Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Flames of War - Ordu Fiyatı  (Okunma sayısı 3534 defa)

Ruhi

• E-Posta
Flames of War - Ordu Fiyatı
« : Haziran 18, 2012, 06:14:11 ÖS »
Dünkü turnuvada iyi zaman geçirdikten sonra, warhammer fiyatları konusunda bir sürü sohbet dönerken  şöyle bir posta atsam iyi olur diye düşünüm.

Flames of War, Kule'de oynadığınız ilk oyununuz olması zor. Ama gerçekten mekanikleri çok eğlenceli, muazzam havası olan bir oyun. Ayrıca, fiyatı diğer oyunlara kıyasla hiçbir şey.

Oyunda gerçekten pahalı olan bir şey var ise; topçu bataryaları ve adam taşıyıcılardan bazıları. Diğerleri ise çok uygun.

Örnek vermek gerekir ise;

Tank:
Tankları FoW'dan almayabilirsiniz keza 5 tank yaklaşık 110 kağıt falan. 5 tank, ebay veya Maelstrom, Wayland, vb. yerde The Plastic Soldier Company veya Forged in Battle modelleri olarak 35-40 kira arası.

Piyade:
FoW piyadesinin fiyatı gayet uygun.

Aklıma gelip, zaman buldukca, buradan liste yapıp atacağım:

Örnek Liste 1
US Airbourne
- 2 tam grup paraşütçü, mortar ve bazukaları(Bunlar aynı sayıda mini ile 3 grup şeklinde alınabilir) (shipping dahil 30 pound)
- 5'li Sherman destek birliği (Shipping dahil 18 pound)
- Paraşütçü havan topu birliği (shipping dahil 12 pound)
- Paraşütçü Sniper (conversion yapılır ama 1.8 pound)
- Air support (1/144 model 5-6 TL )
1485 puan --> 180 TL civarı
Extra 8 LMG takımı paraşütçülere destek olsun diye alınırsa shipping dahil 12 pound 200 pts daha..
Unutulmasın, free shipping ile de gayet alınabilirler.

Örnek Liste 2
US Tank Company

- 10 Sherman (Shipping dahil 36 pound)
- 2 Recon takımı 6 jeep ile (shipping dahil 15 pound)
- 4'lü M3 Armored Mortar team (shipping ile 16 pound)
- Air support (1/144 model 5-6 TL )
1540 pts --> 200 TL civarı
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2012, 06:16:07 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Flames of War - Ordu Fiyatı
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2012, 02:26:13 ÖÖ »
Mid War Sovyet Örnek Ordu Listeleri ve Fiyatları

(Not: Ordular dengeli veya güçlü olmasından çok örnek olması için kurulmuştur. Kafa karıştırmamak adına ek özellikler vs alınmamıştır. İlk fiyatlar Battlefront, varsa ikinci fiyatlar Plastic Soldier Company fiyatlarıdır. Turnuva ortalama puanı 1650 olarak düşünülebilir.)

Eastern Front

Red Army Tank Batallion

Mariya Oktyabrskaya, Fighting Girlfriend
T-34 Command Tank (tek tank fiyatı 7.5 GBP – 4.99 GBP)
T-34 Tank x5; (kutu fiyatı 35 GBP – 17.99 GBP)
T-70 Light Tank x5 (5 adet tank fiyatı 37.5 GBP)
KV-85 Heavy Tank x3 (3 adet tank fiyatı 25.5 GBP)

1255 puan

Battlefront fiyatı; 105.5 GBP yaklaşık 300 TL
PSC fiyatı; 83.48 GBP yaklaşık 238 TL

(Not; T-70 Light Tank yerine yine PSC'den 5 adet T-34 alınarak hem fiyat azaltılıp aynı zamanda puan artırılabilir. KV-85 yerine de PSC'den KV-1 alınıp üstünde oynanabilir, bu şekilde yapılırsa toplam fiyat 61.44 GBP yaklaşık 175 TL olur)

Soviet Guards Rifle Batallion

Command Section (paket 7.5 GBP)
Rifle Platoon (paket 14 GBP)
Rifle Platoon (paket 14 GBP)
Submachine Gun Platoon (paket 14 GBP – bu grubu ve tüm üsttekileri kapsayan PSC kutusu 18.5 GBP)
Maksim Heavy Machine Gun x6 (paket 14 GBP)
82-BM-41 Mortar x9 (paket 14 GBP – HMG ve Mortar gruplarını kapsayacak şekilde iki PSC kutusu 33 GBP)
ZIS-2 Antitank Gun x4 (iki paket 26 GBP)

1035 puan

Battlefront fiyatı 103.5 GBP yaklaşık 294 TL
PSC 77.5 GBP yaklaşık 221 TL

Değerlendirme:

Tank ordusu kurmayı planlayan birinin seçimini PSC'den yana kullanması, her açıdan çok daha avantajlıdır, modelcilik açısından da kişisel olarak Battlefront tanklarını daha iyi bulsam da, PSC tankları ile aralarında uçurum yoktur. Tek sorun, PSC'nin sadece T-34 ve KV-1 üretmesidir, diğer tanklar için Battlefront tercih edilmek durumundadır.

Piyade ordusu içinse seçimin Battlefront'tan yana yapılması gerektiğini düşünüyorum. PSC piyade modelleri, Battlefront modelleri yanında yeteri kadar iyi değiller, "bir dolu askerim olacak, muhteşem görünmelerine gerek yok" demeyin, rakibinizin modelleri sizinkilerden daha güzel olduğunda kıskanabilirsiniz. :)
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2012, 03:15:02 ÖÖ Gönderen: Barbar139 »
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2012, 02:44:19 ÖS »
Mid War Alman Örnek Ordu Listesi

North Africa

German Panzergrenadier Company

Command Section
Panzergrenadier Platoon
Panzergrenadier Platoon
MG42 Heavy Machine Gun x4
PaK 40 Antitank Gun x3 (yukarıdakileri de içeren kutu fiyatı 42 GBP)
Tiger I E (tek tank fiyatı 14 GBP)

Transports
Kübelwagen x2 (3 jip içeren paket 8.5 GBP)
Horch Kfz 15 field car x2 (2 araç içeren paket 7.5 GBP)
Kfz 70 truck x6 (6 araç içeren üç paket 22.5 GBP - PSC 6 kamyon fiyatı 15.74 GBP)

1165 puan

Battlefront: 94.5 GBP yaklaşık 269 TL
PSC kamyonları ile: 87.74 GBP yaklaşık 250 TL

Değerlendirme: Battlefront Almanlar için çok güzel kutu setlerine sahip, bunlarla 1000 puana ulaşan ordular kurmak mümkün. Üstüne içlerinden panzerfaust, sniper gibi opsiyonlar da çıkıyor. Piyadeyi hiç şaşmadan Battlefront kutu setlerinden almak en güzeli. Panzer IV, StuG, Panther gibi ana savaş tanklarının PSC versiyonları da var ve çok da hesaplılar. (Battlefront'un yarı fiyatı) Taşıyıcılar için PSC'de çok az seçenek mevcut ve bunlar oyunda istenen taşıyıcılar ile aynı değil, "aman canım kamyon kamyondur" gayet mantıklı bir argüman olabildiği gibi, 20 TL fazla verip orjinal araçları almak daha da mantıklı olabilir.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2012, 03:07:24 ÖS »
Mid-War German Tank Company

5 Panzer III, IV varyasyonları (shipping dahil 19 GBP)
Min 450, Max 750 pts

5 Panther 20 pound
Min 1375 pts

Yaklaşık: 110 TL
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2012, 05:15:17 ÖS »
Schwere Panzerkompanie(Tunisia) (Heavy Tank Company)
 Company HQ - Tiger 1 E + Panzer 3 N - 505 Puan
Tiger Platoon - Tiger 1 E + Panzer 3 N - 495 Puan
Tiger Platoon - Tiger 1 E + Panzer 3 N - 495 Puan
Granadier Platoon - 155 Puan
Light Anti-aircraft Gun Platoon - 2 X Sd Kfz 10/5 (2cm) - 65 Puan
Toplam: 1715 Puan

Panzer 3 N - 12.50$
Tiger 1 E - 14.00$
Sd Kfz 10/5 (2cm) - 12,50$
Granadier Platoon - 23.00$

Cart Total:    USD 127.50
Shipping Cost:    USD 17.92
GRAND TOTAL:    USD 145.42 = 260TL Flames of War un kendi sitesinden alınca. Tamamı orjinal flames of war modeli.

Haliyle başka bir online satıcından almak daha ucuz, örnekte ben triple helixten fiyat bakıyorum (orjinal modellerle);
Final amount you will pay:    £ 68.50  = 195 TL

Açıkçası Tam bir turnuva listesi. Gönül rahatlığıyla sahalarda tozu dumana katacak bir liste.
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2012, 05:43:49 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 19, 2012, 10:38:02 ÖS »
Online erişebildiğim liste olarak tekrar, bu sefer farklı bir firmanın modelleriyle; Forged In Battle

Modeller resin ve hemen hemen heryeri tek parça. Ben tabanları olduğu için daha önce düşünmemiştim fakat tabanlar artık o kadar da batmıyor. Dahası son baktığımdan beri çeşitleri epeyce artmış. Modelleme olarakta kesinlikle eksik bir yanları yok, Flames of War modelleri kadar iyiler.

Schwere Panzerkompanie(Tunisia) (Heavy Tank Company)
HQ - Tiger 1E + Panzer 3N                              - 505
Schwere Panzer Platoon - Tiger 1E + Panzer 3N  - 495
Schwere Panzer Platoon - Tiger 1E + Panzer 3N  - 495
Panzer Platoon - Panzer 3N + 4X Panzer 4F1      - 510
Total : 2005 Puan

1 x    P-61 Tiger IE Tropical    £17.25
1 x    P-34 Panzer III M/N Platoon Pack   £19.50
1 x    P-42 Pz IVF1 support tank Platoon Pack   £19.50

Sub-Total:    £56.25
Region Based Rates (Shipping to , Turkey ):    £11.25
Total:    £67.50 = 193TL
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2012, 02:22:50 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 16, 2012, 03:03:50 ÖS »
Selamlar! Sırada Kuzey Afrikada Amerikalılarla, İngilizlerle dövüşmek için bir tank listesi.
Ordunun tümü orjinal modellerden;

Panzerkompanie (Tunisia/Italy)
Panzerkompanie HQ - 2 Panzer IVH + schürzenx1                                   335 points

Panzer Platoon - 3 Panzer III L + schürzenx3                                        355 points
Panzer Platton - 3 Panzer IVH + schürzenx3                                         510 points

Panzer Scout Platoon - 3 Scout Squads                                              150 points
Panzer Anti-aircraft Gun Platoon - 3 Sd Kfz 7/1 (Quad 2cm)                      150 points

Rocket Launcher Battery - 6 15cm NW41                                             220 points
+ 3.7cm PaK36 gun and Kfz 70 truck (artan puanlarımı değerlendirmek için)  25 points

1750 Puanlık bir turnuva listesi, gelelim kaç para;
Panzer IV H Platoon - 5 tank      £31.50
Panzer III L    X 3                    £20.25
Sd Kfz 7/1 (Quad 2cm)     X3     £20.25
BMW & Sidecar (x4)                 £6.75
15cm Nebelwerfer 41 (x3)   X2   £25.20
£103,95 = 296,25TL eksiği yok fazlası var turnuva ordusu.

Bunun yerine misal WHFB ye başlasaydık, ben muhtemelen Orc&goblin bakardım;
Orc&Goblin Battalion 217 TL + Orcs&Goblins Army Book 78 TL = 295TL ve henüz maça çıkmaktan öyle uzağız ki...
Hatta merak ediyosanız 360 puan ediyorlar...

