Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Beklenen konu: Infinity terrain mevzusu  (Okunma sayısı 8528 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Beklenen konu: Infinity terrain mevzusu
« : Temmuz 29, 2013, 09:30:27 ÖÖ »
Arkadaşlar selam,

Infinity'e can suyunu -tekrardan- verdik malum. Yalnız 40k terrainleri bizi belli bir yere kadar getirdi. Daha ötesine geçmek ve mesela 2 masayı falan doldurabilmek için infinity terrainine ihtiyacımız var. Bir süredir alternatiflere bakınıyordum, nihayet bir şeyler yazabilecek duruma geldim.

Öncelikle temadan bahsetmek istiyorum. Benim kurmak istediğim infinity masası, fütüristik bir yerleşim alanını resmeden şekilde. Yani öyle savaş hasarıdır, yıkıntılardır düşünmüyorum. Onu zaten 40k teraainleri ile yapabiliyoruz. Görsel olarak konuşayım, aklımdaki şöyle bişiy, tabii bu kadar profesyonel olması şart değil.

Fütüristik tasarıma sahip, açık renkte boyanmış pek çok mesken, power plant, refinery, command center gibi binalar, bir kısım yeşil alan, bir kısım endüstriyel alan gibi bir kompozisyon var kafamda. Bir sürü de merdiven, catwalk ile bunları birbirine bağlamak istiyorum. Bununla ilgili olarak, öncelikle açıklığa kavuşturmak istediğim 2 husus var:

1. (Infinity oyuncularına) Bu temayı beğenmeyen / istemeyen ya da şu olsa daha iyi diyen arkadaş var mı?
2. (Kule yönetimine) Kulede bir terrain fonumuz var mı bunlara yatırım yapabilecek?

Bunlara bir ara yanıt verirseniz alışverişi ve müteahhitliği ona göre revize edelim.
War, war never changes...

burock

• E-Posta
Ynt: Beklenen konu: Infinity terrain mevzusu
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2013, 09:44:20 ÖÖ »
Şimdi, terrain üreticileri olarak bulduğum ve beğendiğim firmaları listelemek istiyorum.

1. BPLaser

Laser cut teknolojisindeki gelişme ve ucuzlama sonucu pek çok MDF terrain üreten firma çıktı. BPLaser de bunlardan biri. Avustralyalı bu firma aslında bizim ihtiyacımız olan her şeyi üretiyor. Mesela:

Bu bina 25$ ve görebildiğim tek eksiği, katların modüler olmaması. Onun dışında kapılar çıkabiliyor bilmemne felan.

Üstelik bu arkadaşlar, açılış şerefine 4,5-5 kilo arası alışveriş yaparsak 50$'a buraya yolluyorlarmış. Kabaca 7 bina felan yapıyor bu ve shipping dahil bize 230$'a patlıyor. Ancak, Avustralya olması sebebiyle daha az miktarda alım yapmak shippingden dolayı bizi vurur.

Bina haricinde çok güzel merdiven ve catwalk ürünleri de var bu firmanın. Dediğim gibi, ihtiyacımız olan her şeyi barındıran bir firma bu, iyice bakının, bakunin...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2013, 09:56:33 ÖÖ »
2. Modest Magic

İsmiyle müsemma, hem işlev hem de fiyat olarak mütevazi bir terrain çözümü. Bu ürün aslında duvar şeklinde, precut foamlar ancak dört duvar birleştirilip bina yapılabiliyor.

Ürün açıklamasında yazdığına göre, 75$'lık paket 4'x4' bir masayı infinity kalitesinde doldurabiliyormuş. En güel yanı da WORLDWIDE FREE SHIPPING!!! :)

Bu çözümde binaların üstü hep açık. blokları üst üste koyup kat yapmak mümkün olsa da çok efektif olamayacktır. Yine bina üstlerinin olmamasından dolayı merdiven ve catwalk kullanmak mümkün olmayacak gibi falan falan. Ama çok ucuz, temaya da uyuyor...
« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2013, 11:47:34 ÖÖ Gönderen: burock »

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2013, 10:46:53 ÖÖ »
IMHO ben yıkıntı-savaş alanı-bombalanmış bölge teması daha çok seviyorum haa tabii ki bunu 40k terrain ile hallederiz bir de normal şehir kuralım derseniz o da olur

Bir diğer öneri, belki yapması daha kolay ve eğlenceli olabilir, küçük bir rural futuristic outpost temaso bu stalker vs gibi. Ortada bir outpost çevresi araçlık kayalık tepe krater vs
"If you're going through hell, keep going."

burock

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2013, 11:42:01 ÖÖ »
IMHO ben yıkıntı-savaş alanı-bombalanmış bölge teması daha çok seviyorum haa tabii ki bunu 40k terrain ile hallederiz bir de normal şehir kuralım derseniz o da olur
seni gidi WWII'ci seniiii... :)

Bir diğer öneri, belki yapması daha kolay ve eğlenceli olabilir, küçük bir rural futuristic outpost temaso bu stalker vs gibi. Ortada bir outpost çevresi araçlık kayalık tepe krater vs
bu da iyi bir fikir. özellikle paradiso kitabının gelmesinden sonra böyle senin dediğin gibi kırsal alan teması yaygınlaştı. Bolca foam ve tren modelcilerinin kullandığı foliage malzemesi ile yapılmış masalar gördüm. bu tür bir savaş alanının en büyük problemi yeterince covere sahip alanın olmaması bence. misal:

« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2013, 11:48:15 ÖÖ Gönderen: burock »

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2013, 12:26:41 ÖS »
Ben şehir temasının daha gerekli olduğunu düşünüyorum.
dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2013, 12:35:08 ÖS »
devam edeyim...

3. Sarissa Precision

BPLaser gibi bir mdf kesme şirketi. System∞ adında (bak seeen...) bir ürün yelpazeleri var. Ürünler fena değil, oldukça da modüle ancak fiyatları sıkıntılı. Her ne kadar 50£ üzeri WW free shipping olsa da bir bina 20£ olunca işin tadı biraz kaçıyor. Yoksa şöyle şeyler yapmak mümkün:

burock

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 29, 2013, 12:43:12 ÖS »
4. GameCraft Miniatures

Structures for Humans adlı ürün yelpazesinde birkaç güzel bina ve çok ama çok güzel catwalklar var. Fiyatlar uygun. Tek başına terrain problemini çözemez; ama masayı zenginleştirebilir.

« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2013, 03:29:03 ÖS Gönderen: burock »

burock

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2013, 12:55:28 ÖS »
5. CNC Workshop

Sci-fi bölümü kısıtlı olsa da yeterli. Fiyatlar eh... Bu laser cut firmaları hep avustralyada olmasa... :(

burock

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 29, 2013, 01:02:51 ÖS »
6. Micro Arts Studio

Vurucu babalar... Mükemmel terrain, zaten "Designed for Infinity" logosunu taşıyorlar. HDF'den mütevellit binaları gerçekten güzel. Farklı sitelerden, kendi sitelerinde yazdığından daha ucuza temin edilebilir. Bence binalar için birinci tercihimiz burası olabilir.

burock

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 29, 2013, 03:23:36 ÖS »
7. Baueda Wargames

Son olarak, yine "Designed for Infinity" logosunu taşıyan bu İspanyol firmayı yazmak istiyorum. Her ne kadar henüz piyasada yeni olsalar da, ürün yelpazeleri fena değil. Fiyatlar da uygun, misal şu 2 bina artı köprünün 25€ olması bayaa iddialı. Üstelik shippinge 15€ demişler ama sormak lazım.

burock

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 29, 2013, 03:25:09 ÖS »
Evet arkadaşlar benden bu kadar.

Yorumlarınızı ya da yeni fikirlerinizi duymaktan memnun olurum. Başta sorduğum soruları bir kere daha hatırlatayım.

1. (Infinity oyuncularına) Bu temayı beğenmeyen / istemeyen ya da şu olsa daha iyi diyen arkadaş var mı?
2. (Kule yönetimine) Kulede bir terrain fonumuz var mı bunlara yatırım yapabilecek?

İlginiz için teşekkürler...

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Temmuz 29, 2013, 03:29:41 ÖS »
Fikir güzel konsept güzel. Oyum en son gösterdiğin firmaya bu arada ekonomik sıkıntı olmazsa.

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Temmuz 29, 2013, 04:22:25 ÖS »
Eğer Terrainler arasında muhteşem uygunlu aramıyorsak parçalı bir şekilde gidebiliriz.
 Ucuz, bol, kaliteli, modulerlik parametrelerimiz.
Bence indirimli bulabilirsek Micro Arts'tan daha büyükçe sipariş verip daha sonra Baueda'dan tamamlayabiliriz.
Ben pitch in yaparım elbette.
Ayrıca belki infinity turnuvası yapıp, katılım ücretinden terrain vakfına destek verebiliriz....
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #14 : Temmuz 29, 2013, 07:56:17 ÖS »
Kule yönetimi burayı okur mu bilemedim o sorunu direk sorsan Burak?

Bence en iyi markadan en iyi işinize yarayanları alın az az olsun öz olsun. WHFB için yaptığımız terrainler iyiydi ama original terrainler gelince masalar coştu.
Tomb Kings
2189+