Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Gökten Apocalypse Düşse...  (Okunma sayısı 18136 defa)

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
Gökten Apocalypse Düşse...
« : Şubat 20, 2013, 12:35:34 ÖS »
Selam Arkadaşlar,

Madem niyetlendik inceden hazırlık yapalım dedim.  Önceki oyunlarda kullandığım kuralları buraya ekleyeceğim (güncellenmiş değiller ama fikir verecektir).  Üzerinde konuşalım isterim, özellikle de ne ordular, ne superheavyler var konusu mühim.

Bu WH40k 5. Sürüm ve WH40k Apocalypse kuralları kullanılarak düzenlenen bir oyun günüdür. 6 standart boy masanın bir araya getirilmesi ile bir tane ana savaş meydanı oluşturulması ve iki tane de standart boy masadan oluşan uydu savaş meydanı olması öngörülmektedir. Ana savaş meydanında WH40k Apocalypse kuralları kullanılarak oynanılacaktır. Uydu masalarda ise 2000 puanlık WH40k savaşları yapılacaktır. Uydu masalarda yaşanan çatışmaların sonuçları ana masaya doğrudan etki edecek ve uydu masalarda oynayan oyuncular çatışmalarını tamamlayınca mümkün olan ilk ana masa turunda apocalypse maçına “strategic reserve” kurallarını kullanarak dahil olacaklardır.

Oynayacak tarafların şu anda “İmparatorluk Kuvvetleri - Evrendeki Diğer Tüm Kuvvetlere Karşı” olması öngörülmektedir. Katılımcı sayısı ve ordu listeleri göz önüne alınarak tarafların “Düzen Kuvvetleri – Düzensizlik Kuvvetleri’ne Karşı” şeklinde değiştirilmesi mümkündür ve organizatörün takdirindedir. Senaryoların en kısa zamanda hazırlanabilmesi için katılım göstermeyi düşünen oyuncuların BİR AN ÖNCE katılacakları orduları ve getirebilecekleri “super heavy” birlikleri belirtmeleri rica edilmektedir.

Katılımcıların “ordunu kap gel!” mantığı ile oyun gününe katılmaları öngörülmektedir. Her oyuncu en fazla 4.000 puanlık ordu yönetebilir, bu puana super heavy'ler dahildir. Her oyuncunun tek bir super heavy yönetmesi mümkün olacaktır andak fazladan super heavy modeli olanlar bunları takım arkadaşlarına kullandırabilirler. Bir katılımcının tüm modellerinin aynı codex’e ait olması gerekmemektedir ancak oyun düzeni ve oynama kolaylığı açısından tavsiye edilmektedir. Bir oyuncu, oyun gününe masada karşılıklı savaşacak kuvvetlerin her ikisine birden dahil olabilecek modeller ile katılamaz, bir tarafı seçmesi gereklidir. Katılımcı sayısı, toplam ordu miktarı ve oyundaki dengelerin sağlanabilmesi açısından organizatörün katılımcılardan getirecekleri ordularda puan sınırlamasına gitmelerini rica etmesi, bu durum en son seçenek olarak devreye girecek dahi olsa, mümkündür.

Oyun gününe maksimum katılımcı sayısının 28 olması öngörülmektedir. Bu sayfaya katılım bilgisini ekleyen ilk 28 kişiye öncelik verilecektir. İstekli sayısının daha fazla olması durumunda bir çare düşünülmeye çalışılacaktır.

Oyun gününe getirilecek olan modellerin oyun zevkinin arttırılması ve görüntü zenginliğinin sağlanması açısından en az "3 renk boyalı" olması gerekmektedir, boyası uygun olmayan modelleri oyun dışında bırakmak organizatörün takdirindedir.

Katılım Bilginizi doldururken:
 1) Katılacağınız orduyu,
2) En fazla 4.000 puan olmak üzere, getirebileceğiniz "gerçekçi" puan miktarını,
3) Kullanmayı düşündüğünüz meşhur/isimli karakterleri,
4) Varsa/getirmek isterseniz Superheavy'(leri)nizi ve
 5) Oyuna uydu masada başlamayı tercih edip etmeyeceğinizi lütfen bildirin.

Diğer Kurallar:

- Sadece "Troop" olan üniteler objektif tutabilirler. Bir objektifi tutmak veya tutulmasını engellemek için WH40k kural kitabında belirtilen "3 inç medafede olmak" kuralı oyun gününde ana masada "6 inç mesafede olmak" olarak uygulacaktır.

- Forgeworld modelleri kullanımı orijinal model olduğu sürece makbuldür. Forgeworld kuralları ile orijinalinden farklı model kullanmak isteyenler (convertion/scratch built) oyun gününden önce organizatör ile temasa geçip, onun takdiri ve izni dahilinde farklı model kullanabilirler.

- İsimli/meşhur karaterlerden masada birer tane olacaktır. Birden fazla oyuncu aynı karakteri kullanmak isterse katılım bilgisini önce bildirene öncelik verilecektir.

-Formasyonlarda ve “strategic asset”lerde bir kısıtlama olmayacaktır (bunları GW'nin sitesinden bulabilirsiniz http://www.games-workshop.com/gws/content/articleCategory.jsp?communityArticleCatId=900006&articleCatId=900006&catId=cat440317a&section).

- Eğer süreçte kurallar ile ilgili değişklik yapılırsa bu site kanalıyla duyuru yapılacaktır.

Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Gökten Apocalypse Düşse...
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2013, 03:53:09 ÖS »
Ben katilicam, 3000 puan civari ultras+wolf olur gibi

Ozel karekter olarak brother captain cato sicarius olacak masada bu arada.

blackwinter

« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2013, 08:27:32 ÖS »
gokten apaocalyse dusse 3000 pts + Grey Knights onu karsilar.

Masada Grand Master Lord Kaldor Draigo ve Lord Inquisitor Torqumeada Coteaz olur.

ayrica uyduda degil ana masada oynamayi tercih ederim.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2013, 09:52:06 ÖS »
İki bin puanı geçiyorum sanırım. Ben bir modellerime bakayım. Cona kadar birkaç kutu model daha alacaktım zaten.

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2013, 10:11:47 ÖÖ »
Ben hiç oynamadım, oynayan olduğunu da pek zannetmiyorum bizim dükkanda, ondan dolayı bazı sorular soracağım;

- Oyun 6 masa dedin, her masada iki veya 4 oyuncu mu oynayacak yoksa masalar arası geçiş serbest mi?
- Ally gibi mi olacak taraflar? Yani bufflar işleyecek mi diğer aynı tarafın orduları arasında?
- Savaş alanını etkileyen yetenekler, örneğin solar pulse, bütün 6 masayı da etkileyecek mi?
- Super heavy dediğin baneblade, titanlar falan gibi FW oyuncakları değil mi?
- Zeki Müren de bizi görecek mi ? :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2013, 10:21:10 ÖÖ »
Halil, üstat masaların üstlerindeki renklerle ilgili bir sorunumuz olabilir. Yeşil saha gitmez diye düşünüyorum, bir iki tane daha kestirebiliriz belki... Ama gene üstleri renksiz veya mesala beyaz olan masalarımız var. Çözümü nasıl buldunuz İstanbul'da?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2013, 07:48:52 ÖS »
Levent

2 ye 3 şeklinde sıralanmış 6 masanın birleşiminden kurulmuş tek bir büyük apocalypse masası. Yanına 2 tane bildiğin tek masa üzerinde bildiğn kurallar ile 2 tane yan masa.
Ve evet zeki müren de bizi görecek.

Gerisini Halil sölesin artık. ;)

Benimde sorum var, Neden 5th ed? Apocalypse 6th ile de uyumlu olur bence. Yönetmek açısından hakim olduğumuz sistem olsun diye midir?

Eyvallah.

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2013, 08:22:43 ÖÖ »
Bende oynucam ikibin küsür puanlık crimson fists çıkarırım, tam olarak kaç puan bilmiyorum bi saymam lazım :D

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2013, 08:54:51 ÖÖ »
1800-2000 puanlık CSM ordusu ile katılmak istiyorum.  Özel karakter  Kharn the Betrayer. Tam olarak bir yoklama sayım yapayım puanı yine buraya yazacağım.
Bize her yer Nostramo

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2013, 10:05:16 ÖÖ »
Abiler 5th edition olayını düşündüm de, ben hatırlamıyorum 5th i, ne yapıyorduk ne yapmıyorduk, katılırsam masada o da mı vardı, o yok muydu tarzında muhabbetler döneceğini düşünüyorum. Siz 5th oynayabilecek misiniz?

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2013, 04:35:28 ÖS »
Taslak diye yazdım arkadaşlar en başa :P

Öncelikle bir apocalypse kitabı edinmenizi tavsiye derim (bir de reloaded diye ikinci bir kitap var) oradan formasyonlara, strategic assetlere filan bakabilirsiniz.

Masa Kuralları 6. sürüm kuralları olacak.  Özellikle Datasheet'ler konusunda eski sürüm kurallarını kullanmak zorundayız zira güncellenmediler ama onlarda da ayar yapmak gerekenlerde ben yapacağım.   

Masaları yan yana dizili ama kimse bir masa ile sınırlı olmayacak, birebir karşılıklı 4 münferit masa gibi düşünmeyin, bir takım savaşı bu.  Bir takım içindeki oyuncular kendilerine verilen masa kenarlarına keyiflerine göre yayılabilirler.  Ordunuzun değişik parçaları, değişik yerlerde olabilir.  Aslında kurallar izin veriyor, ama birden fazla tip orduyu oynamanızı tavsiye etmem zaten karışık oluyor ortalık.

Bu yönde ciddi bir talep olmadığı sürece Uydu Masa olmayacak, gönlünüzü ferak tutun :)

FW modelleri serbest.

Superheavyler Baneblade, titan gibi superheavy kuralı olan ama normal bir oyunda masaya koyamadığımız oyuncaklar.

Tüm masayı etkileyen özellikleri genellikle özelliğin kaynağından 24"le sınırlandırıyorum.  Lazım geldikçe kural koyuyor olacağım.  Etkinlik sayfasını açında özelden beni dürtebilirsiniz ya da buradan da konuşuyor oluruz.

Zeki Müren konusunda söz veremiyorum ;) 

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2013, 06:28:39 ÖS »
Aganın eli tutulmaz ama nightfight veya stormlord un yıldırımları 24'' için biraz garip olmayacak mı?

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Şubat 25, 2013, 05:13:09 ÖS »
Denenmiş ve onaylanmıştır. Gayet güzel oluyor diğer türlü her yerinden peynir akıyor, insanın ağzının tadını bozuyor!

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 26, 2013, 08:25:02 ÖÖ »
bendede 1050 puan ork 5 mart pegasus gidecem Ork Stompa gözükmekte stoklarda bi aksilik olmazsa alıcam.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Zero Origin

« Yanıtla #14 : Şubat 26, 2013, 11:27:50 ÖÖ »
bende yaklasik 3.5k bloodangel ile gelirim hatta oda yetmez ben masamisa danteyide koyarim,bastan anlasalim bizim side assault komutasi bende olsun ama :P ha birde halil abi valla sende varsa bizim guardlardan landraider mephiston getir orda cok kan akıtırız :D