Ve dahası! Bu ordunun tümü bende var gelin maç yapalım :D

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Ağustos 16, 2012, 04:41:03 ÖS »
Başka oyunlara ... atmak yerine direk fiyatları söylemek daha şık olabilir.
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 16, 2012, 05:34:51 ÖS »

yok abiler yanlış olmasın, kafada daha net canlanabilmesi açısından karşılaştırmaya çalışıyorum, "ilk bakışta 300tl çok gelmesin zira diğerlerine daha çok para harcıyoruz" gibisinden. Yoksa fantasy ordum tepekule savaşlarını iple çekmekte :)

arada laf yanlış gidiyor affola.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ağustos 16, 2012, 05:52:27 ÖS »

forumdaki comment ler için like butonu istiyorum! :D
The elves are watching

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 29, 2013, 12:00:28 ÖÖ »
Thread Necromancy!

Yukarıdaki ordu listelerine baktım da, ilk bakışta bazıları yeni başlayan adama karışık görünebilir diye düşündüm. Ben de oyunun starter set'i olan Open Fire'dan neler çıkıyor buraya yazayım dedim zira ilk başlayan adama (özellikle Alman) lazım olabilecek herşey mevcut.

Open Fire Starter Set

German

2 Platoon Grenadier

Bunlar standart Rifle/MG taşıyan piyadeleriniz. Aynı zamanda Volksgrenadier ve bilimum farklı piyade için de çok rahat kullanılabilirler. İleride isterseniz kamyon veya zırhlı taşıyıcı alıp bu arkadaşları Panzergrenadier olarak da kullanabilirsiniz. 2 Platoon size 1000 puanlık bir oyun için fazlasıyla yeter.

2 Pak 40 Antitank Gun

Bunlar yine Almanların en tipik anti-tank silahları, güçlü AT değeri ve Firepower ile her türden düşman tankının canını sıkan bir arkadaş, en ağır zırhlı Sovyet tankları bile bir kötü zarla bu abi karşısında yalan olabiliyor, ki arkadaş zaten T-34 olsun Sherman olsun çıtır çerez niyetine yiyor. A must have!

3 StuG G

En bilindik Alman tanklarından biri, Assault Gun olarak geçiyor. Ön zırhı ve topunun AT değeri gayet güçlü, hani can sıkıcı unsurlardan biri kesinlikle. Özellikle Late War'da bazı Alman piyade birimleri panzer desteği almakta zorlanırken bu StuG'lar her türlü listeye salça olabiliyorlar.

Allies

8 Sherman, 2 Firefly

Aslen İngiliz tankları, ama Firefly'lar farklı şeylere covert edilerek (recovery tank vs) Amerikan tankı olarak da kullanılabilirler. Zaten normal Sherman Amerika'da da İngiliz'de de aynı değişen bir şey yok. Standart Ally tank desteği bu abilerden geliyor. Panzerlerle her konuda yarışabilen güzel statlara sahip tanklar. Her türlü listeye girip çıkabilirler, ister başlı başına tank listesi oluştururlar, isterlerse piyade ve mekanizeye destek verirler.

1 Platoon Airborne

Aslen Amerikan paraşütçüleri, ama bana gayet İngiliz'e de uyar gibi geldiler. Belki bir iki tanesine bere convert etmek gerekebilir =) Best of the best, 101 hava indirmeyi duymayan yoktur herhalde. Bu abiler tek platoon oldukları için paraşütçü ordusu kurmak isteyenler bir grup daha satın almak durumunda, ama bu halleriyle diğer tank ve piyade listelerine müthiş destek unsurları oluyorlar. Ordunuz bir kanatta dövüşürken diğer tarafı tutan Fearless bir birlik olması içinizi çok rahatlatıyor.

Bunun dışında başlangıçta neler satın alınabilir?

İngiliz-Amerikan

Piyade oyuncusu için isteğe göre Rifle Company veya Airborne Company Box'ları çok güzel. Aynı şekilde Sherman Box her şekilde iyidir.

Alman

Panzergrenadier, Fallshirmjager veya Volksgrenadier kutuları bir dolu piyade veriyor. Standart tank olarak Panzer IV H Box her eve lazım.

Sovyet

Piyade için Udarny Strelkovy Box güzel bir seçenek. Tank çılgını olmak isteyenler için adamlar 20 tanklık bir kutu çıkardılar, hem 76mm hem de 85mm turret ile geliyor tüm tanklar, Guards Tank Company Box. O kadar abartmayalım diyenler Plastic Soldier Company firmasının 5li setini alabilir.