Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: (Muhabbet) Almanları ne yapayım?  (Okunma sayısı 2274 defa)

Barbar139

• E-Posta
(Muhabbet) Almanları ne yapayım?
« : Nisan 15, 2013, 07:01:05 ÖS »
Biraz da uzaktayım, muhabbet edelim zaman geçsin diye yazıyorum.

Bir yerden başlamak lazım deyip Open Fire siparişini verdim. Şimdi, benim aklımdaki olayı biliyorsunuz, North Africa ve Batı Avrupa'da oynayabileceğim bir grup düşünüyorum. Aklımda Gebirsjager ve Gepanzerte var. Halft-trackleri tamamlayana kadar dağcı, sonrasında yavaş yavaş Gepanzerte olarak gideyim diyorum. Late War Gebirsjager listeleri çok kısıtlı, panzer vs hiçbir zaman gönlünce alamıyorlar, İtalya grubu StuG ve Tiger alabiliyor, batıdakiler daha beter, anca Hetzer ve Jagpanther. Mid War için bir listeleri yok şimdilik (Romanya dağcı listesi var yine Doğu Cephesi için, onu bir tadımlık deneyebilirim belki, süvarileri falan da var  :)), hani liste çıkana kadar north africa'da grenadier ile idare edeceğim gibi görünüyor.

Late War listeleri şunlar;

Batı Avrupa
http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=108&art_id=3650&kb_cat_id=18

İtalya
http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=208

Boyama konusunda da şöyle bir olaya girişeyim diyorum. Gebirsjager genelde toprak tonları giyiyor, e benim sovyetler zaten öyle. Piyadeyi Amerikan tank rengine boyamayı düşünüyorum, arada belki bazılarının paltosu vs gri olabilir. Bulabildiğim en yakın örnek şöyle mesela;
http://www.alsandmdseco.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/ThomasGunn/geb003b.jpg

Araçlar için koyu toprak rengi düşünüyorum, o klasik panzer sarı-toprak tonu hiç hoşuma gitmiyor. Yeşil olmayacaklar haliyle sovyetten farklı olsun diye. Alman modeli değil ama bundan ilham aldım;
http://www.flamesofwar.com/Portals/0/all_images/Productspotlight/US/US044-05.jpg
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: (Muhabbet) Almanları ne yapayım?
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2013, 08:02:57 ÖS »
Çok garip birşeyler istemişsin yaw :D Almanlarda cins cins o kadar çok şey var ki aslında.

Bu askerlerin hiç ağır silahı yok hani, özellik olarak, zaten dağda ellerinde ne taşınıyosa filan gibi takılıyolar, iyi gruplar filan. Öte yandan gepanzerte insanı araçlara doyuracak listeler üretebiliyor. Bu yüzden bi onu bi onu kullanmak farklı tat yaratabilir.

Fekat!!! bu piyadeler birbirleri yerine kullanılmak için son derece uygunsuzlar ona dikkat çekmek istedim. Hem tip açısından, hem ekipman açısından, hem de boyama flocklama vs açısından çok uyumsuzlar. Hani bizim panzerknacker lar çok gözükmüyor filan ama panzershrek olsun panzerfaust olsun çok uzaktan görülebilen şeyler ve hani olmaz değil ama çok proxy olur üstad haberin olsun.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2013, 08:35:50 ÖS »
Zaten görünüm olarak öncelik Gepanzerte'de. Gebirsjager sadece half-trackler tamamlanana kadar takılacağım. Herhalde panzerknacker yaparım command'leri, panzerfaust hem pahalı hem de panzershriek gelince late war'da zaten almanlar ona doyuyor yanına bir de panzerfaust çok aşırı gerekli olmayabilir. Flock grimsi kuru toprak düşünüyorum. Modeller evet uyumsuz, paltoları vs gebisrjager kadar abartılı değil, aralarından bazılarını gri değil de koyu toprak rengi boyayarak belki biraz dengeleyebilirim. Ama dediğim gibi asıl hedef gepanzerte o yüzden çok da kasmıyorum.

Değişik ve beğendiğiniz panzer renk tonları olursa birer örnek gösterin, bu klasik panzer sarısı cidden çok uzak bana. Aslında toprak kamuflajlı panzergrey çok çekici ama çok early war kafası, adamlar 42'den itibaren hiç panzergrey atmamışlar sanki.

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2013, 08:50:19 ÖS »
Bu gebirsjager in the west için diyorum, adamlar rifle/mg panzerfaust takımları, hani command upgrade olarak değil tüm birlik böyle :D

Boya için, piyadelerde eski kamuflaj renkleri kullanmanın veya eski yeni karışık yapmanın hiçbir sakıncası yok zira eskileri değiştirmek yerine yeni gelenlere yeni üniforma diye takılıyorlar, 1945 te 1939 tarzı üniforma görmek çoğu eski birlik için garip yada alışılmadık birşey değil. araçlar için pek yapacak birşey yok ama hem tarihe uygunluk açısından :) yine de benimkiler tarihine göre eski boyalılar mesela.

Ben direk link atsam daha başarılı olur sanki dimi :)
http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=289
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2013, 09:15:38 ÖS »
Oha herkes panzerfaustmuş hakkaten dikkat etmemiştim! Çok acayipmiş. Neyin kafasını yaşıyorlar ki? "Dağda karşımıza Amerikan tankı çıkarsa, çıktığına pişman olur, hurdaya çeviririz!"

Bakalım zaten yeni D-Day kitabı da çıkacak, belki bu late war bi sürü brifingi yeni kitaba eklerler o zaman da bakarım. Torrent'te Earth&Steel bulamadım yaw, karargahtakilerde varsa bir sorayım...

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2013, 06:56:10 ÖÖ »
Heralde kendi ilaçlarını tatmak istemediler, "dağdan tank geçiyo hacı biz geçirdik bunlar da geçirir" diye düşündüler :)

ne kadar reklam yapsam az diye düşündüm. www.easyarmy.com