Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Maç Sonuçları  (Okunma sayısı 13272 defa)

burock

• Moderator
  • War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Maç Sonuçları
« : Ocak 21, 2013, 01:15:01 ÖS »
Maç sonuçlarını lütfen bu başlığa giriniz. Postlarınıza şu formatı kopyalarsanız sevinirim:

Skaven (Levent) - High Elves (Enis)
6. WHFB Ligi
High Elves win (13-7)

Maçın detayını da buraya yazmanızı rica ediyorum. Bu sayede, lig bitip arşivlendiğinde, lig dahilinde yapılan maçlara erişim olur. Aylık istatistik başlığından buradaki posta link atabilirsiniz.

War, war never changes...

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
Ynt: Maç Sonuçları
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2013, 11:08:42 ÖS »
Maç1:

Vampire counts Semih vs High elf Enis

20-0 High Elf Win

Toplam HE puanı: 20*11,2= 224
Toplam VC puanı: 0

Elf ordusu

lvl4 mage
lvl2 mage
30 phoneix guard
41 spear elf
16 archer
2x15 white lion ve iki kartaldan oluşuyordu...

Vamprie counts ise(rosterları başka bir başlıkta paylaşacağım her ordunun)
2 Spirit Hosts
2 iskelet grubu
2 vampir
4 blood night
14 black night
1 iskelet ejderha
3 grup dire wolftan oluşuyordu

Elflerin amacı vampire içeren kalabalık night grubunu otuz kişilik phoneix guard grubu ve shadow lore ile durdurmaktı.
ethereal sprith hostları charge ve rankla kırmak
wolfları okla öldürmek vs vs vs
bir iki tur karsılıklı pozisyon alma,,,charge etsemmi etmesemmi düşünme fazlarıyla geçti
oldukça kötü posizyonlarda kalan elf üniteleri için durum vahim gözükmekteydi
benim değil oyunun ayıbı....büyücünün olduğu spear grubu ile charge ettim
büyü fazından 4+1 zar geldi
ucu ucuna midrazor yaptım
cc de önce bnm büyücü vampir tarafından öldürüldü
sonra mindrazordan vampir öldü
gerisini anlatmaya gerek yok...semih abi ld zarı attı attı adamlarını kaldırdı
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2013, 10:14:26 ÖS Gönderen: Yüksek Elf »
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2013, 11:51:34 ÖS »
mind razor ayıp bişi

Dispell scroll almamak aptallık desek daha doğru :) oyunda çok canım sıkıldı o ayrı... sen git charge ettiğin round magic zarında 2-2 at sonrada 4 zarla 18+ ya büyü tuttur... karşındakinde de dispell scroll olmayınca oyun bitsin... Neyse önümüzdeki oyunlara bakacağız ama hani listeye dispell scroll almamak ne büyük hataymış bire bir yaşadım...

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2013, 11:57:50 ÖS »
birde channelden geldiydi 5 abi :)
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2013, 02:16:46 ÖS »
Kaç gündür rapor bekliyorum. Meğer editlenmiş o zaman da fark etmiyoruz...
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2013, 02:19:58 ÖS »
rapor biraz kısa oldu abi ama hakkaten uzun yazcak bişi olmadı..
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2013, 11:56:53 ÖS »
Tomb Kings (Veysel) - Dwarves (Burak)
6. WHFB Ligi
Berabere (10-10)

İki taraf ta oyuna beraberliğe çıkmış gibiydi. Ben infantry azlığı nedeniyle refused flank takıldım. Burak ta gömülen ünitelerimden sakınmak için gunlinenını masa kenarına vererek etrafını infantryler ile sardı(ben büyü fazında yürümesem normal yürüyerek birbirimize yetişemezdik ;D).

Durum böyle olunca ben haldır haldır koşturdum. İlk turn CoS açtım 6 zara IF gelmedi ama çoka oldu riske girmeyen Burak DS ile büyüyü kesti. SSC ile hit getirip gene misfire attım(ne mal crewi var arkadaş habire misfire kaç maçtır) neyse kalkmadı.

Burak ilk turnünde şov yapacaktı ama yarıda kaldı, topuyla SSCyi aldı temiz. :) İki stone throwerlar ile CoS attı sanırım biri to Wo ta 4+ atamadı diğeri de 1 Wo verebildi.

Diğer turn gene koş. 3 üniteden tek akrep çıkar o da troll slayer chargeına yanını verip top önüne geçer. Büyü tırt, herkes yürüsün yapıp CoS iyileşti bir tek..

