Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2013 Eylül Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 5211 defa)

Ruhi

• E-Posta
2013 Eylül Ayı İstatistikleri
« : Eylül 02, 2013, 12:31:55 ÖÖ »
1 Eylül 2013
Wolves (Salih) vs Tyranids (Ruhi)
Friendly
Dawn of War & Big Guns Never Tire
1850pts
9-6 Tyranids Victory

Salih'in yeni Drop Pod ordusuyla gelmiş. Cem'de gelmemiş. Bende 1850 puan çıkacak bir şey yoktu. Aylin'in kızları ödünç aldım. Öncelikle Tyranid çok iyi zannediyordum. Süperler falan ama hala acayip zayıflıkları varmış. Özellikle 60+ Marine karşısında masada neredeyse hiç Tyranid kalmamıştı.

Oyun aslında berabere veya Wolf tarafına kaymış devam etti. Büyük yaratıklar 3 Long Fang tarafından müthiş avlandı. Tabi diplerine inen podlardan çıkan kurtlar da işleri bitirdiler. Daemon'dan artık iyice alıştığım CC'de nasıl olsa döveriz olayı Tyranid de olmayınca sağlam dayak yedik birçok CC'de. Kendi tarafımdaki objektiflerden bir tanesini tutup, rakip taraftakilerden bir tanesini outflank edip, Longfang birliği avlayan genestealer tarafından ele geçirilince oyun bizim tarafımıza döner gibi oldu. Son roundlarda da cidden kritik birkaç zar atınca, Salih'in kurtlarının elinden kurtulduk. Masadan ayrılırken, Salih çok can yakacak diye emin de oldum. Bilginize.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

Ynt: 2013 Eylül Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2013, 09:44:43 ÖÖ »
1 Eylül 2013
Wolves (Salih) vs Tyranids (Ruhi)
Friendly
Dawn of War & Big Guns Never Tire
1850pts
9-6 Tyranids Victory

Salih'in yeni Drop Pod ordusuyla gelmiş. Cem'de gelmemiş. Bende 1850 puan çıkacak bir şey yoktu. Aylin'in kızları ödünç aldım. Öncelikle Tyranid çok iyi zannediyordum. Süperler falan ama hala acayip zayıflıkları varmış. Özellikle 60+ Marine karşısında masada neredeyse hiç Tyranid kalmamıştı.

Oyun aslında berabere veya Wolf tarafına kaymış devam etti. Büyük yaratıklar 3 Long Fang tarafından müthiş avlandı. Tabi diplerine inen podlardan çıkan kurtlar da işleri bitirdiler. Daemon'dan artık iyice alıştığım CC'de nasıl olsa döveriz olayı Tyranid de olmayınca sağlam dayak yedik birçok CC'de. Kendi tarafımdaki objektiflerden bir tanesini tutup, rakip taraftakilerden bir tanesini outflank edip, Longfang birliği avlayan genestealer tarafından ele geçirilince oyun bizim tarafımıza döner gibi oldu. Son roundlarda da cidden kritik birkaç zar atınca, Salih'in kurtlarının elinden kurtulduk. Masadan ayrılırken, Salih çok can yakacak diye emin de oldum. Bilginize.

Reroll lu 3 long fang hakkaten sıkıntı yaratıyor. her turn 15 tane s8ap3 atış potansiyeli hakkaten korkunç bir şey. birde 50 Grey Hunter drop podla hemen hemen hep istenen yere inince baskı artıyor.

bende ilk defa full wolf listesiyle oynadım dün. genelde GK ile ally alıyordum.  ama tek başlarınada oldukça efektifler. CC de tyranidlere karşı bu kadar dayanıklı ve öldürücü olduklarını görünce bende şaşırdım. üzerimize gelen 10 larca poison atak bile durduramadı wolfları. 

ancak o genestelar ve ymrgall (genestealar) kabus. vurdukları her şeyi parçaladılar. son 2 turn açıkta kaldılar da shooting ile azaltıp sonra cc de dövdük.yoksa tek başlarına masayı süpüreceklerdi.

ruhi gene yenemedim seni ama artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

teşekkürler.
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2013, 10:35:05 ÖÖ Gönderen: blackwinter »
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

blackwinter

« Yanıtla #2 : Eylül 03, 2013, 12:46:31 ÖÖ »

2 eylul pazartesi
Wolves (Salih) vs Grey Knights (Mustafa)
Friendly
Vanguard Stike& Big Guns Never Tire
1850pts
9-1 Wolves victory.

