Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Flames Of War hakkında bilmediğimiz herşey!  (Okunma sayısı 17769 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Flames Of War hakkında bilmediğimiz herşey!
« Yanıtla #75 : Mayıs 10, 2014, 10:45:29 ÖS »
Ben hep önce yapıştırıyorum, sonra astarlıyorum :) Bazıları yapıştırmadan boyamayı daha çok seviyor ama ben o kadar kasamıyorum şahsen...

Siyah astar sonrası, siyah boyayı oldukça sulandırıp bir kat basecoat atmakta da fayda var. İyice kapatıyor her yeri ve arada boyanmayan yerler gölge gibi görünüyor. Ama tabi astar rengi boyama şekli filan senin bileceğin iş :)
"If you're going through hell, keep going."

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #76 : Mayıs 10, 2014, 11:13:56 ÖS »
Ben hep önce yapıştırıyorum, sonra astarlıyorum :) Bazıları yapıştırmadan boyamayı daha çok seviyor ama ben o kadar kasamıyorum şahsen...

Siyah astar sonrası, siyah boyayı oldukça sulandırıp bir kat basecoat atmakta da fayda var. İyice kapatıyor her yeri ve arada boyanmayan yerler gölge gibi görünüyor. Ama tabi astar rengi boyama şekli filan senin bileceğin iş :)

iyi fikirmiş, ben de denicem bu yöntemi  ;)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #77 : Mayıs 11, 2014, 09:39:36 ÖS »
Gone to Ground ve Gun Save durumları için kitaba bir daha baktım, Levent'in 88likler geldiğinde gözüm korktu :)

Şimdi olay şuymuş; bir takım hareket ve ateş etmez ise Gone to Ground oluyor. Bu ne demek? Öyleye boşta duran herhangi bir Gun team, conceal olmasa bile gone to ground olabiliyor.

Gone to ground olan bir takım, aynı zamanda conceal ise; +2 to hit alıyor. Yani conceal olmadan GtG olmanın atış yemekte bir faydası yok.

Amma velakin, bu takım bir "gun team" ise, save'i 5+'dan 3+'ya iniyor. Yani öylece açıkta duran bir Gun team, conceal olmadan GtG olabiliyor, +2 zorluk almadan vuruluyor ama save'i 3+'ya atıyor.

Olay buymuş. 88'likler için iyi haber. Örneğin ateş etmezlerse, açıkta görünen veteran bir 88lik ekibi yakından 4+ya vuruluyor ama 3+ save atıyor.

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #78 : Mayıs 11, 2014, 11:27:17 ÖS »
Tabi biz daha onlara Gun Pit alıcaz ;)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #79 : Mayıs 11, 2014, 11:57:39 ÖS »
Gun pit alma bence, pek bir etkisi olmaz. Dig-in yapsan da bulletproof cover alırsın zaten. Heavy ve Immobile Gun'lar conceal almak için terrain içinde olmalılar.

Zaten gun pit genel olarak gereksiz gibi geldi bana, conceal ve bulletproof veriyor. Onu dig-in yaparak da sağlarsın. Asıl bomba nest veya pillbox. Nest baya zor patlıyor, pillbox'u patlakmak içinse illa bunker buster lazım. Assault'ta yine bir hit ile yok oluyorlar ama sade tek bir piyade takımı açıklık olan yerden vurabiliyor, tanklar filan assaultta etkisiz. Bunkerlar motivasyonu otomatik geçiyor ve düşmana assaultta vuramasalar da düşman motivasyon atıyor filan. Güzeller yani, ben beğendim.

Konumuza dönelim, bence 88liğe gun pit alma :)

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #80 : Mayıs 12, 2014, 03:45:16 ÖS »
Ucuza conceal alamıyormuyuz yani? :(
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler