Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Top 10 Eldar Units (BoLS Sabah Okuması)  (Okunma sayısı 4852 defa)

Ruhi

• E-Posta
Top 10 Eldar Units (BoLS Sabah Okuması)
« : Ağustos 02, 2013, 08:43:28 ÖÖ »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Top 10 Eldar Units (BoLS Sabah Okuması)
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2013, 08:44:37 ÖÖ »
Wave Serpent'i o kadar çok alınki, uçakları da onlarla alın diyorlar. :)

Not olarak, bu kalkandan gelen D6+1 tane S7 Ignore Cover savemiş bu arada. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Top 10 Eldar Units (BoLS Sabah Okuması)
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2013, 05:19:02 ÖS »
Genel olarak güzel bir yazı bunula birlikte bazı hatalar var...

Bildiğim kadarıyla jinx save ile cover save stack olmuyor... yani %25i gözükse de gözükmese de hareket ettiğinde tüm Eldar fast skimmerları 5+ cover kazanıyor makaledeki gibi 3+ değil :)

Ayrıca dün denedim... Üstüne reroll to hit atılmış 3 tane Scatter Laser / Shuriken Canon Vyper helldarke 'e sadece 1 wound verebiliyor... hadi üstüne doom attın diyelim sadece 6 ile woundlay bildiğin için yine de çok efektif bir şey değil... ama Helldrake'e karşı belkide en iyi şansımızın bu olduğunu kabul etmeliyim.... hani Mth hammer'a vurursak, toplamda 2 tane 3lü  vyper grubu ve 1 tane 2li vyper grubu ile çıksam (8 Vyper), 3 erli Vyperların ikisine reroll to hit ve Helldrake 'e doom attığımda, ortalamda bir Helldrake öldürüyorum... 680 puan Vyperlar, 150 puan da farseer ... yani takribi 830 puana ortalamada bir helldrake düşürmüş oluyorum (bu arada doom'un geleceği tabiki garanti değil...)... Ben hala Eldarın hava savunmasının olmadığını savunuyorum... Havaya 2 roket atan War walker 110 puana geliyor... 5+ ınvul save'i saymazsan bolter ile dahi indirilebiliyor... Uçağımız çok güzel ama intercepet olan herhangi bir Quad gun ile delik değiş oluyor malum AV10... Elbette bir şeylerin kötü kalması lazım, buna hayırım yok ama cidden ally almdan hava savunması nasıl yapılabilir bilemiyorum ya Aegis Defence line alıp başına fast shot ile bir Dark Reaper yada Firedragon Exarch koymak lazım... ama bu da benim ordumun konseptine gitmiyor... neyse bir şeyler bulunacak elbette... ama şu hali ile uçaklara karşı hala savunmamız yok... tabi birde AV13+ araçları göz önünde tutmak lazım...