Savaş Çekici > Infinity

Infinity hakkında sormak istediğimiz herşey!

(1/7) > >>

Barbar139:
Infinity'de böyle bir başlık yokmuş, açayım dedim.

O zaman sorular;

1- Viral olayı nasıl işliyor? ARM yerine BTM atılıyor diyor ama nasıl, yine silahın damage değerinden BTM çıkarılıp yüksek atılmaya mı çalışılıyor?

2- Double Action ve Explosive ammo grupları düşmanı birden fazla save'e zorluyor ve birini tutturamasa bile ikinciyi de atmasına neden oluyor. Yani 2 veya 3 wound verme ihtimalleri var mı?

burock:
Viral ammunition kullanan silahlarla vuruldugunda, kurtarma atisina alacagin modifier ARM degil BTS oluyor. Bunun disinda viral ammunitionla vurulan hedef bir degil iki kurtarma atisi yapmak durumunda. Biri bile basarisiz olsa profili 1W olan modelleri direk olduruyor, unconscious olmadan. Dahasi, Valour dogged ve valour no wound incap. ve her turlu immunityi ignore ediyor felan. Wikide ful detayi var.

Double action ammunition, viral gibi, hit basina hedefe bir degil 2 ARM roll attiriyor. EXP ammo ise 3 ARM roll attiriyor ve evet bu sayede hedefe 2-3 wound vermek mumkun.

Deeyo:
Çok kuvvetli görünse de bir dezavantajı var. Bu tip mermileri kullanmak rate of fire'dan yemekte yani 3 atış (burst) yaparken 2 hatta 1 atışa düşebilirsiniz..

burock:

--- Alıntı yapılan: Deeyo - Mayıs 12, 2013, 06:09:34 ÖS ---Çok kuvvetli görünse de bir dezavantajı var. Bu tip mermileri kullanmak rate of fire'dan yemekte yani 3 atış (burst) yaparken 2 hatta 1 atışa düşebilirsiniz..

--- Alıntı sonu ---
aynen... wikide Combi and Multi Weaponry başlığında detaylar var.

Kısaca diyor ki, AP, DA ve EXP ammolar kullanılırsa burst 2'ye düşüyor. Diyelim AP Rifle var elinde. Rifle'nin Burst 3. Sen bunu ya normal ammo ile sıkıp 3 atış yapacaksın ya da AP ammo ile sıkıp 2 atış yapacaksın.

ARO'da ise burst direk 1'e düştüğünden, özel ammoları direk kullanabiliyosun, bi sıkıntı olmuyor.

Deeyo:
Coordinated order: Birden fazla orderı harcayıp harcadığınız kadar modele aynı zamanlı hareket ettirme.
Yani aynı şeyi yaptırmak istediğiniz 3 modeliniz var. her modele tek tek order vermek yerine coordinated order verip.
verdiğiniz emri aynı anda uygulamalarını sağlıyorsunuz
Avantajları:
- 3 modeli de gören modeller normalde 3 order için 3 aro verecek iken coordinated order her şey aynı anda olduğu için tek bir aro vermek durumunda.
- Impetious Orderlar (turunuzun aşında en yakın modele koşturmak durumunda olan modellerinizin bu koşturma orderı ) Coordinated olabilir.

Dezavantajları.
- Coordinated order uygulayan modellere aynı orderı vermek zorundasınız.
bir model Move+Move, yaparken diğer model Move+Shoot, Move+Climb yapamıyor
- Shoot kısa komutunda, aynı modele ateş etme zorunluluğu
- Shoot komutunda Burstlerin (Silahın atış sayısı) Yarıya düşmesi, yani 3 atış varsa, 3/2= 1,5 tan 2 atışa düşüyor.


açıkta birden fazla modeliniz varsa hepsini saklamak, eğer bunları gören tek bir model varsa bu modeli Face to Face rol sayısını bire indirerek almak için güzel yöntem.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git