Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2013 Nisan Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 4645 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
2013 Nisan Ayı İstatistikleri
« : Nisan 08, 2013, 07:37:12 ÖS »
Nisan ayının ilk maçı;
7 Nisan Minyatür Oyunları Tanıtım Günü

Grey Knights (Mustafa) vs Crimson Fists (Alkan(Yaşar abi rehberliğinde))
Dawn of War&The Scouring
1000pts
5-4 Crimson Fists Victory

Ordu Listelerimiz:

Grey Knights

Inquisitor Coteaz
Purifier Squad
Strike Squad
Terminator Squad
Terminator Squad
Nemesis Dreadknight

Crimson Fists
Librarian&Drop Pod
Sternguard Veteran Squad&Drop Pod
Tactical Squad&Rhino
Tactical Squad&Rhino
Scout Sniper Squad
Dreadnought

Oyun baya eğlenceliydi, yanlış hatırlamıyorsam 7 Tur sürdü, oyunun son 2 turu Burak abinin tanıtım işi bittiğinden bizim oyunu izlemeye gelmesi dolayısıyla şansım arttı, bir zar atıyorum ki... Neyse ilk turn Sternguard veterans drop pod ile dibimize inip Dreadknight' ı öldürdü. Sonraki Tur onlara assault edip toplam 2 Turda CC de yokettik. Ardından rakibin arkasına Deep strike ile inen 2 Terminator ünitesi bir Rhino' yu patlatamadı ve çok zaman kaybettik. Objektif Contest falan ettik, bişeyler döndü orda attığım zarların hiçbiri tutmadı ve son anda ölen 1 ekip ile oyun 5-4 bitti. Oyunu kaybetmemin sebebi aşırı zaman kaybetmem oldu.

Masa' nın altı bölgesinde birer tane bulunan objective' lerin değerleri :

Oyundan fotolar

« Son Düzenleme: Nisan 08, 2013, 07:47:41 ÖS Gönderen: Downtrodden »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: 2013 Nisan Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2013, 12:17:41 ÖÖ »
13 Nisan Cumartesi
Space Marines (Mustafa) vs Dark Angels (Ata)
Dawn of War&Big Guns Never Tire
1500pts
Dark Angels Victory

Bol proxy li bir maçtı.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2013, 08:59:53 ÖS »
20 Nisan Cumartesi
Crimson Fists (Yaşar) vs. Chaos Daemons (Ruhi)
Dawn of War & Emperor's Will
1500pts
Chaos Prevails!

Biz başlayınca büyük daemonları direk hızlıca swoop ettim. Sonraki round Drop Podlar yanımıza indi. İndiklerinde bir tane Soul Grinder aldılar. Sonra.. Her inen gruba büyük daemonlarla(Bloodthirster ve Khorne Prince) yetişip assault ettim (Bir tanesini Grinder Shooting'iyle çok azalttıktan sonra). Geri kalan ufak birlikleri de houndlarla yakaladım. Tek uçağı da gene Grinder ile 3-1'de indirdim. 4-1'in sonunda masada sadece 3 pod vardı sanırım.

Yaşar'ın moralini turnuva öncesi bozmuş oldum. Heh.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 20, 2013, 11:37:04 ÖS »
20 Nisan Cumartesi
Crimson Fists (Yaşar) vs. Chaos Daemons (Ruhi)
Dawn of War & Emperor's Will
1500pts
Chaos Prevails!

Biz başlayınca büyük daemonları direk hızlıca swoop ettim. Sonraki round Drop Podlar yanımıza indi. İndiklerinde bir tane Soul Grinder aldılar. Sonra.. Her inen gruba büyük daemonlarla(Bloodthirster ve Khorne Prince) yetişip assault ettim (Bir tanesini Grinder Shooting'iyle çok azalttıktan sonra). Geri kalan ufak birlikleri de houndlarla yakaladım. Tek uçağı da gene Grinder ile 3-1'de indirdim. 4-1'in sonunda masada sadece 3 pod vardı sanırım.

Yaşar'ın moralini turnuva öncesi bozmuş oldum. Heh.

ruhi bu senede türkiye şampiyonasını alıcaksın heralde :D
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2013, 08:32:34 ÖÖ »
17 Nisan Çarşamba
Tyranids (Aylin) vs Imperial Guard (Ruhi)
Tek Objektifli Deneme Maçı
520 pts
Tyranids Victory

Maçı ben sixth edition öğrenebileyim diye oynadık. Turnuva öncesi kurallara aşina olmam gerekiyordu. Masanın geniş tarafına karşılıklı deploy olduk. İnsiyatif zarını ben kazandım ve yerleştim. Ruhi öncelik kapmaya çalıştı ama olmadı.

Winged Hive Tyrant'ı masaya ilk turnde koydum. Soluna yirmi beş termagant, sağına da yirmi iki hormagaunt koydum. İlk turn karşıya koşmakla geçti küçükler için. Hive Tyrant karşı ordunun üzerinden uçup geçti.

Oyunun genel ritmi böyleydi. Hive Tyrant üzerlerine uçup durdu düşürülene kadar. Düşürüldüğünde bir anda dört woundu bire indi ama dayanıp trooplara ateş açmaya devam etti. Termagantlar iki turn gidip maçın sonuna kadar leadershipi tutturamayıp lurkte kaldılar ama hormagauntlar koştur koştur yetişip bir grubu komple yedi.

Ruhi'nin Chimera'sı ikinci tur Hive Tyrant üstünden geçerken patladı. Vendetta'sını hemen getirmeyi başaramayınca bir süre ortalık bana kaldı. Vendetta gelince de Winged Hive Tyrant kaybettiği woundlarının etkisiyle ilikleri donduran bir çığlıkla Vendetta'yı patlattı. Üçüncü turn gelip beni patlatamamanın cezasını dördüncü round görkemli bir patlamayla çekti.

Büyükler gidince açıkta kalanları hormagauntlar yedi.

Gördüm, yetiştim, yedim.

(Bayağı da bir şey öğrendim. Teşekkürler Ruhi).