Troll slayerlar akrebe yandan charge 3 ölü kendilerinden 2 Wo akrebe 1 ile kırılan akrep dayanır sonraki CCde de 2 slayerı da yer sonra da topa mama olur. Burak herşey ile CoS a yüklenir gene 1 Wo. :) Hala yürümedi. :)

Koşmaya devam. 2 ünite de kumdan çıkar ama gun line hala infantryler ile çevrilidir. Bolca swift reform da atılınca pozisyon almaca ile uğraştım swarmları feda ettim ama olmadı akrep te iki top atışı yedi ama ölmedi ;D öle bitirdi. CoS açılır makinelere bişi olmaz ama mühendis gördüğü ruhlara dayanamaz ölür.

Burak hala yürümedi. ;D Bu sefer yaklaşan chariotlara sanırım S5 impact yememek için thrower ile yöneldi. İlki 2 Wo verip rank bozulmayınca ikincisi de oraya nişanlandı 4 Wo daha ve Cos biraz daha yaşadı(hehe hiç ölmedi merak etmeyin ;D).

Bu el death büyücüsü menzile girmişti 7 zarım vardı 6 zarla çaktım purple. :) Ne yazık ki mi denir 16 ya cast ettim. ;D Burak ta 6 zarıyla(tümü) dispell denedi 15 :) Sonuç 18 warrior ve bir thrower(bunlardan zar almayı unuttum belki bufflar ile bir sonraki turn charge ederdim bilemem).

Durum böyle olunca hammererlar iyice öne çıktı yandan LB'lerde koşturdu ama onları charge menziline girecek pek bişi çıkmayacaktı. Top akrep ile uğraşmaya devam.

Burada 5 kişi kalan warriorlara chariotlarla charge dedim tabiki flee response aldım. :) Hammererlar yemedi iskeletler yetişemezdi sade chariotlar ile de intihar olurdu. TGlarım çekiç maması olmasın diye iskeletleri öne attım. Öle bekledim. CoS açıldı sanırım ama bişi alamadı.

Mesafe hammererlar içinde uzaktı(ya da charge mı ettiler bilemedim/hatırlayamadım). CoS hedeflenmeye devam ama tutturulamama şov. :)

Charge etmek manasız olacağından hammererların 1 inç önüne kadar iskeletler ile gidip nanik yaptık. :P Hammererlara -1 S ve -1 Th büyüsü attım.

Hammerer charge! Benim kral ile challenge demem ve çok büyük ihtimal ile champion ile dövüşmem gerekirdi. :) Ama onun yerine kralıma gelen 13 attack göğüsledim 1 Wo yiyip yaşadım 2'e kırıldım ama sonuca bir etkisi olmadı(daha 43 iskelet vardı :P).

270 vs 285. 15 puan fark oldu. :)

Teşekkürler Burak.
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2013, 12:04:30 ÖÖ Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 27, 2013, 12:25:51 ÖS »
veyselin ordusu, bu ligde -alkımınki ile beraber- bana en ters gelen roster idi. 500+ puan değerindeki makine parkı+master engineer, tek roundda IF casket ile, olmadı entombed scorpionlar tarafından 2 roundda temizlenebilirdi. üstelik, comp sıkıntısı nedeniyle, regimentlerimi 40lar mertebesine çıkaramadığım için, WS5-6 iskeletleri ya da TGleri CCde dövme ihtimalim de azdı. Bu nedenle planım, olabildiğince geride hard castle kurup entombedlerin gelmesini bekleme, bu sırada da casket ile catapultu aldıktan sonra castleyi bozup heroları öldürüp puan alaktı. 300-500VP arasıda bir galibiyet hedefliyordum yani.

1. roundda catapultu aldık; ancak casket dirayetli çıktı. maç boyunca 8 kere kafasına stone thrower attığım casketi sadece 3 kere vurdum, 2 kere wound ettim ama her birinde birer wound yiyen casket, veyselle yaptığımız maçlar tarihinde ilk defa hayatta kalmayı başardı. Casketin hayatta kalması puan olarak olduğu kadar büyü açısından da canımı yaktı; zira 6 turun beşinde veyselin PDsi benim dispel zarımdan fazlaydı ki olcak iş değil.

genel olarak artillerynin performans düşüklüğü nedeniyle planımı uygulamaya koyamdığım bir maç oldu. stone throwerlerin casketi alamaması, topun 2 woundu kalmış scorpiona tek wound vermesi gibi saçma sapan işlerle maç berabere bitti. maç boyunca en iyi yaptığım şey, 3 entombede rağmen makinelerime bir kere bile şarj ettirmememdir, aferim bana.

Eyw abi.

