Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Maç Sonuçları  (Okunma sayısı 12658 defa)

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
Ynt: Maç Sonuçları
« Yanıtla #30 : Şubat 04, 2013, 11:38:16 ÖÖ »
çekilmedim abi masada ünite kalmadı :D
The elves are watching

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Şubat 04, 2013, 12:43:31 ÖS »

Wipe out diye bağırdın mı peki? ;D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #32 : Şubat 04, 2013, 03:11:50 ÖS »

Wipe out diye bağırdın mı peki? ;D
abi evden çalışmak ya da ofiste televizyon felan yaramamış sürekli star tv, kanal d vb. açık galiba...
dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Şubat 04, 2013, 06:35:07 ÖS »
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #34 : Şubat 04, 2013, 11:17:37 ÖS »
Tomb Kings (Veysel) - High Elves (Enis)
6. WHFB Ligi
TK Win (12-8)

Oyuna ben başladım. Masanın sadece bana göre soluna deploy oldum. Sağ kanatta 1 kartal solda da bir diğeri şeklinde iki makine tehdidi vardı. 3. turnü göremediler. Ok sağolsun. Sağ kanatta spearelf grubu ve white lionlar benim TG ve okçu ünitemle bakıştılar. Ben kaçtım o kaçtı falan filan. Oradan bişi çıkmadı. Solda katapult ilk turn iş yaparak ordaki white lion grubundan 4 kişi aldı. Sonra Chariotların chargeına flee dediler sonra da adam olamadılar. Swift reform deyip beceremediler falan filan...

White lionlar gidince PGlar diplerine girmiş iskeletlere charge ettiler(büyü fazında fail charge etmiş chariot ünitem yürüdü geri kaçtı ;D ). Dövüştük feci kırılmadık, bir büyücü benden, bir büyücü karşıdan. ;D Sonra tek chariot ile önden charge yerine(5'e5 iki ünite çarpışınca 3.süne kenardan bakmak düşer) yanlarına yürüdük. -1t/-1s büyüsünü attık ama kaçıramadık. Üstümüze WS o bu şu büyüleri attılar ama kırılmadık ve kral challangeta championu aldı sonraki CC'de BSB'yi aldı. Sonra yandan chariot charge(daha ne olsun). 10 inç kaçan PG olsun. ;D Tabiki yakalayamadık.  ;D Yakalasam 500 puan. Toparlan gene duble charge ve WARD SAVE! Sonra spear elfler  bize yandan yandan charge edecek şekilde pozisyon aldılar. Sonuç kıramadık kırıldık ama yeterli olmadı komple ünitelerimin ölmesine.

CoS hiç iş yapmadı diyebilirim. Herkes Ld 8 falan. ;D 1 zar getirdi falan. SSC ilk kez 2 göbek 2 dağa taşa 1 kez de misfire ve onda da ölmedi. ;D Benim okçular kartal avladılar Elf okçuları da To düşmüş akrep ve 1 chariot alarak S5'i S4 yaptılar. Oyunun bence en enteresan yanı ben de büyüde iyiyimdir, HE'de öle; ikimizde de dispell scroll HE'de zar çal ben de 5+ channel vardı(1 kere getirdi :) ) ama öyle hayvan büyü yapamadık. IF CoS açıldı bir kez, 5 zara falan Enis büyü denedi ama yok düşük attı dispell oldu falan bir ara birbirimizi hexledik sadece.

Teşekkürler Enis,
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2013, 11:36:29 ÖS Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #35 : Şubat 04, 2013, 11:34:28 ÖS »
3-4 tane pit of shades olmadı 3 2 2 2 1 1 attım falan dispel oldu
bir turda arka arkaya 7-8 Ws tutturdum anlamadım gitti
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #36 : Şubat 06, 2013, 09:09:15 ÖÖ »

- 05.02.2013
- Lizardmen (Alkım) vs Vampire Counts (Semih)
- 2400 Pst. WHFB 4. Lig Maçı
- Vampire Counts Victory ( 14-6)

Oldukça çekişmeli bir maç oldu... iki ordununda deploy ettiği model sayısı fazlaydı... ama gerçekten çok garip zarlar attık... ve oyunu her iki takomonda Monster'ları domine etti... Terrorgeist üstüne tonla büyü ve shooting çekti, benim şansıma 6+ regen lerinden en az 3-4 tanesin tutturarak Coldone'a binen Scarveteran'ı avladı... Ortadaki savaşta vampir charge ettiği Ws10 I10 Slann lı saurus ünitesinde kendisine challange diyen slann'ı (Challange vampir çıkmasaydı üniteye vuramıyacaktı) ortalamanın biraz üstü zarlarla kesti (ortalamada 3 wound vermesi gerekirken, 4 wound verdi) sonra yandan steggedon charge yedi... çok kötü zarlar atan Alkım (impact için 1 attı toplam 2 impact yaptı onların to wound zarlarınıda 1 attı) oyunu 20-0 vereceğini düşünürken bu steggedon vampirli Black knight ve bir sonraki round yanından giren vampirli iskelet ekibini 3 combat round yerine mıhladı (üstündeki skinkler ölünce unbreakable oldu :) ) ve 6nın 2sinde yediği purple son ile ancak oyundan çıkabildi... (Bu stegeddon olayı acaipti... toplamda 20 tanesi reroll'u 3+, 10 tanesi reroll suz 3+ hit, 5+ wound ve 5+ Armoursave atak, 16 tane 3+ hit 6+ya wound 4+AS atak ve 11 tane 4+ya hit, 11 tane 4+ya rerollu hit, 6+ ya woundve 3+ Armoursave ile toplamda 5 wound yedi normalde ortalaması 7 wound ;D ;D ;D ) Bir başka kahramanlık ise, blood knightlara charge eden Saurus coldone cavalryden geldi.. 5 kişi charge eden coldone ünitesinden sadece 2 kişi öldüren vampirler combat resulasyonda toza dönüştüler... bu sayede geriye dönen cavalry, bir sonraki round içinde vampir olmayan ve önünde BsB li Saurus bloğu ile savaşan iskelet üniteme arakdan charge edip, 14le falan kırılmama sebep oldu ve 22 kişi kalmış olan iskelet ünitesini yok ederek hem puanını hemde bayrağını almış oldu... Keyifli maç için bir kez daha teşekkürler Alkım... Böylece benim de lig maçlarım bitmiş oldu... :)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #37 : Şubat 06, 2013, 09:29:34 ÖÖ »
abi son purple Sunı irresistable mı atmıştın, atmışsan vampir miscast zarını atmış mıydı? atmışsa ne gelmişti?
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #38 : Şubat 06, 2013, 11:34:50 ÖÖ »
6 zarla attım, Ir atamadım sen dispell edemedin... sanırım 21 casting'e 19 dispell gibi birşeydi.. :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #39 : Şubat 06, 2013, 07:53:08 ÖS »
Tombking - Vampir maçı (18-2 Vampir)

Şu maçında raporunu bekliyorum(z). O bloodknightın forumda izi kalsın. ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #40 : Şubat 06, 2013, 09:12:56 ÖS »

- 03.02.2013 Pazar
- Tombking (Veysel) vs Vampirecounts (Semih)
- 4.WHFB Ligi Maçı
- Vampire Counts Victory (18-2)

Savaş alnının ortasında bulunan akropolis of Heroes'un arkasına saklanarak, ilk round Casket menzili dışında kaldım... Veysel, akropolisin bana göre solunda kalan bir tepenin üzerine hem casket hem de Sceaming Skull Catapult'unu yerleştirmiş, ve bu tepeyi korumak üzere yerleşimini yapmıştı...Veysel bir klasik ile catapultu ilk atışta missfire atıp, oyundan çıkardı.. İşler vampirler için iyi başlamıştı... Akropolisin arkasına saklanan vampirli fear bannerlı iskelet üntemi 2 round acropolisin içine sokmayı başardım, bu arada ileri çıkıp attığı çığılıyla Tomb Scorpion'u oyundan çıkran Terrorgeist, bu hareketi ile Vampirin ld aurasından çıkınca 3.1 de,Casket of soulstan 3.1 ini alarak oyunu terketti ;D... Bu arada kendisine yakın hareket edip tombking ordusunu sağdan çevirmeye çalışan Blood knights Veyselin içinde kralı olan iskelet ünitesinde charge yedi... Normalde blood knightların toza dönüşmesini bekliyordum bende gitmeden önce verebildiğim kadar hasar vereyim diyerek krala dokunan 1 blood knight ile krala, 2.level büyücüye dokunan bir blood knight ile ise büyücüye ataklarımı yapıp, iki bloodknight ile de üniteye saldırdım... İşte bu noktada çok acayip zarlar geldi...Krala saldıran bloodknight 4+ya 3 hit yapıp, 4+ya 3 wound verdi... 5+ save i olan kral ise bu woundladan 2 tanesini kaçırdı... ne var ki Bloodknight ünitesi flaming banner taşıdığı için krala 4 wound vermiş ve onu yok etmiş oldu... diğer kanatta ise 4+ hit, 2+ wound ve hiçbir save i olmayan büyücüye 1 wound dahi veremedim... ;D Bu oyunun kırılma noktası oldu... çünkü Veysel bloodknightlarımı kırıp benim vampirin knight ünitesinden uzaklaşmayı planlarken, kendisi kırılıp benim roundumda vampir ve ünitesinden flank charge yedi... hani vampir ve black knight ünitesi yaklaşık 15-16 iskeleti kendi başlarına kaldırınca bloodknightların desteği ile birlikte iskelet ünitesi ve içindeki 2.level death büyücüsü toza dönüşüverdi... bu noktadan sonra Veysel Hierosunu tombguard ünitesinin içine çekip, iskeletleri gelecek bloodknigt şarjına karşı casketini korumak üzere kasketinin önüne yerleştirdi... Tombguard ünitesini ise black knight charge'ını engelliyecek bir şekilde önlerine yerleştirdi... Veyselin ön görmediği ise charge eden bloodknght ünitesine, black knightların içinden tek başına charge ederek katılan vampire Lord oldu.... bu iki grup hiç tereddütsüz neredeyse iskeletlerin dörtte üçünü yok edip geri kalanı toza dönüşünce casket of souls'a overrun etmiş oldular... 6.2sinde vampir tek başına casket guardları kesip oyunu noktaladı... Açıkçası oyunu kazanmamda kralın kırlıdığı combatteki şansım çok etkili oldu... Bu sefer eski düşmanlarımızı yendik... Bir dhaki sefere daha hırslı olacaklarına eminiz...;D Güzel oyun için bir kez daha teşekkürler Veysel...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #41 : Şubat 06, 2013, 09:22:09 ÖS »
Shishak sadece o bloodknight için bile olsa gelecek temizleyecek vampirleri. :) CoS 5 Wo verdi son Wo'u swarm verdi. ;D

Şunu yapabilirdim CoS yürümezdi ya CoS ya iskeletler derdim overrun olmayacağı için 2 CC. CoS kesin giderdi ama iskeletleri bilemedim. ;D Sonuç değişmezdi o ayrı...

Teşekkürler,
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #42 : Şubat 13, 2013, 08:58:34 ÖÖ »
Çok büyük ihtimal ile 18-2 Levent kazandı.

DN: Levent PM attım.
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #43 : Şubat 13, 2013, 03:20:34 ÖS »
12 Şubat 2013 Salı
Skaven VS Tombking (Veysel)
6.WHFB Ligi Maçı
Skaven Wictory! (18-2)

Biz yine 4 ünite halay çeker şekilde yerleştik aralara weapon teamler ve bombacılar sokuşturduk arkaya da topu koyduk.
TK okçuları tam ortadaki iki katlı binaya ilerleyecek şekilde dizdi, ortadan bizimle yüzleşecek warriors ve tomb guard ekibi vardı, chariot ünitesi ise kulenin etrafından dolanıp bize outflank etmek isteyecek gibiydi.

Oyuna veyselin başlaması okçular sebebiyle bizi korkuttu, zira ne olursa ilk iki turda olur diye düşünüyordum genelde, öyle de oldu. dispel scrolun da etkisiyle sadece mancınığa bi kaç fare kaybederek sağlam kaldık.

