Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 5000 Pts Allied Battle  (Okunma sayısı 5982 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
5000 Pts Allied Battle
« : Şubat 28, 2013, 02:00:29 ÖS »
Bir süredir çok istediğim 2vs2 Maçın günü geldi çattı...
5000 pts 2vs2
108''x48'' savaş alanı Battleline

Takımlar:
1. Kule Jandarma( HE enis+Dwarf Burak)

2. Handsome Guys (Ata TK+ Salih DE)

Rosterlar:
1.HE
       iki grup fhoneix guard
       life archmage(book of hoet)
       bsb
       dört kartal
       shadow warriors(6)
       okçu(16)
       spearelf(45)
2. Dwarf
       3 blok warrior
       hammerer(horde)
       cannon
       grudge thrower
       runelorde, thane
       varsa eksik mesaj at burak :)
3. DE
       İki grup Crossbow
       bolca blackguard
       2 grup harpy
       2 hidra
       dreadlord(executioner axe)
       supreme sorcerer
       cualdron
       korsanlar
       az spear
4.TK
       İki blok iskelet warrior
       king, prince, hieroprant
       2 grup entombed necropolis night
       kaskat

Masa Düzeni ve Yerleşimler

Kuzey batı köşede Anvil of doom görmektesiniz
Ortada 4 zarla channel attıran magical terrainimiz
Güneye indikçe haunted mansion the slayer of last harpy
sphenks
kocaman bine dwarven bravehouse
Binalar tek katlı
ve orman

Yerleşime öncelikle "Kule Jandarma" Başladı

Order olarak genel anlamda bir battleline oluşturduk. Sol masaya pek bulasmadık. 4 zarla channel atalım ve tek büyücümüz heryere büyü yapabilsin diye büyücüyü ortaya yerleştirdik. O bölgede boşluk dwarf savaş makineleri için bir boşlukta bıraktık. Kartalların hepsini öncelikli olarak makinelere gelecek harpy saldırısını engelleyecek şekilde yerleştirmeye çalıştık. Solda kalan ana savaş hattımız soldan sağa hammerer, phoneixguard(cüce general enflerin arasında saklandı ), warriors ve yine phoneix guard idi.

Sağ kanadımızda ise spearelf, archer  ve iki grup warrior ekibi duruyordu.
Bu bölgede karşımızdaki corsaier ve nispeten yakın olan iskelet birliklerini dwellers belowla durduracağıma emindim...acaba?...

Hanssome Guys grubunun soluna corsairlar yerleşti hemen yanına iki grup iskelet hattı.. Sağa doğru kaydıkça srossbowmenler arkalarında ise blackguardlar yer almaktaydı. Arka hatta cauldron ve dark elf büyücü bunkerı bekliyordu.
Hidralar masanın bir sağ ve bir sol kenarına yerleşti.
Kaskat merkezde arkada yer aldı

ata sağ kenarına iskelet scout çıkardı
Elf ise arkadan önce harpy temizlerim belki cauldrona giderim ümdiyle shadow warrior çıkardı

Drums of war....thunder, once again..

İlk tura Kule Jandarma Başladı

Elf-Cüce savaş hattı biraz ilerledi. Phoneix guardlar biraz daha öne cıktı shootingleri yemek için
Sağda büyücü dwellers below atmak için 24'' ce girdi
Okçular bina dısına cıktı ki hepsi harpy öldürebilsin
Kartallar harpy hucümunu engellemek için pozisyon aldılar
Bir tanesi karışık olan sol tarafı kontrol edebilmek için iyice açıldı

Magic fazında 4-3 geldi..channel ve banner of sorcery sayesinde 10 zarımız oldu. Trusted allie olmanın faydasıyla istediğimiz gibi paylaştık. 5 zarla dwellers below attım. Direk miscast 6-6, sonra 4 (dimensional cascade), sonra 1( büyücüyü direk kaldır). Ben zaten iki tur kendime gelemedim sonra. 10-14 korsan öldü bir o kadarda cüce.

Shoot fazında top cascade ateşlendi öldüremedi. grudgelerde korsanları rerolla ıskaladı
Shadow warriorlar 4 harpy öldürdü. panikleyen harpyler kaçtı, İlerde bir ara hayaletler yüzünden ölecek :)

Tur Handsome Guys'a geçtiğinde vaziyet böyleydi

Handsome Guys oyuna suspicious allie olarak başladı. Dark elfin takımda bulunmasından ötürü oluşan fragile allince kuralı nedeniyle zar attılar ve 4+ tutturamadıkları için bir kademe düşerek desperate allie oldular.

