaolu hindistan cevizli dev acilis pastasini andirmiyor degil
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 18, 2013, 10:31:05 ÖÖ »
Boya kurumuyor hava yüzünden bir de sanırım. Neyse, kuruyan bir parçasına flock attım. Elimdeki flock en fazla 3 masaya yetecek.

Elinizde flock var ise, lütfen bir dürtün. Satın alabilirim.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2013, 11:30:17 ÖÖ »
Bir parçanın flock işi bitti. İkincisini dolduramadık flock ile. Arkadaşlar lütfen flock var ise ses verin. Yoksa yarısı flocklu yarısı flocksuz haftalar geçecek gibi görünüyor.  :-\

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 19, 2013, 07:48:51 ÖS »
Ellerinize sağlık... Süper gözüküyor....

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 19, 2013, 10:05:01 ÖS »
2. Parça'nın flocklamasını bitirdik bugün. Flockların nefesi devama yetmeyecek gibi. Neyse, şimdilik bu kadar diyeceğiz, birkaç hafta sonra geri kalanları flocklarız diye umut ediyorum. Yarın birkaç resim ile, proje bayram sonrası derim diye umuyorum.

- Mark Twain