Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Flames Of War hakkında bilmediğimiz herşey!  (Okunma sayısı 17468 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Flames Of War hakkında bilmediğimiz herşey!
« Yanıtla #45 : Temmuz 22, 2013, 09:25:28 ÖS »
Yok abi öle bişey yemişler seni =) bi sürü battlereport neyin var nette hiçbirinde de öyle bir olaya rastlamadım
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #46 : Temmuz 30, 2013, 02:48:53 ÖS »
Transport ile dolaşan bir piyade platoon'unun lideri herkes hafif zırhlıya binerken, kendisi jeep'e biniyorsa; Bu jeep'i istemiyorum bu command takımı şu hafif zırhlıda diyebiliyor muyuz? Hani bana komutanın en zırhsız araca binmek zorunda olması acayip manasız geldi de.

« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2013, 05:58:03 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #47 : Temmuz 30, 2013, 05:50:49 ÖS »
Tabii ki, kendi platoon transportu olduğu sürece herkes herşeye binebilir ister command halftrack'e biner isterse diğer adamlar jipe biner

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #48 : Temmuz 30, 2013, 08:55:01 ÖS »
diğerlerinde nasıl bilmiyorum, misal ingilizlerin rusların flan transport filoları var vs. Fakat misal almanlarda  herkesin neye bineceği belli, kurallarda da yanlış hatırlamıyorsam her section için kendi transportu olduğu falan belirtiliyor. Gerçi evet amerikalılar neden halftrack li gruba jeepli kumandan veriyor ben de pek anlamadım. Late de öğreniyorlardır heralde :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #49 : Temmuz 30, 2013, 09:22:03 ÖS »
hö evet

kural kitabına baktım da diyor ki, "Teams ride in their own section or squad's transport team. If their own transport team is destroyed, they must be evenly distributed across their platoon's other available transport teams."

Garip. Sizde hangi grup böyle abi? Armoured Rifle Platoon'da herkeste half-track var, başka bir platoon mu bu?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #50 : Temmuz 30, 2013, 10:06:24 ÖS »
Engineer'lar! Adamların kamyonları half-track yapabiliyorsun mekanize veya armored oynarsan.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #51 : Kasım 26, 2013, 02:39:39 ÖS »
Şöyle bir duruma biraz daha açıklık getireyim istedim. Ağaçlık area terrain'inine uçak koyamıyormuşuz. (Kural kitabı sf. 180)

Ayrıca modellenen ağaçların yüksekliği gerçekten çok kritik gibi görünüyor. Bunun bir sohbetini yapmak lazım diye düşündüm.

- Mark Twain

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #52 : Kasım 26, 2013, 03:04:54 ÖS »
İngiliz Komandolar CC'de 2+ adam kaldırıyor. Peki CC'deki zırhlı/ağır zırhlı abilere de mi 2+ yoksa bu 2+ kuralı sadece piyadeler için mi geçerli?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #53 : Kasım 26, 2013, 03:22:35 ÖS »
İngiliz Komandolar CC'de 2+ adam kaldırıyor. Peki CC'deki zırhlı/ağır zırhlı abilere de mi 2+ yoksa bu 2+ kuralı sadece piyadeler için mi geçerli?

Levent ile baktık, sadece infantry demiyor. Herkese (Tanklar, gunlar, vs.) dahil 2+'ya hit ediyorlarmış.

- Mark Twain

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #54 : Kasım 26, 2013, 03:24:39 ÖS »

Levent ile baktık, sadece infantry demiyor. Herkese (Tanklar, gunlar, vs.) dahil 2+'ya hit ediyorlarmış.

vay canına, bir anda gözümde kocaman oldular

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #55 : Kasım 26, 2013, 04:40:48 ÖS »
Ayrıca modellenen ağaçların yüksekliği gerçekten çok kritik gibi görünüyor. Bunun bir sohbetini yapmak lazım diye düşündüm.

Ağaç boyu mu? Benim aklımda terrain uzunluğu diye kalmış.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #56 : Kasım 26, 2013, 05:25:57 ÖS »
Yep, ağaç boyu.. Modellenen ağaç boyları ile dolu bir terrain varmış varsayılıyor muş..

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #57 : Kasım 26, 2013, 05:48:09 ÖS »
Yep, ağaç boyu.. Modellenen ağaç boyları ile dolu bir terrain varmış varsayılıyor muş..

This changes everything!
Ayrıca ağaçlara uçak konamıyorsa gerçekten ağaçların içine tank saklama imkanı çıkar diye düşündüm.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #58 : Kasım 26, 2013, 09:50:17 ÖS »
Komando mevzusu: Aynen abi tanklara da 2+. Ama Piat takımları dışında tank assault 2'ler tabi normal piyade gibi. İngiliz paraşütçüleriyse sticky bomb tadında şeyler kullanabiliyor, komando modellerini kullanarak gayet paraşütçü de oynanır aslında, hani canın çekerse.

Uçak ve ağaçlık: Uçak ağaçlığa konamıyor ama ağaçlığın içinde uçaktan saklanmak zor sonuçta hedeften 4" mesafede herhangi bir yere uçak inebiliyor. Hani ormandaki hedefi uçak göremez diye bir kural yok. Uçağın havada durma mesafesi de haliyle orjinal flight stand kadar, PSC'den alınan uçakların yanında çıkan stand çok az daha yüksek ama bence sorun olmaz. Ağaç boyunu standartlaştırmaya bence gerek yok, sonuçta küçük - büyük ağaçlar gerçek savaş alanlarında ve haliyle oyunda da var. Çekersin line of sight, uçağı görüyorsa atar görmüyorsa atmaz bence gayet net =) Sonuçta binada falan da aynı şey geçerli, tek katlı kulube gibi birşeyse Anti-Air diğer yanı görebilir belki ama iki katlı binaysa görmesi zor.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #59 : Aralık 06, 2013, 04:24:09 ÖS »
MG takımları hareket ederse RoF 1'e düşüyormuş. Sadece pinned down da 2 imiş. Pg. 116

- Mark Twain