Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Infinity turnuvası yapalım mı?  (Okunma sayısı 5775 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Infinity turnuvası yapalım mı?
« : Ekim 09, 2013, 11:39:30 ÖÖ »
Arkadaşlar selam,

İyi-kötü 2 masayı dolduracak kadar scenery var artık elimizde. Diyorum ki 4 kişi ile bir turnuva yapsak nasıl olur?

Kural seti olarak Infinity'nin resmi mini turnuva kurallarını kullanalım derim; ama kendi aramızda yapalım icat çıkarma derseniz ona da ok derim. Temel olarak kuralları şöyle özetleyebilirim:

1. 300 puanlık 2 liste yapıyorsunuz. Her tur hangisi ile oynayacağınıza maç başlamadan karar veriyorsunuz. Bu listeler aynı ordu ve sektörelden olmalı.
2. Minyatürler CB minyatürü olmalı.
3. Proxy yasak (Katılımı maximize etmek için 2 ve 3. maddede esnek olabiliz).
4. Minilerin en azından vücudu birleştirilip uygun tabana oturtulmuş olmalı.
5. Minilerin boyalı olmasına gerek yok.

Kurallara göre Organizer kişi hakem olabiliyor, hakem de turnuvada yer alabiliyor. Dolayısıyla ben de oynayabilirim eğer 4 kişi olamazsak.

İdealde bir ctesi ya da pazar günü toplanıp aynı gün içinde bitecek şekilde yapmak isterim bu turnuvayı.

Evet, kimler 300 puan çıkabiliyor legit olarak arkadaşlar ve kim turnuvaya katılmak ister?
War, war never changes...

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Infinity turnuvası yapalım mı?
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2013, 12:04:48 ÖS »
200 zorlarım, 300 için ek modeller almak lazım sanırım...

"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 09, 2013, 12:42:36 ÖS »
Ben de böyle bir şey başlatsam mı diye düşünüyordum.

Ben girerim. Hakem de olurum.

Proxy olayına şöyle bir esneklik olsun dahası olmasın.

Alıntı
Aynı tip infantry elinde farklı bir silahmış gibi gösterilebilir ancak farklı bir tipin yerien geçemez.
Öneğin Moderatör modeli elinde combi var. Bu modeli bunun elinde light granade launcher var diyebiliriz.
Ancak bu modeartör Artık bir Sin-Eater diyemeyiz.

Boya konusunda.
Bence güzellik olması açısından tarihinden önce masadaki modellerderin 4'te 1'i boyalı olsun da diyebiliriz.

Puan konusunda:
 ben bile proxysiz 300'e çıkamıyorum (es kaza ısmarladığım modeller gelmez ise...) dolayısıyla 250 puan da olabilir.

Kişi Sayısı:
Terrain maalesef en büyük kısıt. 4 kişi.

Tarih olarak ne zaman? Bayramdan sonraki hafta 26-27'si ya da Kasımın ilk haftası 2-3'ü olabilir.
dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 09, 2013, 01:07:13 ÖS »
proxydir, boyadır, tarihtir gibi detaylara kişi sayısını netleştirdikten sonra, ihtiyaca göre beraber karar veririz diye düşündüydüm alkım.

o zaman şöyle yapalım. niyeti olanlar isim - puan şeklinde dizilsin, hm?

1. Burak - 300pts
2. Batu - 200pts
3. Alkım - 250pts
4.

go...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 09, 2013, 10:17:00 ÖS »
Tarih olarak en erken Kasım 9-10 veya sonrası bana daha uygun abiler, döndükten sonra en az 3 hafta olursa arada daha rahat izin alırım sanki...

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2013, 01:46:09 ÖS »
1. Burak - 300pts
2. Batu - 200pts
3. Alkım - 250pts
4. Baran -  300pts

burock

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 10, 2013, 02:49:05 ÖS »
süper, kareyi tamamladık. konuşmamız gereken konular:

Tarih: Batu 9-10 Kasım demiş. Ben 26-27 Ekim, 2-3 ve 9-10 Kasım günlerinden herhangi birini ayarlayabilrim. Bu 6 tarihten hangileri size uyuyorsa yazın. Dördü bulduk mu o gün demektir.
Proxy: No comment. Önerilerinizi duyayım.
Boyama: Ne kadar boyalı o kadar iyi tabi ama şu anda önceliğimiz katılım olmalı sanki.
Ordu Kurulum Kuralları: Merc ve Char olmasın dışında bir yaptırıma gerek yok bence.
Senaryolar: Kullanacak mıyız yoksa annihilation mu? Bana farkmaz; ancak annih. oynayacaksak dahi oyun 4 tur sonunda bitsin derim.
Katılım Ücreti / Ödül: Ödül olarak ne istersiniz panpalar? Bakın şöyle şeyler var: Mini Tournament Pack. Bu paketten, ilk iki sırayı alan kişiye verilmek üzere ITS (Infinity Tournament System) puanları çıkıyor. Hani uzun vadede ITS oynarız diyorsak düşünülebilir. Yoksa gene sertifika felan yaptırabiliriz. Ücreti hediyeye göre belirleriz.

Buyrun...

Not: Deniz henüz bişiy yazmamış. O da katılmak isterse ben organizer/hakem olabilirim. Ya da 9-10 Kasım'dan önce İzmirli kareyle turnuvayı yapıp, 9-10 Kasım'da Batu ile bir turnuva daha patlatabiliriz felan...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 10, 2013, 03:03:00 ÖS »
Özel kısıtlamalar: Burak, Merc ve Char neden olmasın? WHFB değil ki bu bence olsun.
PRoxy:
Alıntı

Alıntı

Aynı tip infantry elinde farklı bir silahmış gibi gösterilebilir ancak farklı bir tipin yerien geçemez.
    Öneğin Moderatör modeli elinde combi var. Bu modeli bunun elinde light granade launcher var diyebiliriz.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 12, 2013, 09:53:52 ÖS »
I'M IN BITCHES

burock

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 12, 2013, 10:45:24 ÖS »
I'M IN BITCHES

Super. Herkes kendine uygun tarihleri yazabilir mi acep?

Özel kısıtlamalar: Burak, Merc ve Char neden olmasın? WHFB değil ki bu bence olsun.
PRoxy:
Alıntı

Alıntı

Aga MERCler ITS kurallarina gore yasak oldugundan disarda biraktim. Zaten senin yazdigin proxy kurallarini uygularsak kimse MERC cikamaz :)

Karakterler konusunda ise problem yok, onlari dahil edebiliriz.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 13, 2013, 12:31:47 ÖÖ »
Yaw mantıklı bir uçak seferi de yok ki anasını sattımının Nevşehir'inden veya Kayseri'sinden. Ben mecbur otobüsle gelicem gibi.

Otobüsle geleceksem de aslında tarihin bir anlamı yok. Büyük bir aksilik çıkmazsa her tarih gelirim, bir Cumartesi olursa daha rahat olur, hani iznimi Cumartesi kullanıp Pazar sabahı işe istediğim kadar geç giderim de Pazartesi geç kalırsam bık bık yemek istemiyorum.

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 13, 2013, 03:03:13 ÖS »
2-3 Kasımdaan 2 kasım olanında düzenleyelim

Şimdilik Cumartesi günü Burak, Alkım ve Batuhana uyuyor Baran ve Deniz ne dersiniz?

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 13, 2013, 04:06:47 ÖS »
Ben cumartesileri çalışıyorum abiler

burock

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 21, 2013, 09:23:52 ÖÖ »
tarih konusunda son kararı verelim mi?

2 kasım ctesi: burak, alkım, batuhan OK, deniz NOK. Baran sen gelebiliyorsan kare tamam.
3 kasım pazar: burak, alkım, deniz OK. baran, batu, bu pazar size uyuyor mu?

Ayrıca proxy ile ilgili bi durum var. Ben başka üreticilerden de modeller alarak ekibi zenginleştirme yolunda hareketler yapıyorum. Mesela Starship Troopers figürleri aldım kilt modelleyip Caledonian olarak kullanıcam. Ya da şu Robogear minisini alıp Tractor Mul yapacağım felan. Bunlarla ilgili kuralımız nedir?
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2013, 04:31:40 ÖS Gönderen: burock »

burock

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 21, 2013, 09:27:44 ÖÖ »
bu arada bu rus satıcının ebay dükkanına bir bakın. TAG olarak kullanılabilecek itemler var:

http://www.ebay.co.uk/sch/mrs-velard/m.html?item=251262146108&pt=Games_US&hash=item3a8064163c&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562