Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 11 Kasım TÜSOT Warhammer 40K Turnuvası  (Okunma sayısı 10486 defa)

blackwinter

Ynt: 11 Kasım TÜSOT Warhammer 40K Turnuvası
« Yanıtla #45 : Kasım 13, 2012, 02:20:26 ÖS »
Icarus da Interceptor... Benim ordumda menzilli S9 silah olmamasının açığını kapatmak için kullanılabilir diye düşünüyorum...
Oyleymis ozur.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #46 : Kasım 14, 2012, 04:57:13 ÖS »
Defense Line güzel birşey ama çok güvenilir bulmuyorum ben doğrusu, ateşe ateş, uçağa uçakla cevap vermek lazım gibi görünüyor bugünlerde.  6. sürüme uygun ordu kitapları çıktıkça karadan havaya daha verimli seçenekler ortaya çıkacaktır diye bekliyorum ama mevcut durumda 3 tip strateji var bence:

1) "Ben bir şey görmedim brother?!"
Uçaklar yokmuş gibi ordu kurmak.  Necron'un ay çöreği pastane saldırısı dışında ful uçarak verimli olabilen bir ordu yok şu anda, olanlar da genelde anti tank görevi görüyorlar, onlar olmayacak gibi sayıp yerdekilerin canını okumaya çalışmakta bir fikir.  5. sürümde Vendetta ve Necron yokedicilazertaşıyıcıfenalıkuçağı'nın ömrü zaten genelde 1 atış oluyordu.  Geliyorlardı lazerleri atıp birşeyler patlatıyorlardı sonra da ölüyorlardı. Bu sürümde ömürleri biraz uzadı ama genel anlamda 2, oyun çok uzarsa ve oyuncu çok iyi konumlandırırsa en fazla 3 atış yapmaları söz konusu olacaktır (uçakların yerden korunmak için hızlı hızlı gitmeleri gerektiğini ve masadan çıkacaklarını unutmayın), ağırlıklı piyade orduları bununla yaşayabilirler bence.

2) "Hava desteği istiyorum lanet olası, tüm avcıları gönderin!!"
Kendi kitabınızdan veya müttefiklerden uçak almak.  Burada en verimli Vendetta olarak ortaya çıkıyor.  Stormraven da kamyon gibi olması ve içinde nitelikli birşeyler taşıması itibarı ile dikkate değer bir seçenek.

3) "İşte şimdi seni yidim karayılan!"
Karadan havaya atış gücüne yüklenmek bir fikir, burada da özellike çifte bağlantılı silahlar ve Divinition gücüne inanmak gerekiyor.  Yanlarında Divinitaion Librarian ile o Devastatorlar, HWT'ler adamı şaşırtıyorlar :)  Çok verimli olmuyor ama çifte tehdit durumu olduğu için havadakine ateş etmekten vazgeçip gayet yere de ateş edilebilir.

Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #47 : Kasım 14, 2012, 06:06:21 ÖS »
Alıntı
Defense Line güzel birşey ama çok güvenilir bulmuyorum ben doğrusu, ateşe ateş, uçağa uçakla cevap vermek lazım gibi görünüyor bugünlerde
Olanı var olmayanı var yazmayalım böyle şeyler :) :) :)

Açıkçası ben bir eldar oyuncusu olarak S7+ sahaya koyabildiğim silah sayısı az olduğu için Quad gun ve Icarus Laser'i yararlı buluyorum... Başına 10 dire Avanger ve bir far seer vereirsen ve bu Barikadı bir objektifin üzerine oturtursan, hem iyi bir anti air hem de ordumdaki en dayanıklı objektif tutucuyu elde etmiş oluyorum... tabi bunun için tonla puan harcamış olduğumu söylememe sanırım gerek yok.. (takribi 450-500 puan) buna değer mi ? orası tartışılır... geri kalan ordum tamamen hıza dayandığı için bu önemli... ancak Eldarda mevcut hiçbir anti Air silah olmaması ve S7+ silahların tanklarda olması sebebiyle sınırlı sayıda çift bağlı yüksek güçlü atış yapabilmesi çok ciddi bir problem (anti air kullanımı açısından)... bu arada diğer uçaklara karşı oynamadım ancak Necron'un uçakları ciddi ölüm kusuyor ... Keza İmparatorluk Vandettaları da öyle (anti tank olarak)...

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #48 : Kasım 14, 2012, 10:28:41 ÖS »
Muttefik kurallari sana da acik abi :) Eldar disi istemem dersen kara kuzenlerinizde de var ucak hem de batman`inkine benziyor :)
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #49 : Kasım 15, 2012, 09:29:50 ÖÖ »
Dün akşam bende onlara baktım zaten... Bu arada eğer min sayıda tank top alırsan, ignore etme fikrinde mantıklı geldi... yada görücü konsül'ü alıp, kendilerine reroll to hit vererek Singing Spear atmak da bir çözüm gibi... ama daha çook model lazım çook  :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #50 : Kasım 15, 2012, 11:37:57 ÖS »
Defense line i ben hic cron aira karsi dusunmedim. 50 puana saglam bir defans noktasi,50 puana hem karaya hem de havaya saglam silah alternatifi. Cron aira karsi calismaz ama 1-2 ucak ile gelen ordularin caninizin sikmanizi onler. Olmadi rifleman dred hesabi sik saga sola. Atiyorum, csm karsisin, hell drake geldi mi, sikarsin bi sansin olur.

Bu kafa nerden geliyor? BoLS da bi yazi okumustum, 3 tip ordu tanimlamislardi. Hava gucu olmayan, olan, bir de cron air. 2. Kategorideki ordular 1-2 tane ucarca ile basa bela olanlardi. Ahanda iste onlara karsi defenseline calisir, en azindan sans tanir. Cron air gelirse dayanmaya calisip firsat kollamaktan baska care yok gibi su an.