Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: US Tank Destroyers  (Okunma sayısı 2777 defa)

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
US Tank Destroyers
« : Aralık 17, 2012, 05:09:26 ÖS »
Gezinirken şöyle taze bie şey buldum, hazır tank destroyerlar da gelirken. Heralde bi abuse durumu yaşamış insanlar ama o koskoca thread i okumadım :) yeni kurallara baktım sadece, temiz gözüküyolar.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
Ynt: US Tank Destroyers
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2012, 05:14:29 ÖS »
Nasıl bir şey yav? Ban hala bulamadım?  :o
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2012, 05:48:18 ÖS »
Nasıl bir şey yav? Ban hala bulamadım?  :o

çok pardon link i attım sandım

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=3637
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2013, 12:51:26 ÖS »
Ben anlamadım yav bu makaleyi. Hani şu anki listedeki durum bir garip. Yeni Late-War kitaplarında bir sorun yok, Tank Hunter Doctrine ile ilgili, ama North Africa kitabında şöyle bir problem var.

Ana kural kitabının arkasında yazan Security section, North Africa kitabında geçmiyor. Hani gene 2 Armored Car + 1 Jeep Recce ile mi Security section yapacağız? (Hani ben böyle tahmin ediyorum) Sonra M10'lar gelince ise bu section kalkacak yerine 4 M10 mu koyacağız yoksa North africa'da 4 M10 + 2 Jeep mi?

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2013, 03:55:25 ÖS »
şimdi üstat öncelikle ben armored car göremedim tank destroyerların yanında?

2 tank destroyer section alınca toplam 3 jeep ve 4 tank destroyer oluyor. bu jeeplerden 2 si tank destroyer section lara ait yani bunlar aslında security sectionlar ve tanklar gelince bunlar gidiyor bu kısımda sorun yok. 

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2013, 04:09:03 ÖS »
Ana kural kitabındaki yazıdan bunu anlamıyorum üstat yav. Flames of War forumlarında da kayboldum aslında..

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2013, 05:11:02 ÖS »
Ana kural kitabındaki yazıdan bunu anlamıyorum üstat yav. Flames of War forumlarında da kayboldum aslında..

aslında ben senin dediğine katılmıştım ama neden karıştık ki şimdi :)
Verdiğim linkte ana kural kitabındaki US Tank Destroyer kurallarını overrule eden bir düzenleme var bazı kafa karışıklıklarını ve abuse leri engellemek için. özetle önce recon muş gibi davranan jeepler geziniyor, daha sonra istenilen turun başında jeepler kaldırılıp tankdestroyerlar konuyor. In command e dikkat edin filan demiş bide. easyarmy de armored reconları bulamadım ben tank destroyerların yanındaki, tek sıkıntım orda :) sadece jeep görüyorum ben.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 03, 2013, 06:40:24 ÖS »
Hehe..

Tank hunter security section şu:

http://www.models4hobby.co.uk/Flames-of-War-Tank-Destroyer-Security-Section-1-100-US303-NEW.html

Hani ana kural kitabında da security section bunlardan oluşur diyor.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 03, 2013, 09:39:42 ÖS »
Verdiğin link beni hangi diyarlara gönderdi abi.. :) Herhalde her kullanıcı için farklı bir şey oluyor o zamazingo.

Kuralı bu abi M10'ların:

Alıntı
Self-Propelled Anti-Tank Platoons use the Tank Destroyer rules on page 262.

Rulebook'taki bizim Tank destroyer kurallarındaki kısım

Hani benim anladığım her tank destroyer platoon'u Tank Destroyer kısmının command takımı dışında;  jeep, recon jeep ve M20 scout carS ve var ise Carbine teamlerden oluşur diyor..

Hadi bunu açıklayın naziciler sizi.. Çünkü ben anlamadım.. Hehe.. :)

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2013, 05:55:03 ÖÖ »
şair burda security section a seslenmiş, jeep olsun, recon jeep olsun, armored car olsun bunların hepsi bizdendir hepsi candır demiş, hepsi security section bunların demiş.

Gelelim ikinci noktamıza;
http://www.flamesofwar.com/Default.aspx?tabid=55&search=US303
bu ürün Late war ürünü mid de kullanımı yok.

Üçüncü nokta da şudur ki;
Easy army->New Companies->mid war->United States->north africa-> Tank Company->Self Propelled anti tank platoon
burada tank destroyerlar haricinde sadece jeepler var ve armored car lara upgrade i yok. Buraya yanlış girilmiş olailbir ama pek ihtimal vermiyorum zira late war kuvvetlerinde m20 ler var.

Bunlardan dolayı sanırım ordan sadece jeepler kullanılacak diye anlıyorum.

Dipnot: Artık recce değiller ama bazı recce özellikleri hala var.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2013, 09:50:11 ÖÖ »
Okay Dokey! FoW Forumlarıyla da barıştıktan sonra; Durumu şu gibi: Security section 3 jeep'ten(İçine binen abilerden bir de) oluşuyor olacak. Bir tanesinde .50 MG var. Diğer ikisine de MG upgrade basabiliyoruz.

- Mark Twain