Ata tüm hattını ileri cıkardı. Solda dark elf corsairler nasılda lazım olduğunda mindrazor gelir diyerekten ileri gazladılar. Hidrada arkalarından devam etti. Harpy ler kartalın charge açısından cıkıp yanına yerleştiler. Elf, buna o kadar ölçmesine rağmen izin vermiş olmasını geometrisinin lisede zayıf olmasına bağladı.

Sağda tüm dark elf hattı move miktarı kadar ilerledi. Hidra shadow warriorlara döndü. İskelet Okçu atlılar kartala doğru pozisyon aldı

Büyü fazında ise sanırım dark elf ankalara miasma attı. Alliance kuralları gereği handsome guys'ın winds of magic zarları önce eşit bölünüyor. Sonra channel ve zar getirmeleri yapıyorlar. Kaskat açılamadı dispel ettik

Shootingde İskelet atlılar kartala bir wound verdi
Crosbowmenlar sanırım ankaya sıktı ve 3 wound verdi.

ve tur aşağıdaki gibi bitti

Elfler kendi solunda kartalı iskelet atlılarının yanına taşıdı, amaç caudrona varabilmekti. Shadow warriorlar hidra front archından cıkarak chargedan sakındılar. Crossbowculara ok atarak bir tanesini cennete gönderdiler.
Haunted mansion arkasında kalan hammererlar hücüm etmek için ilerlediler.

Merkez savaş hattı biraz daha ilerledi. Ankalar charge karşılamak için iyice öne cıktılar.

Sağ kanatta okçular binaya girdi. Böylece sadece 5 ok atsalar bile yön sorunlarını aştılar.
Kartal ise Harpy ler tarafından ekildiği için yön değiştirip ilerde cascade ulasma umuduyla sağ kenardan uçtu
Merkezdeki kartal makinaları korumak için geri çekildi
Warrior grupları corsairlere yan bakacak şekilde biraz ilerledi

Magic fazında :) hiç bişi yapamadık
Shooting fazında top tekrar cascat denedi ama olmadı. Grudgelar tekrar corsair çalıştı ama fazla adam öldüremediler. İlk iki tur bizim için berbattı.

2.1 Bittiğinde vaziyet( Kule Jandarma turn sonu)

Ata entombled necro kngtlarının birini getirebildi. Misfire attı scaterda ve 1 atıp öldüler :)

Handsome Guys sol kanatta tam gaz ilerledi. Ata Bana charge edin dercesine bana yaklaştı. Korsanlar durdu,bekledi. Hidra öne cıktı. Harpy ler okçu barındıran binanın dibine girdi.

Sağda Repeater Crossbowcular matematik sınırlarını zorlayarak reform olup Black guardlara yol açtılar.
Salih abi büyücüsünün önünde yer alan repeater grubu charge yerse dayansın diye oraya midrazor attı.
Sağ kanattaki hidrayı shadow warriorlara döndürdü. Cauldronun charge yiyeceğini gördüğü için breath weaponu shadowlara harcadı.
İskelet okçular kartalı yine öldüremedi

2.2 bittiğinde vaziyet( handsome guys tur sonu)

Kule Jamdarma Oyuna charge ile başladı
Bir anka grubu ve spearelf atanın kral barındıran grubuna girdi
diğer anka grubu ise mindrazorlu crowbowculara charge etti
Yannıs hatırlamıyorsa burda cüce hammerer'larda imkansız bir charge denedi ama olmadı

Kule Jandarma sağ kandında bir kartal cascade'ın dibide girdi. Harpy blocklayan kartal okçular bu işi halleder diyerek, hidranın yanına geldi. İki warrior grubu ise hidraya doğru pozisyonu biraz değiştirdi ve topa line of sight verdi.
Kule Jandarma sol kanadındaki kartal cauldron'un dibine geldi.

Büyü yok :)

shoot fazında okçular Harpy tek kişi bıraktı.
cannon bizim sağ kanattaki hidrayı aldı
grudgeler ne yaptı hatırlamıyorum

CC Fazı başladı.. Merkez hatta multiple charge eden elfler hiç bişi yapmadı. Sanırım ben kırıldım hatta. Neyseki bsb ölmedi kralın karşısında. Atanın iskeletler sağ olsun ws6 takıldıkları için :)
Crossbowculara charge eden grup karşıda mindrazor olmasına rağmen orayı ağır kırdı. Ama ben nasıl Ward save atarsam, salih abide 2-1 atarak durmayı başardı.

