Savaş Çekici > Infinity

Beklenen konu: Infinity terrain mevzusu

(1/8) > >>

burock:
Arkadaşlar selam,

Infinity'e can suyunu -tekrardan- verdik malum. Yalnız 40k terrainleri bizi belli bir yere kadar getirdi. Daha ötesine geçmek ve mesela 2 masayı falan doldurabilmek için infinity terrainine ihtiyacımız var. Bir süredir alternatiflere bakınıyordum, nihayet bir şeyler yazabilecek duruma geldim.

Öncelikle temadan bahsetmek istiyorum. Benim kurmak istediğim infinity masası, fütüristik bir yerleşim alanını resmeden şekilde. Yani öyle savaş hasarıdır, yıkıntılardır düşünmüyorum. Onu zaten 40k teraainleri ile yapabiliyoruz. Görsel olarak konuşayım, aklımdaki şöyle bişiy, tabii bu kadar profesyonel olması şart değil.

Fütüristik tasarıma sahip, açık renkte boyanmış pek çok mesken, power plant, refinery, command center gibi binalar, bir kısım yeşil alan, bir kısım endüstriyel alan gibi bir kompozisyon var kafamda. Bir sürü de merdiven, catwalk ile bunları birbirine bağlamak istiyorum. Bununla ilgili olarak, öncelikle açıklığa kavuşturmak istediğim 2 husus var:

1. (Infinity oyuncularına) Bu temayı beğenmeyen / istemeyen ya da şu olsa daha iyi diyen arkadaş var mı?
2. (Kule yönetimine) Kulede bir terrain fonumuz var mı bunlara yatırım yapabilecek?

Bunlara bir ara yanıt verirseniz alışverişi ve müteahhitliği ona göre revize edelim.

burock:
Şimdi, terrain üreticileri olarak bulduğum ve beğendiğim firmaları listelemek istiyorum.

1. BPLaser

Laser cut teknolojisindeki gelişme ve ucuzlama sonucu pek çok MDF terrain üreten firma çıktı. BPLaser de bunlardan biri. Avustralyalı bu firma aslında bizim ihtiyacımız olan her şeyi üretiyor. Mesela:

Bu bina 25$ ve görebildiğim tek eksiği, katların modüler olmaması. Onun dışında kapılar çıkabiliyor bilmemne felan.

Üstelik bu arkadaşlar, açılış şerefine 4,5-5 kilo arası alışveriş yaparsak 50$'a buraya yolluyorlarmış. Kabaca 7 bina felan yapıyor bu ve shipping dahil bize 230$'a patlıyor. Ancak, Avustralya olması sebebiyle daha az miktarda alım yapmak shippingden dolayı bizi vurur.

Bina haricinde çok güzel merdiven ve catwalk ürünleri de var bu firmanın. Dediğim gibi, ihtiyacımız olan her şeyi barındıran bir firma bu, iyice bakının, bakunin...

burock:
2. Modest Magic

İsmiyle müsemma, hem işlev hem de fiyat olarak mütevazi bir terrain çözümü. Bu ürün aslında duvar şeklinde, precut foamlar ancak dört duvar birleştirilip bina yapılabiliyor.

Ürün açıklamasında yazdığına göre, 75$'lık paket 4'x4' bir masayı infinity kalitesinde doldurabiliyormuş. En güel yanı da WORLDWIDE FREE SHIPPING!!! :)

Bu çözümde binaların üstü hep açık. blokları üst üste koyup kat yapmak mümkün olsa da çok efektif olamayacktır. Yine bina üstlerinin olmamasından dolayı merdiven ve catwalk kullanmak mümkün olmayacak gibi falan falan. Ama çok ucuz, temaya da uyuyor...

Barbar139:
IMHO ben yıkıntı-savaş alanı-bombalanmış bölge teması daha çok seviyorum haa tabii ki bunu 40k terrain ile hallederiz bir de normal şehir kuralım derseniz o da olur

Bir diğer öneri, belki yapması daha kolay ve eğlenceli olabilir, küçük bir rural futuristic outpost temaso bu stalker vs gibi. Ortada bir outpost çevresi araçlık kayalık tepe krater vs

burock:

--- Alıntı yapılan: Barbar139 - Temmuz 29, 2013, 10:46:53 ÖÖ ---IMHO ben yıkıntı-savaş alanı-bombalanmış bölge teması daha çok seviyorum haa tabii ki bunu 40k terrain ile hallederiz bir de normal şehir kuralım derseniz o da olur

--- Alıntı sonu ---
seni gidi WWII'ci seniiii... :)

--- Alıntı yapılan: Barbar139 - Temmuz 29, 2013, 10:46:53 ÖÖ ---Bir diğer öneri, belki yapması daha kolay ve eğlenceli olabilir, küçük bir rural futuristic outpost temaso bu stalker vs gibi. Ortada bir outpost çevresi araçlık kayalık tepe krater vs

--- Alıntı sonu ---
bu da iyi bir fikir. özellikle paradiso kitabının gelmesinden sonra böyle senin dediğin gibi kırsal alan teması yaygınlaştı. Bolca foam ve tren modelcilerinin kullandığı foliage malzemesi ile yapılmış masalar gördüm. bu tür bir savaş alanının en büyük problemi yeterince covere sahip alanın olmaması bence. misal:

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git