Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ligin Ardından..Feedbacks  (Okunma sayısı 5538 defa)

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
Ligin Ardından..Feedbacks
« : Şubat 17, 2013, 11:58:20 ÖS »
Ben bu comp skor uygulaması sonucu ortaya cıkan ordu listelerini genel olarak beğendim. Karşıma çıkan bir çok orduda cheese'lik miktarı oldukça azalmıştı. En korktuğum ordu cüceydi. Oda o kadar grudge thrower almak için nerdeyse herşeyden fedakarlık etmiş gibiydi.

Comp skorlarının sıralamaya etkisini incelediğimzde, oluşan durumdan ben memnun kaldım. Diğer ordulara göre iki uç comp skoruna sahip lizardman-tomb king ordularını incelersek. Oyun içi durumu dengelemiş durumdaydı. Buna ek olarak bu sistemin ortalamalarda daha iyi çalıştığı bir sistem olduğu kanaatindeyim. Comp skorlu bir diğer aktivitede (yaparsak) ben daha dar sınırlar koyulmasını önereceğim. Yani ">7" yerine 8-12 gibi..

Maç sayısı ve süre üzerine....Sürenin kısa geleceğini düşünüyorduk, ancak beklenene göre çok hızlı yaptık maçlarımızı. En azından fantasy'nin ölmediğini görebiliyoruz :) 

The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Ligin Ardından..Feedbacks
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2013, 12:45:32 ÖÖ »
- Comp. Score
Ben gayet başarılı buldum, hatta comp skorun sıralamayı gerçekten değiştirdiğini görünce sınır daha bile az olabilir gibime geldi. 3< olsa bana uyar yani.
- Lig
Turnuvalardaki saat sınırı beni inanılmaz şekilde üzüyordu, hem de yorucu filan. Böyle lig usulü olunca gerçekten 6. turun sonunu görmek çok iyi oldu. Puanıma da olumlu etkisi olduğuna eminim :)

- Proxy&Space
Proxy sayesinde uzun zamandır kullanmadığım birşeyler kullanmış oldum, bu da maçları benim için birazcık daha eğlenceli kıldı. Yıllar sonra yeni bişeyler kullanmak :) Boşluk muhabbeti daha da hoşuma giden şey zira unit filler la çok az fark görüyorum arasında. İkisi de olmazsa olmaz değil benim için, Boşlukları kapatmak için unit filler yapabilirim yada proxy olmadna da ordular kurabilirim ama sonuçta olunca beğendim yani :)

Sıradaki lig vb. ni heyecanla bekliyorum!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• Moderator
  • War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2013, 10:02:29 ÖÖ »
Daha evvel veysel'in yazdıklarını br kopyalayayım:

Alıntı yapılan: vace
Tebrikler! Bana tecrübe oldu. Bazı şeyler daha bi oturdu.

Herkese teşekkürler, Centil centil takıldık.

Semih favorimdi ama Enis ile olan maçından çok Burak ile olan maçında 18-2 yenilmeseymiş iyiymiş.

Burak kuralları kendi koymuş araştırdım swiss comp skor diye bir şey bulamadım. Zaten en kolay ordu Dwarvesmış.

Adam hazırlanmış baştan beri bana 2 ters ordu var dedi ikisine de beraberliği almış. ;D

Bu yukarıdaki kayan yazıdaki baştaki ve sondaki "ccc" ler nedir?

Tekrardan TEBRİKLER! Nası koydu ama. ;D ;D ;D
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2013, 10:12:07 ÖÖ »
En cheese ordunun sahibi olarak, Slaanın korkulan gücünün kırpıldığını söyleyebilirim. (korkulan loreları alamadım tüm büyüleri bilmiyordum vb.)
Cüceler için horde kuvveti biraz azalmıştı, challenge rune ortalıkta yoktu.
Vampirin cheese hali nasıldır bilmiyorum. Etheraller çok ucuz be yaw :D.
Fareler dengeli bir ordu çıkmışlardı.
Veysel her zamanki ordusuna benzer bir yapıda çıkmıştı buradan anlıyoruz ki kendisi normal halde de centilmen.
Hoethin ortada olmaması High elfleri farklı arayışlara itmişti.
Burakla olan maçtaki 1.2'sinde olan Slaan kaybı sonucu oluşan bahtsız maç. haricinde genelde maçın sonuna kadar dengeli eğlenceli maçlar yaptım. Bundan sonra bir lig yapacaksak, comp skorunu belli bir değerler arasında tutmanın fena olmayacağını düşünüyorum. 10-15 arası gibi (gerçi bu ligde de 9,4, 15,1 arasıydı)
ellerinize sağlık.
dey layt com and me wan go hom...

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2013, 10:25:35 ÖÖ »
Öncelikle herkese katılım ve maçlarınızı tamamlamakta gösterdiğiniz özenden dolayı teşekkür ederim. Normalde üç haftada 5 maç yapmayan arkadaşlarımızın bu tempoya ayak uydurduğunu görmek güzeldi. Açıkçası, comp skorunun puanlamaya çarpan olarak etki etmesi başlarda beni biraz endişelendirdiyse de neticede işler çığrından çıkmadı.

Neler güzel oldu:
+ Enis, kule için yapacağı pek çok organizasyonun ilkine imza attı.
+ Bir sürü maç oynandı.
+ All comers listeler yapıldı.
+ Comp skoru sayesinde oyuncular, güçlü olan modelleri sahaya sürmek yerine elindeki modeller ile en iyisini yapmaya çalıştı.
+ Ben kazandım :P

Neler eksik/yanlış oldu:
- Katılım çok azdı. Ben özellikle genç ve tecrübesiz ya da sürekli belli kişilerle oynamak zorunda kalan arkadaşların istifade etmesini isterdim bu fırsattan. Kısmet değilmiş. Ata, Cem, Özgün, Ruhi, Deniz, Yakup,... bir dahakine sizleri de bekliyorum.
- Maç trafiğini serbest bırakmak ligi zamanında bitirmemizi sağlamış olsa da, sanki heyecanı biraz azalttı gibi geldi bana. Ben maçlarımı bitirdikten sonra aradaki puan farkı çoktu felan.

Neticede, takvimde boş görünen 3 haftadan istifade ederek araya ligi sokuşturduk. Yalnız, fantezi olmedi demek iddialı olur; zira arada bi tüsot turnuvası iptal oldu :( Sıradaki organizasyonu merakla bekliyorum...

Bu arada, süper plaket için de çok teşekkürler. Ctesi foto çekenler oldu, salihle ruyi galiba. Onları bi ara koysanıza bi yerlere.

Eyw.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Şubat 18, 2013, 12:39:21 ÖS »
burağın birinci olduğu çok belli sanki;

Alıntı
burock

Moderator
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2013, 01:35:04 ÖS »
Param nereye gitti lan onu öğreneyim madem ligin ardından. ;D

Bence comp skora bir üst limit ya da alt limit koymak anlamsız eğer ki çarpan olarak son skora yansıyacaksa. Ordunun güçlü yanından fedakarlık ediyorsun ki ona göre puan alıyorsun ya da etmiyorsun ona göre... O kısmı biraz çok bilinmeyenli denklem. Yani kısaca comp X maç skoru yapacaksak rosterının kaç comp olduğu çok önemli değil.

Comp skor olmasaydı benim liste çok değişmezdi de sizinkileri bilemem. O nedenle ne kadar etki etti bu sıralama ne kadar değişirdi bilemedim bir de açık roster compsuz yapalım isterseniz. :P

Onun haricinde 3 haftada 5 maç zorladı bea(herkes fedakarlık yaptı yani) ;D İl dışı işim gücüm çıkarsa sakat olabilirdi. 5/2 kuralını biraz esnetmek lazım.

Lig kuralları zaten istediğim yöndeydi onlarda bir sorun yok 2 kural hakkında da yukarıda görüşlerimi bildirdim.

Maçlara gelince ordular dengeli gibiydi bir tek Levent'in ordu ters geldi o da normal.
Dwarf için beraberlik istedik oldu(ama ballıydım),
Vampir general kesti e o zaman yapacak birşey yok,
Lizardmenlerle 5-2sindeki frenzy checki tutturamadım, (kendim) ;D
HE Ward Save, :)
Skaven ilk turn iyi temizledi.

İşin özü ben zevk aldım, herkese teşekkürler.

Tekrar tebrikler Burak!
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 18, 2013, 01:48:58 ÖS »
Öncelikle güzel bir maç serisi oldu... Comp. skor işi benim ordumu çok etkilemedi, çünkü kurduğum ordunun fluf belliydi. Hani comp skorum düşmesin, şu üniteyi almayayım diyeceğim bir şey yoktu(dispell scroll'u almayı unutmak, comp skorundan değil tamamen benim kazmalığım)... Bu arada karşılaştığım ordularda oldukça dengelenmiş gibi gözüküyordu (Süper Frogsuz Lizardmen ve Book of hoetsiz High elf, A bombsuz Skaven vs..vs..)... Sadece bu kompozisyon skorlarının Dwarflar tarafından yazıldığına dair bir şüphem var ;D ... Burak'ın ordusunda, normalde kullandığı ama bu turnuvada kullanmadığı nerdeyse hiç bir şey yoktu (sadece infantery bloklarındaki adam sayısı 30 civarıydı ki bence gayet yeterli bir rakkam)

Maçlar konusunda,
- Enisle yaptığım maçta "o son mind razor'u yemiycektim" ;D
- Burakla yaptığım maçta sanırım yorgunluktan olacak sonucunu düşünmeden rank and file ünitemi savaştan çıkarıp Generalimi erittim ve bu maçın sonu oldu...
- Veysel ile maçımızda, "O blood Knightlar ne iş yaptı bea" ;D
- Leventle yaptığımız maçımızda her zamanki gibi Lenvtin bana şansı tutmadı...
- Alkımla yaptığımız maçta, "Terrorgeist ölmedi yaw"

bunların haricinde benim hanımın izmirde olmamasından bu sıkıkla maçlara katılabildim yoksa zordu onu da diyeyim size ;)

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 18, 2013, 02:11:46 ÖS »
@Veysel

Abi plaketten artanı burak kuleye bağışladı :)
The elves are watching

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2013, 03:42:41 ÖS »
CompXmaç puanı güzel oldu, ne kadar etkili oldu dersek, veyselin puanı %50 artarak 2 sıra yükseldi mesela, bu da bariz etki ediyor demek. çizliği engelleme konusunda, lizardmen e karşı 2. zaferim olduğunu, all comer listte ilk olduğunu göze alırsak, o da işe yarıyo heralde. Daha da güzel örnek comp score bakmadan bi ordu denedim 3 çıktı, yani epey değiştirdi benim ordumu comp score. daha çok oyuncu daha çok hafta ayırırsak muhtemelen daha da güzel olacak. hem daha çok hafta olduğu için insanlar uygun hafta seçebilir hale gelecek hemde daha çok oyuncuyla, the more the merrier!

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2013, 03:44:29 ÖS »
burağın birinci olduğu çok belli sanki;

Alıntı
burock

Moderator

net kazanmışım lan :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Şubat 18, 2013, 06:52:51 ÖS »
Comp beni sonuncu değil 4. yaptı. Ama skoru etkileyen bir durum daha var; W/D/L durumları için alınan puanlar. 150 puan aralıkları ile alınan puanlar.Bu ligte pek etkili olmamış olabilir ama kritik durumlar oluşturabilirdi.
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Şubat 18, 2013, 07:32:53 ÖS »
Ama skoru etkileyen bir durum daha var; W/D/L durumları için alınan puanlar. 150 puan aralıkları ile alınan puanlar.Bu ligte pek etkili olmamış olabilir ama kritik durumlar oluşturabilirdi.

Anlamadım abey.

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 18, 2013, 07:40:17 ÖS »
0-20 ETC skalasından bahsediyor.

galibiyette 2-3 puan almak yerine 0-20 skalasında puan almak da sıralamayı çok etkiliyor.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #14 : Şubat 18, 2013, 08:39:34 ÖS »
Burak 3 wini 11-9 şeklinde alıp sen böyle bitirseydin mesela 3 win 2 drawa karşılık 3 win 2 lose ile önünde bitirecektin.

Lig kalabalık olsun öyle daha bir tatlı olur. ;D İnce hesaplar 1-2 puanlar :) Bir de Burak'a yenilmeyin. :P Koptu gitti ilk hafta sonra yok perfect yapsak 1. oluruz yok bilmem ne. ;D
Tomb Kings
2189+