3.1 Sonrası vaziyet
not: Resim çekmeyi unuttuk sanırım tam zamanında, bu foto 3.2 move fazının ortalarından

« Son Düzenleme: Şubat 28, 2013, 02:32:08 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Zero Origin

Ynt: 5000 Pts Allied Battle
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2013, 02:09:10 ÖS »
cok guzel olmus ^^

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2013, 02:29:28 ÖS »
3.2 ye Handsome Guys charge ederek başladı. Sol kanatlarında corsairler cüce warrior grubuna charge etti. Delikanlılığa luzum yok, Flee dedik :) Sanırım burda corsairler redirect etti kartala bende hold dedim. Sıkıntıya gerek yok.

Sağda ise black guardlar muazzam bir zarla hammererlara charge etti.
Cauldron kartalın front archından cıktı. Hidra ve iskelet okçular hammererların flankine ilerledi

İkinci grup necro knight masaya geldi.

Büyü fazında blackguardlara mind razor attı salih abi. Tam dispel zarını atacaktıkki(4 zarla 20ye), Berfin(kız arkadaşım) uğradı. Zarlara üfledi. Echanted olan zarlarla burak 6-6-4-4 attı ve dispel ettik. Hani bu dispel benim büyücünün ölmesinden belkide daha kritik bir andı.

Shooting fazında demona benzeyen kartal öldü ve cauldron kurtuldu

CC'de hammerarlar mindrazorsuz olmalarına rağmen iyice azaldılar. Stubborn olunca durmayı başardılar.
Anka +spearelfler biraz olsun adam öldürerek unstable sayesinde umut vermeye başladılar iskeletler karşısında. Korsanlar kartalı öldürüp warriorlara önden charge etti.

BU BÖLÜMLERDE RESİM ÇEKME İŞİNİ BİRAZ UNUTTUK.. O yüzden genel anlatıyorum artık.

4.1 ve sonrası.... warriorlar hammerer'ların yardımına yetişti
hammerarla tamamen yok oldu ve black guardlar az kişiyle overrun etti...daha sonra ok ile tamamen ölecekler
İçlerindeki general grudge throwerlar öldü
hidra iki grudge throwerla öldü

Merkezde anka+spearlar iskeletleri dövdü.yok etti. Burada elf bsb'si öldü.
Eğer, necro nightlar makinalara yardım etmek yerine buraya girselerdi. Hem iki elf birliğide ölürdü, hemde iskelet+tomb king yaşardı
Necro knigtlar tur tur makina aldılar
Bansheeler bir makinaya girip dayak yediler

Kuzey tarafta warriorlar dayandı ve ilerde corsairlerı tamamen dövdüler

Merkezde phoneix guarddan ve kartaldan charge yiyen supreme sorcerer içeren birlik kırıldı ve yakalarak yok oldu.Bu anka birliği daha sonra cauldrona yaklaştı. Cauldran front archtan kaçında 11 atıp iskelet atlılarına charge etti. Oyun zaten bu noktaya kadar bitmişti. Maksat ekstra puan.

Handsome Guys'a oyun için teşekkür ediyoruz. Herkese Tavsiye ederiz. Güzel oyundu.

MoM: HE Kartalları,
MaloM: 1.1de ölen HE archmage
ZaroM: IR Dispel Mindrazor

« Son Düzenleme: Şubat 28, 2013, 06:22:16 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2013, 02:34:09 ÖS »
eline sağlık enis.

haftasonu gelin, turnuvayı yapalım...?
War, war never changes...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2013, 02:38:14 ÖS »
eyv brolar  :)
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2013, 03:38:32 ÖS »
Sanırım ben bu hafta sonu yalan dolan oldum güzel maç olmuş
dey layt com and me wan go hom...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2013, 03:58:36 ÖS »
"If you're going through hell, keep going."

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2013, 05:29:58 ÖS »
ahh bide kazanaydık
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 28, 2013, 06:22:33 ÖS »
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 28, 2013, 08:28:41 ÖS »
Ellerinize sağlık beyler...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 28, 2013, 09:21:01 ÖS »
Çok keyifli yav. Elinize sağlık.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain