Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2013 Haziran Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 6346 defa)

Ruhi

• E-Posta
2013 Haziran Ayı İstatistikleri
« : Haziran 10, 2013, 01:35:27 ÖS »
8 Haziran Cumartesi
Wolves (Ümit - Aydın'dan Gelen Arkadaş) vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Dawn of War & Emperor's Will
1500pts
Chaos Prevails!

Oyun da gece zarı geldi ve karanlık ile başladı ve Wolves shooting listesiyle çıkmıştı. Çok da iyi bir shooting geçirmedi bu yüzden. 1-2'de biz Bloodthirster ve Daemon Prince karşıya uçtuk. 20 köpekten ilk shooting'den kalan 15 tanesi falan direk karşıya ulaştı (Scout move ile 12" hareket etmişlerdi, bir 12" daha move ettiler) ve assult etti. Bloodthrister'ın gift'i S8 AP1 Lance bakış ile Bastion'u patlattı. İçinden çıkabilenleri bir ünite khorne warhound aldı, diğer grupta direk bir aracı patlattı.

Sonra 2-1'de ağır shooting alsam da, khorne houndlardan bir grupta 4 diğerinde 2 tane kalmıştı. Monstrous creaturelar az hasarla kurtulmuşlardı. 2-2'de Warp'tan bir grup bloodletter masaya geldi. Ayrıca bir tane daha soul grinder indi. 2 Soul grinder ile büyük template S8 AP3 attıktan sonra, herkes(2 Mons. Creature + 2 ünite hound) CC'ye de girince, 3-1'de zaten hareket edebilecek pek bir şey kalmamıştı Wolf tarafında. Yanılmıyorsam Daemon Prince öldü o ara CC'de ama, Bloodthirster hasarsız devam ediyordu, bloodletter düşmana yaklaşmıştı, vs... 3-2'de oyunu bıraktı Ümit.

İlk 40K oyununu oynamış oldum mekanda. Güzeldi.. Ümit geldikçe uğramak istediğini söyledi.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: 2013 Haziran Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2013, 11:00:00 ÖS »
15 Haziran Cumartesi
Tyranids (Aylin) vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Vanguard Strike & Big Guns Never Tire
1500pts
Chaos Prevails!

Aylin iki objektifi yakın dizdi, sonra masaya birliklerini başlarına birer tane Tervigon koyarak yerleştirdi. Ben hala yeni öğrendiğimden Daemonları, normal de ne yapıyorsam onu yaptım. Sonradan masaya gelen Hive Tyrant, Ymgarl Genestealerlar öncü houndları doğrasa da, Hive guardlar Soul Grinderları harcasa da, bloodthirster ve Daemon price Tyranid objektiflerinin olduğu tarafı yok etmeyi başarmıştı. Bir de yanlarına bir grup bloodletter warp'dan geldi ve orayı tutacak gibi göründü. Aylin'in Tyrant da benim objektifleri tutanları yok edecek gibi görünse de (Yani yer değiştik) onları tutabilecek tyranid trooplar yetişmeyecek gibi olduğundan 4-2 gibi bıraktık.

Süper oyundu, (4+ Feel no pain ve 2+ Wound bonusu almış gift olarak) Bloodthirster ile Trygon Prime'a assult ettim, az daha ölüyordum. Elinden zor kurtuldum. Orada Trygon Prime benim generali alsa, oyun benim için muhtemelen bitmişti. Gerçekten kuuul bir oyundu. 1 yıl sonra ilk defa Aylin'i yenmeyi sonunda başardım. Chaos Prevails! :)
« Son Düzenleme: Haziran 16, 2013, 12:31:28 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2013, 11:06:32 ÖS »
Chaos Prevails!
Yapma bee !  ;D Yine mi ?  :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2013, 12:28:19 ÖÖ »

- Mark Twain

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2013, 12:32:53 ÖÖ »
Deamonlarla ilk karşılaşmamızda dayağımızı yedik bir güzel. Demon Prince'e çözüm üretmek lazım, bu maçta yetişmek zor deyip bıraktım. İkinci karşılaşmamızda bir kırmızı et yiyeceğiz artık diye umuyorum.

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 16, 2013, 08:52:47 ÖS »
Chaos Prevails!
Yapma bee !  ;D Yine mi ?  :)
Avcı bekliyoruz.. :)
Yarın...Umarım.. :)

16 Haziran Pazar
Daemon Hunters (Mustafa) vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Dawn of War&Emperor's Will
1500pts
Chaos Prevails...Again.. and Again..

Oyuna ben başladım. 2-2' ye kadar kan dökülmedi. Daemon'lar shooting e karşı çok dayanıklı değillermiş o yüzden chaos köpekleri kolayca öldü gitti. Bu arada S8 vuruyoruz, gebersin bi zahmet. Neyse, oyun benim açımdan iyi giderken 3-1 gibi falan battık ulan. Baya Assault yedik çok kritik bi zar gelmedi Soul Grinder düşmedi. Blood Thirster ve yancısı Daemon Prince tüm sevgisiyle sardı bizi. Dreadnought ları kaybettik ama cesurca savaştık. 5-2' sinde masada kalan Son ünitem de CC de iken oyunu bıraktım. Fakat Daemon' ları zorlayan tek rakip bizdik heralde şu ana kadar.

Gri Şövalyeler :

Inquisitor Torquemada Coteaz hoca efendi hazretleri
Henchmen Warband
Terminator Squad
Terminator Squad
Paladin Squad
Dreadnought with Full TL-AutoCannon + Psybolt = S8

Chaos un baya zımbırtısı, psychic power' ı, bu turn ne oldu, kafanıza ne düştü, cehennem kapısından ne çıktı gibi can alıcı ve uğraşılması gereken yan ürünleri varmış.

Fena oyun değildi, Chaos a karşı verdiğim ilk mücadeleydi ama kahraman şövalyelerimin değil..
Bir daha ki savaşta biz döveceğiz.
Haklıyız Kazanacağız..

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2013, 11:03:47 ÖS »
Bu arada tertemiz dayak yiyorduk, ucundan döndük aslında. Shooting'de preferred enemy acayip can yakıyor. Bloodthirster'ı almak shooting bazlı ordu ile çok zor diye tekrar iç geçirdim. Hani sırf ona çalışınca ufak khorne houndları geliyor, yada Daemon Prince avlıyor. Yakın dövüşte de rakip kim olursa olsun Bloodthirster çok iyi...

Ben bu arada bu maçların tamamında az bir farkla(10pts.'lik sanırım) aynı liste ile oynadım:

Khorne Daemonic Warband
Bloodthirster + 2 Greater Gifts
Daemon Prince of Khorne + warp forged armor 3+save işte + daemonic flight + 1 Exalted Gift (Hep artifact alıyorum, Warp'a kapı açıp içinden daemon çağırmaya çalışıyoruz)
2 Soul Grinder of Khorne  + Bombartment (Balgam S8 AP3 Large Blast)
2 x 10'luk Flesh Hounds of Khorne
2 x 14'lük Bloodletters of Khorne , 1 Bloodreaper (ünite champ.) with lesser gift

- Mark Twain

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 17, 2013, 12:00:14 ÖÖ »
Khorne Daemonic Warband
Daemon Prince of Khorne + warp forged armor 3+save işte + daemonic flight + 1 Exalted Gift (Hep artifact alıyorum, Warp'a kapı açıp içinden daemon çağırmaya çalışıyoruz)
2 x 14'lük Bloodletters of Khorne , 1 Bloodreaper (ünite champ.) with lesser gift

HERESY... TESPİT EDİLDİ..OKUYANLAR YOK EDİLECEKTİR.
#direnemperor

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 17, 2013, 11:17:08 ÖÖ »

Khorne Daemonic Warband

Bu arada hani dengesini bilmem ama acayip fluf bir ordu olmuş Ruhi ellerine sağlık... :)