acaip kanli bol cc li masda iki ordudanda nerdeyse model kalmadi diyebilcegim cok zevkli mac oldu.

ben gene ruhiyle oynadigim liste ile ciktim. mustafa ise 3 Ndk ve 20 terminator ile gelmisti.

macin sonunda ben 2 obj tutuyordum. ve 3 Ndk yida oldurmustum. mustafa ise first blood i almisti.

tesekkurler.

ayrintili ve fotolu raporu mustafa yazip aticak
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2013, 01:15:12 ÖÖ »
10 Eylül Salı
Grey Knights (Mustafa) vs Green Skins (Göker)
Tanıtım oyunu
Dawn of War&Big Guns Never Tire (Son 3 oyunum da bu mission geliyor biri zarları üfletsin lütfen.)
1000pts
5-5 Draw

Özgün abi, minyatürlerini tanıtım için kullanmamıza izin verdiğin için teşekkürler. Toplam 5 objektif vardı. Oyun garipti, bir kazanıyor gibi olduk sonra kötü save zarları objektifi vermeme neden oldu böylece berabere kaldık.

Benim Rosterim
Ordo Hereticus Inquisitor
Terminator Squad
Terminator Squad
Dreadknight
Dreadknight
Toplam: 12 Model

Yeşil derililer çok kalabalıklardı. Yani nerden baksanız 70 model vardı, oyun sonunda benim 6 modelim kalmıştı sadece. Green Skins 3/4 oranında azalmıştı, pardon PURGE EDİLMİŞTİ. Hele zaten Ld test tutturamayıp kaçan 1(bir) Orc' a nasıl bir öfkeyle Bolt kustuğumuzu anlatamam. Ruhi'nin tepkisi üzerine açıklamam şöyleydi; PURGE THE ALIEN !

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2013, 01:34:45 ÖÖ Gönderen: Downtrodden »

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2013, 08:57:43 ÖS »
Ruhi, Yasar ve Goker'e cok tesekkurler. Ilk 40K macimi yaptim bugun. IG ile oynadim Grey Knight'lara (Goker'e) karsi. IG'yi bayagi sevdim acikcasi. Onumuzdeki turnuvalara IG ile katilmaya karar verdim, tabii Pazar olursa biraz zor benim icin. Ama egri oturup dogru yazmam gerekirse :) Fantasy'nin eline su dokemez 40k  ::) ama bayagi eglenceli oyun. Nese, Ruhi cok saolsun, IG ile aranizdayim gibi artik

blackwinter

« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2013, 09:02:43 ÖS »
Ruhi, Yasar ve Goker'e cok tesekkurler. Ilk 40K macimi yaptim bugun. IG ile oynadim Grey Knight'lara (Goker'e) karsi. IG'yi bayagi sevdim acikcasi. Onumuzdeki turnuvalara IG ile katilmaya karar verdim, tabii Pazar olursa biraz zor benim icin. Ama egri oturup dogru yazmam gerekirse :) Fantasy'nin eline su dokemez 40k  ::) ama bayagi eglenceli oyun. Nese, Ruhi cok saolsun, IG ile aranizdayim gibi artik

yazida biraz heresy var sanki... ama IG dogru secim.
"Horus Rising"

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2013, 09:51:07 ÖÖ »
Ama egri oturup dogru yazmam gerekirse :) Fantasy'nin eline su dokemez 40k  ::) ama bayagi eglenceli oyun.
Her fantasy oyuncusunun ilk 40K oyunundan sonra soledigi laftir bu. Sonra bi dane horus heresy kitabi filan okur ve... ;)

blackwinter

« Yanıtla #7 : Eylül 29, 2013, 08:25:31 ÖS »
Ama egri oturup dogru yazmam gerekirse :) Fantasy'nin eline su dokemez 40k  ::) ama bayagi eglenceli oyun.
Her fantasy oyuncusunun ilk 40K oyunundan sonra soledigi laftir bu. Sonra bi dane horus heresy kitabi filan okur ve... ;)

:) u made my day
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Eylül 29, 2013, 09:12:10 ÖS »
evet ben ikisini de yaptım bi şi değişmedi...
Siz anormalsiniz ben değilim.
 sanırım.
annem öyle dedi
dey layt com and me wan go hom...

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2013, 01:29:15 ÖS »
gulun bakalim gulun, 9.edisyon geliyorken bunlar sizin son gulusleriniz olacak!  :)