Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Başlangıç  (Okunma sayısı 4419 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Başlangıç
« : Nisan 29, 2013, 10:02:31 ÖS »
Selam, niyetim konu başlığından da belli zaten. MTG ye başlamak istiyorum. Neden ? Çünkü kartların tasarımını, çizimleri ve logoları çok sevdim. Nası başlayabilirim ? WH deki gibi bi starter set muhabbeti var mı ? Yoksa element, gruplar falan varmış ona göre seçip mi başlanıyor ? Yardım pls.

Bay V

• Ziyaretçi
Ynt: Başlangıç
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2013, 11:00:12 ÖS »
Yarın gel okuldan sonra konuşalım :D

Zero Origin

« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2013, 11:08:17 ÖS »
seve seve öğretiriz mustafa ama geri kalan işleri için yakup yardımcı olur bir tek

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2013, 11:29:58 ÖS »
cem i dinleme. yanlış yönlendirir, sonra herkes yener seni :D

Zero Origin

« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2013, 11:58:25 ÖS »
lan ne alaka ?

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2013, 12:46:34 ÖÖ »
Şşşş kandırma çocuğu, ben kandırırım.

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2013, 12:52:08 ÖÖ »
Mustafa, şaka maka, magic'te her yıl 4 farklı set çıkar 3 ayda bir, yeni kartlar basılır, bazılarında eski kartlar tekrar basılır falan, onlarda "intro pack" denilen şeyler çıkar. Her sette 5 kadar farklı yeni deste anlayacağın. Bunlar yeni başlayan oyuncuların alıp direk başlayabileceği kıvamdadır (yani öyle warhammerdaki gibi aldım, birleştirdim, boyadım falan, oynayabilene kadar 3 ay geçti yok), alıyorsun paketi, 2 dakika sonra oynamaya başlamış oluyorsun.

Süper olay. Şimdi peki hangisini seçiceksin; oyunda 5 tane renk var, bunlar sırasıyla Beyaz, Mavi, Siyah, Kırmızı ve Yeşil, her renk kendisine dair bazı şeyleri kullanabiliyor ya da aksinde kalan renklerin özelliklerinden feragat ediyor ancak desteler bu renklerin farklı kombinasyonlarıyla yapılıyor. Tek renk hatta renksiz desteler olabildiği gibi 4-5 renkten oluşan desteler bulmak oynamak da mümkün, ancak genelde desteler 2-3 renk oluyor.

İşin güzel yanı ise desten dinamik, yeni kartlar buldukça, takas ettikçe, birilerini dürtüp bana kart verin dedikçe desteni daha güçlendirebilir ya da konseptini değiştirebilirsin. Oyunu oynamanın bir milyon farklı çeşidi, kazanmanın bir milyon farklı yöntemi var ve nasıl istediğine bağlı olarak Magic senin için diğerlerinin oynadığı Magic'ten çok farklı bir oyun olabiliyor (İzmir'in şu aggro ortamında yıllardır hard control oynayan bir insan olarak söylüyorum bunu), alternatif bol, gel senle bi ara esaslı bi muhabbet edelim ama önce.