Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Yeni 40k Ordum Ne Olsun?  (Okunma sayısı 5770 defa)

blackwinter

Yeni 40k Ordum Ne Olsun?
« : Temmuz 25, 2013, 04:21:30 ÖS »
Selamlar,

40k ordusu yapma serüvenime 3. ordum ile son vermek istiyorum. Ancak bu sefer karar vermek benim için çok zor oluyor. Üstteki 3 ordu içinde resmen %33 istekteyim.

Hepsinin kendine göre çok beğendiğim özellikleri var.

Tau daki hafif Japon tadı. O iri broadside suitler falan bir değişik. Her ne kadar Greater Good olayı tam bir Xeno muhabbeti olsada adamlar gayet iyi.

Tyranids... Ağzından kan damlayan alienlar acaip güzeller ve bunları boyaması çok zevkli olur...

Imperial Guard ise artilellry ve tanklar beni benden alıyor. Space Wolf sever olarak Leman Russ squadronu kurup Marbo' yu (Acaba Rambo mu bu herif :)) suikata göndermek....tadından yenmez.

Sonuçta işte oy verin diyorum. Hatta bide neden o orduya oy verdiğinizi 2 cümle yazarsanız çok mutlu olurum.  Anket sonucu ne çıkarsa ona göre yapıcam bir ordu.

Sonuç çıkmaz ise zar atıcam seçicem .

Şimdiden eyvallah.

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
Ynt: Yeni 40k Ordum Ne Olsun?
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2013, 06:57:13 ÖS »
Tabi ki Tau çünkü ignore cover diyip ÇİUV ÇİUV diye ateş ediyolar. Şaka bir yana Tau gunline ::)
I am Alpharius

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2013, 07:01:09 ÖS »
Boyama keyfi nedeniyle Tyranids dedim çünkü bambaşka bir stilleri var ve modellerin ayrıntılı olması boyama sonrası wash atınca modeli bak bak doymaya bıkılmaz hale getiriyor.

Taudan temelli hoşlanmıyorum. İlk bakışta hoşlanmadım ve mantıklı bir nedenimin olmaması beni rahatsız etmiyor.

IG iyidir. Tankları güzeldir ama boyaması tekdüze geliyor bana. Tyraniddeki kadar girintili çıkıntılı modelleri yok; dolayısıyla boyama sonrası aynı keyfi vermeyebilirler ama oyun kısmını bilemeyeceğim. Çat pat bir şeyler patlatmayı seviyorsan diz Leman Russları.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2013, 10:37:27 ÖS »
Kesinlikle Tyranid oynama abi. Çok fluff ordusu. Sevmek falan lazım diye düşünüyorum. IG bence final için muhteşem. Acayip garip modeller ve diğer ordularınla ally olma şansı bence IG.

Bir de modelcilik olarak gerçekten kendini geliştirme şansı kanımca gerçekten IG'de fazlasıyla mevcut. Sadece birkaç adam alıp boyamayı kast etmiyorum. Terrainler, bayraklar, çok garip üniformalar, eskitme efektleri, scenery çalışmaları... var da var hani. Halil mi demişti.. Herkesin son ordusu kesin IG olmalı diye.

Ancak son bir laf etmek istedim. Hedef odaklı toplamayacaksan bu yorumu yapıyorum. Yani hani yavaş yavaş boyayacaksan falan. Sonuçta insan boyamak gerçekten bambaşka bir challange ve kendini geliştirmek için amaç. Ayrıca tabi harika bir referans. Yani sen birisine Grey Knight göstersen anlama şansı düşük ama o IG autocannon takımı tanıdık geliyor.

NOT: Yanlışlıkla Tau'ya oy verdim. Değişiyor mu acaba. :)
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2013, 10:41:14 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2013, 10:53:29 ÖS »
Ruhi, gönlüm Tau' dan desene :D
I am Alpharius

blackwinter

« Yanıtla #5 : Temmuz 25, 2013, 11:11:33 ÖS »

oylamayı değiştiremedim abi.

sorun değil.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2013, 11:26:41 ÖS »
ben tau dedim, tau oynayan yok şu ara o yüzden :)
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 26, 2013, 12:32:55 ÖÖ »
      Açıkçası Ben Tyranids dedim... Sebep, bambaşka bir kafa... Sonuç olarak Tyranids Benim ilk 40k Ordum... ve sebebim Starcraft ta Zerg oynamak ile aynı... Uzaylı Canavar ordusu ve Close Combatter bir ordu (her nekadar benim oynadığım edisyonda yani bir öncekinde Shooting ile iş yapmak zorunda kalıyor olsa da özellikle Flying Monstrous Creatures kuralı sayesinde inanılmaz bir CC yeteneğine sahip oldu)...
     Tau kulede olmayan bir ordu olması sebebiyle düşünülebilir ama sadece shooting ve herhangi biri assault etti mi bir iki model ile tüm üniteni yiyip bitirebilir...
     IG konusunda da, Ruhiye katılıyorum ... İnsan ordusu olduğu için istediğin fluf ile model alıp (rambosundan, çöl kartallarına, starship trooper'ından Kazak'ına kadar istediğin gibi) convert edebileceğin bir orudu, hala belkide en güçlü uçarcalara sahip (Vendetta) ama Oynama zihniyeti olarak Taudan çok farkı yok... çok çok shoot et eğer rakip close combat'e gelirse öl... (Ki Tyranid ile kendi yaşamışlığım çok var, o Close combat'e girmek çok zor :D :D :D) ... Açıkçası son zamanda çıkan ordular hep bu formatta hani Benim eldarlarda böyle close combat'e girmemek için kaçıyoruz belkide bu sebeple diğer ordularal başedebilsek de core close combat orduları (Deamons, Orks, Tyranids vs..) bizi zorluyor... kaldı ki bizim çocuklar T4, 3+As, min 5+cover vs..vs... olmalarına ve çoooook hızlı hareket etmelerine ramen beast'ler ve uçan monstrous creatures canımıza ot tıkıyor.... ;)
    Bu son ordunu ne sebeple yapmak istemene bağlı bir durum daha çok... Hani modelcilik diyorsan her üçünün de modelleri güzel.... oynama tarzı diyorsan tau ve IG Shooting Heavy, Tyranids Medium Shoot + Good Closecombat... Bu arada diğer ordularım ile Ally olabilsin diyorsan IG ve Tau neredeyse herkesle Ally olabilirken Tyranid'in Tyranidden gayrı dostu yok... Hani bu söylediklerimin hepsini bildiğine eminim ama bir kez daha hatırlatayım dedim... ;)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 26, 2013, 08:52:29 ÖÖ »
40k oynamayan biri olarak.
Diğer ordularınla her türlü ally muhabetinden dolayı Tau ya da IG. seçerdim,
Turnuvada da kullanmayı planlıyorsan Tyranids zorlar (Horde ordu oynamanın zorluğu).

Fluf olarak Elinde tamamen Imparatora bağlı ordular var. Eğer Emperor fanatikliğinden şaşmayacaksan IG oynamalısın ancak,

Ben Tau'yu seçerdim, Evrenin tek solcu! uygarlığı. Bir de elindeki ordulardan Imparatora bağlı olmayan bir xeno olmuş olur.
dey layt com and me wan go hom...

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 26, 2013, 02:53:01 ÖS »
Bu sefer Xeno olsun.
Uzaylıyı severim, yaradan dan ötürü.

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 26, 2013, 04:26:12 ÖS »
Ben basitçe çeşit olsun diye Tau derim.
Ama Tau'yla oynamak istemem ayrı konu :)
Bize her yer Nostramo

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 26, 2013, 04:39:19 ÖS »
Abi Tau'ları bir böcek ırkı yönetiyor olabilir mi? Hani Tyranid değil, bayağı böcek.

Alıntı
There is strong implication from the similarities between an organ possessed uniquely among Tau by the Ethereals, and an organ which Q'orl use in pheromonal communication that this ability may be due to deliberate engineering in the Ethereals' past.[1]
1: Xenology by Simon Spurrier, pg. 62

Q'orl:
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Q%27orl#.UfJ6k430Enx
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ağustos 18, 2013, 07:35:34 ÖS »
peki ne oldu?

blackwinter

« Yanıtla #13 : Ağustos 18, 2013, 07:52:15 ÖS »
abi karari okudugum bir 40k romani verdi.

space wolf kalesi The Fang in icinde bulunanan Fenrisli imperial guard regiment var. adamlar en az space wolflar kadar delikanli. hastalari oldum.

yani sonuc sadece Ruhi den 1 oy alan imperial guard.

"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ağustos 18, 2013, 08:06:40 ÖS »
olm o zaman biz niye oyladık ne bu emek verdik o mauz tıkına basarken. biz 9 kişi

ben sana kahraman krootların olduğu bir hikayeyi annatayım da karar değiştir.