Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2013 Temmuz Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 9869 defa)

Ruhi

• E-Posta
2013 Temmuz Ayı İstatistikleri
« : Temmuz 04, 2013, 11:30:27 ÖÖ »
3 Temmuz 2013
Grey Knights aka  Daemon Hunters  vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Crusade of Fire Campaign
Dawn of War & Crusade (Evet manalı oldu)
1500pts
Chaos Prevails!

Daemon hunters shooting bazlı bir ordu idi. Ancak iki tane Dreadknight muazzam bir CC gücü kazandırıyor. Keza o abiler normal şartlarda bizim bütün büyük daemonları alıyorlar. Warlord trait olarak Instant death abilitiy attım Bloodthirster'a ve bu olayı değiştirdi. Diğer taraftan Grey Knightların tamamı assult yaparsa, ellerindeki bir grenade nedeniyle bizi Insiyatif 1'e çekiyorlar. Sonra Forceweapon ile pat küt indiriyorlar. Yani Öyle av, avcı durumu ne olursa olsun gerçekleşmiyor.

Bir de S5 Bolter bizim büyük yaratıkları bayağı indiriyor. Küçükleri de yok ediyor. Bir de üstüne Preferred Enemy ile tüm to hitlerideki ve to woundlardaki 1'leri reroll gelince... Neredeyse tüm shooting reroll to hit oluyor ve bir sürü de reroll to wound kazanılıyor.

Nasıl kazandık anlatayım Efendim:

Houndlar önden iki assult etse de ikiside biraz daha shooting yemekten fazlasına yaramadı. Zar ve Grey Knight dayanıklılığı işi bitirdi. Diğer taraftan birkaç round shoot ettirmemek bazı ünitelere büyük başarı genede. Dreadknightlar için fikrim basitti. Kalabalık üniteler ile bu abilere assult edip, birkaç round tutarken Bloodthirster ile yaklaşıp işi bitirmek. Bunun için Dreadknightların yakınlara gelmesi lazımdı keza çok hızlıydılar. İkisi de daha 1-1 'de bizim deployment Zone'a gururlu bir şekilde önden ışınlandılar.

Ancak büyük şans daha oldu. İlk bloodletter assult'u sırasında group champion'unda Axe of Khorne Gift'i vardı. 6'larda instant death yapıyor. Aslında Dread Knight'da bu abilitiy'i nullify edecek power olsa da Salih pek kullanmadığı (Sadece Daemonlara yarayan) bu abilitiy'i silmeyi pas geçti. Bir de ben de dahil AP2 silah olması dışında çok da bir olayı olacağını düşünmüyordum. Ama attım ve bir Dreadknight birkaç kill'den sonra direk patladı. Sanırım oyunu burada yarı yarıya kazandım.

Diğer dreadknightı planladığım gibi bir grup ile sıkıştırdım. Sonra Bloodthirster ile 3-2'de yok ettim.  Bu sırada Hound'lar iyice ileride yavaş yavaş öldüler ama bir Prince houndların tuttuğu 5'lik strike squadı aldı.  Bloothirster'da 3-2'de ki dreadknight assult'una kadar 2 round içerisinde 5'lik bir strike squad'ıda üstünden geçerek ve Lash'i ile (S6 AP2 ranged weapon) bitirdi.

Gene oyun garip bir hal aldı. Keza Winds of Warp gibi rastgele olaylar zarına birkaç round Slaanesh'in etkisini attım.  Benim wound yememiş Bloodthirster'a 4 wound verdi. Sonra da Dreadknight'ı aldıktan sonra 4-1'de shooting'e gitti.

Oyun bu noktada garipti. GK'da sadece 1 tane Terminatör birliği ve tek başına Corteaz kalmıştı.

Bizde ise bir Soul Grinder, kalabalık bir bloodletter ünitesi, küçük bir bloodletter ünitesi ve sonradan masaya summon olan tek bir pink horror vardı. Ben daha çok objektif tutuyordum ama vuruş gücü tamamen GK'daydı.

4-2'de Khorne Slaanesh'e bozulmuş olacak Winds of Chaos zarıyla masaya 10'luk bir Bloodletter ünitesi summon oldu. GK terminatörleri iyi bizim deployment zone gelip bkalabalık bloodletterları hallaç pamuğu gibi temizleseler de. Objektifleri tutma hikayesinde çok troopum vardı ve maç bizim oldu.

Süper oyundu. Teşekkürler Salih.
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2013, 11:33:01 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: 2013 Temmuz Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2013, 12:07:39 ÖS »
3 Temmuz 2013
Orks (özgün) vs Chaos Space Marine (onur)
Crusade of Fire Campaign
Purge the Alien
1500pts
Warboss Challenge Wins!

sabaha doğru Kamyomlarımıza atlamış bizim takımla gezerken bir bastiona denk geldik. hadi dedik ne çalarsak kardır diye girdik yukarı çıkan ilk ekip bir örüncek gibi yaratık ve yürüyen büyük bir kutu gördükleri ve bi şekilsiz bir ucan zibidi gördüklerini söylediler. hadi dedik binalara yaklaşalımda pusu felan atarız ama bizim çamaşır makina ları fazla gürültü yapınca yakayı ele verdik. baktık kutu gibi şey bize kırmızı kırmızı ışınlar atıyor. kırmızı ise tehlikelidir. aha bide starport ordada dev gibi 3 tane şey bizim megalara benziyorlar. baya etrafımızda patlamalar krımızı şeyler geçince olay ciddi verdim bizimkilere ateş serbest tabi loota beklemedi bile emri her zamnki gibi aptal mek kendini yaktı yeni yaptığımız kustom mega-blasta ile hıyar. neyse ucan şeyi baya bir yaraladık. lootalar biranda yandılar yaratık yaklaşınca olmucak böyle sıkmaya devam öldü tabi neyse gün ağırınca bi baktık marine bunlar aba biraz garip kokuyalar tütüyolar. var burda bi kötülük. neyse bu arada büyük kutu ve arkadan çıkan küçük kutuyu patlatı bizim çocuklar sonra örüncek geldi bizim kamyonun bir kontrolü yitirip gazla kratere çarpıp patladı zaten daha bitirememiştik. biz sağ tarafda dövüyoz sol tarafda dayağı yiyoz bu böyle olmucak ne olcağı belli değil en iyisi challange diye bağırdım. ucan zibidi meher prince miş önce inanmadık çirkin kanatlı bişey hani ben daha çirkinim ama çirkin tehlikelidir. çıktık starporta kapışmaya baya döver gibi gözüküyor ama hafife aldı bizi canti hareketler felan kanat çırpmalardır koca warbossu ezmeye çalışmalardır. baktık çıvıtıyor power clawla 2 mıncırdık ciddi leşti hemen 2 inci saldırısında biraz hasar aldık ama olsun bidaha giriştik kurtulduk yaratıktan.

Teşekkürler Onur.

« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2013, 12:11:55 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 05, 2013, 03:01:46 ÖÖ »
3 Temmuz 2013
Chaos Prevails!
Adam yine yenilmemiş yav. Yuh demek istedim valla. Geri dönüp maç yapmayı iple çekiyorum. Bir nevi Grey Knights are getting ready for the great enemy.  :)
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2013, 03:03:25 ÖÖ Gönderen: Downtrodden »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2013, 01:25:58 ÖS »
Ruhi yi oyunlara almayın, adam sokak maçı yapan pro futbolcu hesabı geleni gideni dövüp koyuyor kenara :P

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2013, 12:55:22 ÖÖ »

Kazananların tarafı.. Chaos!  8)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2013, 11:20:16 ÖÖ »
3 Temmuz 2013
Orks (özgün) vs Eldar (SEmih)
Crusade of Fire Campaign
1500pts
6-3 Eldar Wins!

Baya foto cektik boş vaktimde savaş raporu hazırlıcam.

Semih abi Oyun için teşşekürler
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2013, 11:24:09 ÖÖ »
3 Temmuz 2013
Orks (özgün) vs Eldar (SEmih)
Crusade of Fire Campaign
1500pts
6-3 Eldar Wins!

Baya foto cektik boş vaktimde savaş raporu hazırlıcam.

Semih abi Oyun için teşşekürler
Ben teşekkür ederim... Uzun zamandır maç yapmıyordum... çok keyifli geçti... :)

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 11, 2013, 01:23:59 ÖS »
10 Temmuz 2013
Grey Knights(Salih)  vs Chaos Space Marines (Efe)
Crusade of Fire Campaign
Dawn of War & The Emperor's Will
1500pts
Chaos Space Marines Prevails!

Salih insiyatifi alarak önce oyuna başladı. Özellikle 2 dreadknighta bakıp kara kara düşünüyordum. Hele ki bir tanesi ilk hamle olarak 30" teleport olup iki csm ünitemden birinin dibine gelip template sıkmaya başlayınca amanın dedim. Aegis Defence Line içindeki autocannonlu havoc squadımın yeteri kadar ürkütücü bir görüntüsü olmaması işime geldi ve diğer dreadknight tabiri caizse "kabak gibi" açıkta kaldığında 12 autocannon atışı ile eleğe döndü, kendisini jilet yapılmak üzere imperium hurdacılarına sattık. Salih ayrıca plasma cannonlar ile biker birliğimin yarısından fazlasını (o kadar heyecanlanmayın 3 kişi zaten yarıdan fazla ediyor) temizledi. Sıra bana geldiğinde önce plasma cannon rangeinden çıkıp geriye kalan en büyük tehdit olan Dreadknighta odaklandım. Çok sotede durduğundan fazla atış imkanım da yoktu ve o gözünü diktiği CSM ünitemi silene kadar birşey yapamadım. Ardından Salih yine dreadknight ile havoc birliğimi de yok ettiğinde...evet işte o anda kızdım(Bunu yapmayacaktın Salih). Rhinodaki CSM'lerin melta atışları sonunda dreadknightı imha etmeyi başardım. Bunun ardından Salih biraz daha savunmaya çekildi, bu arada Heldrakeim gelmek bilmiyordu fakat Salih'in Stormraven yerini almıştı lakin iyi atışlar yapamadı ve çok kritik bir yerde durduğu sırada Heldrake savaş alanına girdi. Stormravenın üzerinden süratle geçerken 2 glance hasar vererek ileride objektifi koruyan space marinelere yeteri kadar yaklaşmayı başardı. Stormraven'ın işin Quadgun'ın başına geçen Chaos Lordum bitirdi(daha da o aleti kullanamaz heralde). Heldrake template ile hatırı sayılır space marine hakladı fakat mysterious objective ile skyfire kazanan geriye kalan arkadaşları da kendisine 2 hasar verdi.
Oyun 5inci tur başında bittiğinde, benim "first blood"dan aldığım puan maçı kazanmamı sağladı. Özellikle başlangıcı çok kanlı, ehem zevkli bir oyun oldu. Salih'e teşekkür ediyorum.

Grey Knights 3 - Chaos Space Marines 4
Bize her yer Nostramo

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 11, 2013, 01:35:07 ÖS »
10 Temmuz 2013
Orks (özgün) vs Space Marine(CF)(Yaşar)
Crusade of Fire Campaign,
1500pts
6-5 Orks Wins!

Yeni işgal etğimiz looted City çok hızlı şeylere binen ama bizim bikerlar gibi duman çıkarmayan küçük adamlara kaybettik. yeni kalıcak yer lazım orklar kamyonda yatmaktan maraz çıkarmaya başladılar. uzakta bir şehir gördük dedik hadi lootlayalım.

şehire sabah doğru ulaştık baktık ortada şimdilik bişey yok tam kamyondan inicez bizim uzakta binaların arasına dizilmiş küçük kutucuklar gördük bu daha önce karşılaştığımız küçük kutulara benziyorlar ama öyle sağında solunda kötü kötü amlemler yok. dedik bunları biraz sallayalım.

yerleştik başladık sıkmaya karanlik tabi bizimkiler uzun süredir kamyonda yatıyor kabalar biraz acıyomudur nedir pek zarar veremedik bide geceden istifade yaklaştık baya kutu kutu penselere. bi baktık ışıkları yaktılar kabak gibi kaldık ortada neyse her halde yeni uyanmışlar bunlarda anlaşılm pek zarar görmedik. çamaşır makinalarından biri bide bir defkopta kaybettik.

hava aydınlanınca bunlar space marinemiş onu gördük yakın kutulardan birinda saha sola emir veren bir abimizi vardı. warboss hadi şunu pataklaklayılım dedi ekibini aldı gitti. baya çok kişiyi patakladı ama sonra geri dönmedi.

bizim çocuklar sıkıyo patlatıyo vuruyo dişe diş kana kan bir savaş karşı tarafta boş durmuyo tabi killakanslar patlıyor ork dadaşlar ölüyo ama bizde öldürüyoz tabi boş durmuyoz.

savaş başta bizim için çok iyi giderken sonradan kabaların ağrısındanmıdır yada 14 ork isyan edip en arkada loota cıların altında katta sarhoş olup kalmalarından mıdır.  baya beraberliğe geldi. ama artık dirençleri kırılan space marineler geri çekildi. Şehir bizim oldu.

Keyifli Maçtı. Teşekkürler Yaşar.

Dip Not: Biz Save atmayı çok iyi biliriz. biz 5+ ve 6+ atmayıda iyi biliriz. Biz Biliriz Biz

Dip Not: Abi O bikelar neya iliğimizi kurutular meltalar. al sen onlarda 2-3 tane daha     

Son Dip Not: First Blood Candır.
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2013, 02:00:53 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 13, 2013, 11:02:25 ÖS »
13 Temmuz 2013
Grey Knights (Mustafa) vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Crusade of Fire Campaign
Dawn of War & Purge The Alien
1500pts
Chaos Kazandı
(Prevails kelimesine aşırı gıcığım şu aralar. Ünlem bile koymayacağım hatta.)

Geçen oyunda zaferi ucundan kaçırdığım aynı roster ile oynamak istedim umutlanarak. Shooter Grey Knights !  :D Ama işler umduğum gibi gitmedi, uçan daemonların yere konup hemen charge ettiğini bilmiyordum. O yüzden plan çöktü falan. Deep Strike ile gelen Termiler de pek efektif olmadı. Oyunu vermek zorunda kaldık. 1 ayın ardından 40k iyi geldi teşekkürler Ruhi.

Not: Yenin şu adamı artık.  :)
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2013, 11:06:26 ÖS Gönderen: Downtrodden »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 17, 2013, 12:50:54 ÖÖ »
16 Temmuz 2013
Grey Knights (Mustafa) vs Chaos Space Marines (Efe)
Crusade of Fire Campaign
Dawn of War & Emperor's Will
1500pts

CSM Win (Rakibi kısaltarak yazdım, ünlem koymuyorum. Çünkü mekandan çıkarken de dediğim gibi; oyunu kaybetmedim, oyunu bıraktım.)

Roster
Coteaz
Henchmen Warband (5 Crusader, Mystic, 2 plasma gun çapulcu.)
Terminator Squad
Terminator Squad
Terminator Squad
Dreadknight
Dreadknight
Imperial Bastion

Kuleye gelmeden önce evde yaptığım taktiğin aslında kural olarak yapamadığım birşey olduğunu oyunun başında öğrenince daha baştan aha kaybettik dedim kendi kendime. Öyle de oldu zaten. Çok güvendiğim Dreadknight lar daha kimseye zarar veremeden öldü gitti. Baktım işler kötüye gidiyor. Oyunu bıraktım.

Long Live Fanaticism !!!
CCC GREY KNIGHTS CCC
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2013, 01:02:39 ÖÖ Gönderen: Downtrodden »

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 17, 2013, 08:26:29 ÖÖ »
16 Temmuz 2013
Eldar (Semih)  vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Crusade of Fire Campaign
Vanguard Strike & The Scouring
1500pts
Chaos Prevails!

Geçen gün (Pazar) Semih'in eldarların elinden özel senaryo'da zor kurtulduktan sonra dün kader kısmet gene karşı karşıya geldik. Bloodletter'larımın bir kısmı evde olduğundan, ortaya çıkan puana ikinci bloodthirsterı aldım. Eldeki modellerle 1500 ancak böyle çıkılıyor ama ikinci bloodthirster, Eldar'ı daha da sıkıştırıyormuş.

Semih geri doğru çekilirken, yaptığı ufak bir ateş et, hareket et manevrasını unutmasının cezasını bizim houndlar çok ağır kestiler. Bir anda Semih'in battleline'ının ortasındaki iki tane Anti-Air walker masadan kalktı. Bu da benim Flying monstrous creature'lara acayip yaradı. Lance silahı olan fast araçları da Bloodthirster'lar ile iyi zarla uzak mesafeden kamçı ve dread gaze gift'i ile alınca oyun iyice benim tarafa döndü. Eldar'ı bir kısa köşe de sıkıştırdık ve oyun bitti.

Bizim Eldar'a karşı en büyük güç gerçekten 13 AV'li walkerların 5+ Daemoun save ile birlikte müthiş dayanıklılığı yanına da 6 Toughness,  6 wound flying  monstrous creature ekleyince olay daha da can sıkıcı oluyor. Eldar'ın müthiş hızı ve ateş gücü ufak daemonları hızla alsa da masa da 4 tane böyle ağır abiye bu kurulum pek iş yapmıyor sanırım.

Teşekkürler Semih.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2013, 08:41:29 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #12 : Temmuz 17, 2013, 09:27:07 ÖÖ »
16 Temmuz 2013
Grey Knights/ Space Wolves Allies (Salih)  vs Chaos Space Marines (Onur)
Crusade of Fire Campaign
Hammer And Anvil/ The Relic
1500pts
Chaos Space Marine Win

Onur un güzel lord setup ı (chaos lord on juggernought ve etrafında 3 tane nurgle chaos spawn) ve iyi oyunu sayesinde kaybettik.

bizim wolflar podlarıye güzel yerlere inselerde bir varlık gösteremediler. GK terminatörleri ise defilier ın s8 ap2 olduğunu sandığım atışı sebebiyle saklamıştım ve relicten uzak durmuşlardı.. meğer ap3 imiş bu sebeple relic üzerinde baskı kuramadık. ve tabled olduk.

Yinede güzel maçtı.

Tesekkürler Onur.   

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Temmuz 17, 2013, 01:30:35 ÖS »
Yav keyifli oyundu ama dün gece döktüğüm terin büyük kısmı sıcaktan değildi... :) AV 13 Eldar için büyük sorun, kaldı ki bu amcalar sadece menzilli değil close combatte bizim canımıza ot tıkıyorlar... Elimde bu amcalarla close combat'a girebilecek kimse yok... Eldar Codexte böyle bir adamın olduğundan da oldukça şüpheliyim.... Kaldı ki bir de bunun üzerine her ikisi de +1W gifti atan iki bloodthirster masaya inince eldarın en iyi yaptığı işi yapıp kaçıp ateş ettim... ama yetmedi... Eldar Çok hızlı bir ordu ama Ruhinin Khornit demon ordusu da hızlı bir ordu... her biri T4, 5+İnvul save sahibi, toplam 20 şer woundluk 2 Köpek grubu inanılmaz hızla alan kontrolü yapıyor... Şu anki listemle bu orduya karşı ne yapabilirim gerçekten bilemiyorum... Belki Ruhi ile konuştuğumuz gibi orduya iki yada üç uçak ekleyerek bir daha denemekte fayda var... Göreceğiz...

blackwinter

« Yanıtla #14 : Temmuz 17, 2013, 02:14:19 ÖS »
Yav keyifli oyundu ama dün gece döktüğüm terin büyük kısmı sıcaktan değildi... :) AV 13 Eldar için büyük sorun, kaldı ki bu amcalar sadece menzilli değil close combatte bizim canımıza ot tıkıyorlar... Elimde bu amcalarla close combat'a girebilecek kimse yok... Eldar Codexte böyle bir adamın olduğundan da oldukça şüpheliyim.... Kaldı ki bir de bunun üzerine her ikisi de +1W gifti atan iki bloodthirster masaya inince eldarın en iyi yaptığı işi yapıp kaçıp ateş ettim... ama yetmedi... Eldar Çok hızlı bir ordu ama Ruhinin Khornit demon ordusu da hızlı bir ordu... her biri T4, 5+İnvul save sahibi, toplam 20 şer woundluk 2 Köpek grubu inanılmaz hızla alan kontrolü yapıyor... Şu anki
 listemle bu orduya karşı ne yapabilirim gerçekten bilemiyorum... Belki Ruhi ile konuştuğumuz gibi orduya iki yada üç uçak ekleyerek bir daha denemekte fayda var... Göreceğiz...

Evet bizde gormek istiyoruz elvish F16 lari ciuvvv ciuvv yaprken.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"