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 27, 2013, 12:43:22 ÖS »
Skaven (Levent) - Dwarves (Burak)
6. WHFB Ligi
Dwarfs win (15-5)

4 regimente 4 regiment, haritanın yarısında karşı karşıya dizildik. Ben veyselle olan maçımdan kalan CC eksikliğini gidermek için kompil düşmanın üstüne yürüdüm. özellikle en sağa horde olarak koyduğum hammererlerden beklentim o tarafı süpürüp merkeze desteğe gelmeleri idi.

ilk roundda top abi lightning cannonu aldı, bundan panikleyen BSB bubble dışındaki clanratlar kaçışmaya başladı. ikinci roundda da toparlanamayan bu bebeler, neredeyse olay mahalline yetişen slayerler tarafından dışarı sürülecekti ki toplanmayı başardılar; ama genel olarak savaşın cereyan ettikleri kısımdan uzak kaldılar.

ikinci roundda karşılıklı kıyımlar yaşandı, ben skavenin lookoutsuz warlordunu avladım, levent ise bunu gördü ve arttırdı: warpfire thrower, runelord lookoutu kaçırır, 4+ ya wound edilir, 4+ ya rerollu armor saveyi kaçırır, d3te 3 woundu alır, geberir. Binde 7 olasılık, naapalım, olur. Dah ikinci roundda gerçekleşen bu ölüm tabii ki benim için felaket senaryosu; çünkü general puanı dahil 363 puan kaybetmemin yanı sıra, +2DD, zar çalma itemi ve dispel scrollumu kaybettiğim bu maçta skaven büyüde üzerimden geçer diye düşünüyordum.

Bu düşüncem nedeniyle düşmana koşturmaya devam ettim. Bu arada stone throwerler maç boyunca ölüm kustu. Sanki önceki maçın kefaretini ödemeye çalışıyorlardı. maç boyunca en az 100 fare rahat öldürmüşlerdir. Öte yandan skaven shootingi, runelordu indiren warpfire atışı hariç, çok berbattı. hatta ratling abiler kendilerini patlattılar felan.

Büyüde ezmesi gereken skaven, winds of magic zarlarında sıçınca eziş çok olmadı. çok olmadı derken, oyunu longbeardların T2, hammererlerin de T3 olarak bitirdiğini söyleyeyim. her round gene 2 büyü yedik, bi MM, bi de leventin gönlünden ne koparsa. Ama -gene- son roundda yediğim IF bir 13th ile 13 kşi kalmış (vuuuu...) hammerer birliği fare oldu. son CCde sadece heroların kalmış olduğu birlikten sadece assassini öldürebildik, çok puan alamadık.

Ha bu arada, 5.2.de levent çekilmeye kalktı. Kuzeni ve ben elbirliğiyle devam et dedik, 15-5 oldu. bırakmayın lan oyunları :)

Eyw abi.

burock

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 27, 2013, 12:53:29 ÖS »
Lizardmen (Alkım) - Dwarves (Burak)
6. WHFB Ligi
Dwarfs win (19-1)

Benim artillerynin oyunu domine ettiği saçma sapan bir oyun oldu. ilk roundda üstüme yürüyen saurusların içindeki slannı cannonla snipe ettim (binde 35 ihtimal). sonra sağ taraftan yardıran hammererler 13"lik bi şarjı başarınca o tarafı da kestim.

solumdan akan herolu coldoneler ve anc. stegadonu warrior ve slayerlerle karşıladım. stegi 2 roundda artilleryi ile hallederken, coldonelere longbeardlarda bu sfer 12" lik bir şarj oturttum. yakalayamadık; ama sayısını azalttığımız bebelerin içindeki heroyu stone thrower ile avladık.

merkezde dönen BSB saurus vs warrior savaşında warriorlarım çok iyi dayandı ancak hammererler 5+ gereken şarjı yapamayınca kırıldılar; ancak yakalanmadılar. daha sonra tekrar şarj yiyen bu ekip son adamına kadar kesildi ancak defalarca kırılmasına rağmen bir daha kaçmadılar. aslanlar!

warriorları kaybettikten sonra 6.2.de olaya yetişen hammererler, 3 kişi+BSB kalmış saurusları temizlediler, mis gibi puan aldılar.

slannın daha ilk roundda gitmesi maçı rayından çıkardı. kısmet. eyw abi.
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2013, 12:56:12 ÖS Gönderen: burock »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2013, 03:23:37 ÖS »
ballı cüce
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 31, 2013, 10:26:46 ÖÖ »
Lizardmen (Alkım) - Tomb King (Veysel)
6. WHFB Ligi
Lizardmen win (15-5)

Göbekteki büyük tümülüsün (akropolis of heroes) doğrudan etki ettiği ve diğer ıvır zıvırlı 8 terrainin ortamı kalabalıklaştırdığı bir masa da oynadık.

Sol kanatta salamander ve skinklerle infantrileri azaltmaya çalışırken. sağ kanatta coldonelar ve chariotlar birbirlerine çit ve ormanlar arasından bakıştı durdu. Stegadon da tumulusun arkasında catapult'tan saklandı.
ilk iki tur sakin geçti. büyü fazlarını büyü yapamayarak, dispel ederek kapattık. Salamanderler üfürüp biraz iskelet aldı. Terradonlar 2 kişi screaming skull catapultu alıp kaskete saldırdılar. Orada dayak yiyerek sahadan ayrıldılar. Hiero ve okçu iskeletler akropolisin içinde ok yağdırdılar sağa sola 1. turdan itibaren.
bir ara chariotlar ormanda bir model bırakarak coldonelara daldılar. Coldonelar büyü desteğiyle onları kırıp bsb'li saurusların flank chargıyla oyundan gönderdiler. Burada normalde infantri bloğunun anvil olup atlıların çekiç olması olayı tam tersine döndü. Bsb'li sauruslar kombatı kazanınca ortadaki tümülüse dönüp bir sonraki turda sayısını büyüyle azalttığım hierolu okçu iskeletleri temizlediler. Coldonelar ise gözlerini arkadaki kaskete çevirselerde önlerindeki swarm speed bump onları bir güzel yavaşlattı.
Sol tarafta ilginç şeyler oldu. Salamanderları temizleyen kingli iskelet grubuyla Tombguard ekibi ancient stegadon ve slaanla turlar boyu bakıştı. işlerin sol tarafta kötü gittiğini gören veysel  5. turda guard ekibiyle  stegadona 10"'lik charge oturttu. stegadon bir tur yaşadı Slaanlı sauruslar flankten girdiler. burada baya düşündüm çünkü kingli iskelete ekibine flank vermiş oluyordum. Remaining fazında 5 kişi kalmış skinklerle perde çekeyim yönlendiriyim istedim ama başaramadım. Kombatta graveguardlara öyle bir vurduk ki içinde sadece prens kaldı.
Veyselin turunda ise İskeletler skinklere saldırdı, amacı devamında overrun ile prens saurus+stegadon kombatına dahil olmaktı. Veysel benim yapamadığımı yapıp purple sun ile koskoca saurus bloğunu 25 kişiden salaan dahil 5 modele indirdi stegadonu aldı ama bu arada bu ekibi skeletonların görüşünden çıkartmış oldu. Prens ölünce curse ile üniteye 5  salaana 1 wound verdi. Üniteye gelenlerin 2'sini  6+'ya save edemesem sauruslar gidiyordu.   

Zarlarım ortalama sayılırdı yine cold onelar hariç. Veysel ise büyü fazlarını her tur 10+ zarla büyü yapmasına rağmen kötü geçirdi.
Mom: Bsb'li sauruslar chariotları ezmekteki başarısı ve okçu iskeletler ve hieroyu almalarıyla parladılar. Diğer sauruslar ise tek kişi kaldılar ama puanlarını vermediler.

Teşekkürler Veysel.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #12 : Ocak 31, 2013, 11:21:47 ÖÖ »
Şöyle söyleyeyim, kafa bir yerden sonra uçuyor. :) Beraberliği çok rahat alabilecekken +-5 puana giriştik. ;D Beraberlik her zaman benim için avantaj. Tabii bu da tecrübe 5. turn de charge etmek bi anlam ifade etmiyor geçen Burak ile yaptığımız maçta da aynı pozisyondaydım etmemiştim. Neyse...

Diğer hatam hieroyu binadan çıkartmamaktı, çıkarsaydım Slaan maması olabilirdi ama o tarafta daha az risk var gibiydi. 4+ ward var sonuçta.

Şansızlıklar da 1 Wo fazla versem ünite yok oluyor. 2 Puan daha alıyorum. ;D

Maçta 2 turn hiç büyü olmadı. Tam hatırlamıyorum ama sanki her turn 6 zarla yaptığım illlaki bir büyü oldu ve hiç IF atmadım. ;D Gene bala PS oldu 22 vs 21 gibi bir şey. Lizardmen de tüm Ld zarlarını tutturdu. Bi tek skinkler toplanamadı herhalde. ;D

Teşekkürler Alkım, yanlış anlama kendime kızdığımdan moralim bozulmuştu.
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Ocak 31, 2013, 12:13:51 ÖS »
Diğer sauruslar ise tek kişi kaldılar ama puanlarını vermediler.
Yok 25 puan aldım. :P Sona champion kaldığından. ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ocak 31, 2013, 12:15:54 ÖS »
Ünite destroy olmadığından 25 puanı alamadın abi bayraktan ben yanlış bilmiyorsam.