1-2 de IR plague tomb guardlara ulaştı ortalamanın biraz altında, 5 kişi aldı ama orda iskeletlere atladı, yine ortalamanın biraz altında ama haliyle bolca iskleye aldı, ordan okçulara sıçradı, yine az adam aldık ama Tk nın sayısında çok ciddi azalma oldu.

Okçular ortadaki binaya girdi, tomb guardlarda yürümelerini zorlaştıran bir binaya girdi. chariotlar yaklaştı iskeletler yürüdü gibi bişiy. katapult yine vurdu ve gray seer ın ünitesi azaldı, bizde orayı terk ettik.
Sonra olaylar olaylar;
içinde rat ogreye binen fellblade li lordumun olduğu ekip okçuların binasına saldırdı, epeycesini tarumar etti, bitirimedi sonra beklendiği üzere kralın ünitesinden flank yediler, burada bu çılgın faremiz Kralı öldüremedi, oha evet öldüremedi. 2d6 wound da 2 atmayı başardı, binekte 1 wound verdi ve kral geri vurunca bunları devirdi. sonra burda "şöför aşçıya, aşçı bahçevana, bahçevan uşağa, sonra hepsi uşağa" durumu yaşandı. bu gurubun diğer flankine chariotlar girdi, warriorların arkasından bir grupta daha clanrat bu clanratin yanından guardlar guardların arkasına da assasin li clanratlar girdi. öte tarafta ise binada oturan hiero lu okçulardan fareye çevirdiğimiz çocuklar(IR ile GS kendini öldürdü) çıkıp önce sapanlarla taş atıp sonra onlarda aynı chariotların arkasına girdi. Gözünüzde canlanmadıysa sizin suçunuz değil :D

Diğer taraflarda neler oldu? hiero ölünce kasket ve mancınık 3. atışlarında filan LD tutturamayıp toz oldu, arkadan gelen iki akrep bombacılar bi ratling tarafından yoğun ateşle karşılandılar, biri hemen öldü diğeri tek canla charge edip bi ünite bombacıyı yedi ve topa girdi ama topa yiyemeden bombacılar vurup öldürdü, sonra swarm çıktı swarmı da vurduk ama tüketemedik, onlar topu yedi.

Sonunda herkes öldü, 4 canla swarm dolanıyodu, ölür o dedik, lanetten ve death frenzyden benim ünite kalkar mı diye baktık, kalkmadı, tek dişi kalmış canavar oldu.

MOM: Turlar boyu 5 e 7 ye filan LD tutturan fellblade eskortu fareler. büyüksünüz!
MALOM: Kral kesemeyen Warlord. Yazıklar olsun sana! 2D6 woundda 2 wound verdi.
MALOM: kasket hiç açılamadı hep cacıklar zarlar attı açılmak için. 6 zarı 2 zarla dispel ettik filan.

Ne öğrendik? Boşver hieroyu TK hiç toza dönüşmüyor, boşu boşuna gitti canım Grey Seer.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #44 : Şubat 13, 2013, 04:07:59 ÖS »
Tüm ordunun Ld 10 neredeyse, tek ölecek SSC(5ld) ile geride kaldımı toza dönüşür. CoS ta dönüşmezdi de 8 atamadık işte şans. ;D

1-2'sinde çekilmek lazımdı da turnuva hatrına oynadık. Bir büyü ile ordunun yarısı öldü.

4 kez falan 9 a Ld tutturan clan ratler de asıl şovu yapanlar arasında(bunu da yanlış oynadık sanırım ekteki resim ama 9 da atmadın sanki :) ). Benim kral, prens, 3 TG ve yaklaşık 10 iskelet tüm üniteyi kesmek zorunda kaldı tek tek. ;D O kadar curse falan gene bitmediler...

6 zarla 2 kez CoS 2 kez banner IF olmadı. :)

SSC 3. turn tabiki misfire attı 2 turn kendini kapattı ama tam atış yapacağı turn toza dönüştü. ;D

Teşekkürler Levent,
Ligi de tamamladık.
Tomb Kings
2189+