Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey  (Okunma sayısı 47971 defa)

blackwinter

Ynt: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey
« Yanıtla #60 : Aralık 12, 2012, 11:09:14 ÖÖ »
6 kişi araçla flat out yapar kalanı ne yapar o zaman?

"Bence" unit coherency bozulacagindan flat out yapamaz.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #61 : Aralık 12, 2012, 11:23:35 ÖÖ »
bence ünitenin hepsi biner ya da hiç biri binmez.

Araç ne zaman kullanılır derseniz.
Umut'un attığı bir post vardı. Turnuva kazanmış bir chaos oyuncusunun yaptıklarıyla ilgili

Chaos marines, rhinolarının dışında başlıyordu, oyunda aldıkları belli bir miktar casuality aldıktan sonra (düşmanlar rhinoya değil marinelere sıkıyorlardı) Rhinonun içine atlayıp biz objective contest etmeye gideriz diye takılıyorlardı.
Burada da  15 marine başlar oyun süresince verdikleri kayıplardan sonra 10 kişiye kadar binmişlerse rhinonun içine binmeye hak kazanmışlardır. (kan dökmeyen kamyona binemez!)

bence çok mantıklı konuştum benim dediğim gibi olsun.

Marine=deniz? denizci? Space marines? uzay denizcileri? space spacers? uzay uzaycıları?
dey layt com and me wan go hom...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #62 : Aralık 12, 2012, 12:57:59 ÖS »
Bence sığamıyorsa alamamalı, şöyle düşünelim, rhino yerine night scythe olursa ne olacak bir kısmı reserve de bir kısmı masada mı olacak yani?

blackwinter

« Yanıtla #63 : Aralık 12, 2012, 01:06:35 ÖS »
Bence sığamıyorsa alamamalı, şöyle düşünelim, rhino yerine night scythe olursa ne olacak bir kısmı reserve de bir kısmı masada mı olacak yani?

Hacim FAQ alir demis. Orasini karistirma artik. Ama gerisini bende bulamiyorum.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #64 : Aralık 12, 2012, 03:37:54 ÖS »
GK a ait çiz bir kuraldır abi bu olsa olsa. Bir rhino ya kaç paladin sığar? Nahanda fotosuyla açıkladım, hadi bir de atayizler açıklasın :P

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #65 : Aralık 14, 2012, 05:39:26 ÖS »
Selam,

Marine oyuncularının yıllardan beri uyguladığı bir durumun tekrar tartışılması ilginç olmuş.

Adam sayınsından az adam alabilecek dedicated transport alabilirisin çünkü birlik o transporta binmek zorunda değil. Oyunun başında sadece o birlik+ ind charlar içinde başlayabilir, bunun dışında kısıtlama yok. Yani oyun içinde başka bir birlik içine binebilir. Yani çok kasarsan rhino içinde scout ile gezebilirsin. ;)

Bunun mantığı nedir?

Chaosu bilmem ama marinde olay combat squad. Şöyleki, 10luk ekibe razor alıyon. Oyunun başında combat squad yapıp 4 bolter + ML li adamı ruin içine çakıyon. Flamer+sergent+3 bolterlı adamıda Razorback ile yolla gitsin. İstersen yanına ind char da bindir hatta.

Budur.

Yani, sığamayacağın dedicated transport alabilirsin, nokta... ;)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #66 : Aralık 27, 2012, 12:22:50 ÖÖ »
şimdi painboy sipariş ettiğim için biraz kurallarını inceledim aklıma takılan bir soru var. bu arkadaş girdiği uniteye feel no pain vermekte galiba 6th editionla beraber +5 god save vermekte. feel no pain atılmadığı durum var mıydı? aynı adam girdiği uniteye cyborg body vermekte (paunla) +5 invul bu durumda. invul almak için puan vermek mantıklımı yoksa boş puan harcamamı.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #67 : Aralık 27, 2012, 12:26:50 ÖÖ »
yanılmıyorsam armor saveini delip geçen bişey varsa ona FNP atılmıyor. invul savede puana bağlı hani
I am Alpharius

blackwinter

« Yanıtla #68 : Aralık 27, 2012, 12:36:49 ÖÖ »
force weaponlara atilmiyor FNP.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #69 : Aralık 27, 2012, 12:37:17 ÖÖ »
Feel no pain 'in en büyük artısı normal save (armor/cover/invul) kaçarsa atabiliyor olman hani fantasydeki hem armour save hem ward save atmak gibi birşey... 6th edisyon kurallarında feel no pain'i aşan tek şey İnsta death vuran oyuncaklar... misal Tx2 S ile yapılan ataklar (bakınız power fist vs...), Force weaponlar yada tyranidlerdeki gibi özel kurallar... bunun dışında önce armour/cover yada ward saveini atıyorsun tutturamazsan 5+ ya model o woundu yememiş sayılıyor ki 40k daki Save sistemi için çok iyi...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #70 : Aralık 27, 2012, 01:14:36 ÖS »
Force weaponlara hiç bir save atılmıyor mu bu durumda? Ben FNP ve İnv atılıyor diye biliyorum çünkü?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #71 : Aralık 27, 2012, 01:30:49 ÖS »
Force weaponlara hiç bir save atılmıyor mu bu durumda? Ben FNP ve İnv atılıyor diye biliyorum çünkü?
Sadece invul save atabiliyorsun... Allahtan Grey Knightları saymazsan oyunda yüksek S'li çok fazla Force weapon yok...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #72 : Aralık 27, 2012, 04:19:28 ÖS »
Force weaponların AP değerleri var. Termiler dışında kime yarar bilemedim hani ama şöyle(pg. 60 Big Grey Book ):

Ayrıca force weaponlar ve Feel No Pain olayı:

Aslında Feel no pain atılıyor Force weaponlara. Ancak eğer "Force" özelliğini kullanırlarsa, yani wound verdikten sonra o round hiç psionic ability kullanmadılarsa, vs. LD testi tuttururlarsa "instant death" özelliği kazanıyorlar. Instant death eden woundlara karşı Feel No Pain atılamıyor. Yani hani otomatikman Feel No Pain atılmıyor demek pek doğru değil. Özellikle Tyranidlerin falan Shadow in the Warp olayıyla beraber falan, hani aslında Feel No Pain hiç attıramıyor demek bana zor geliyor.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2012, 04:21:10 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #73 : Aralık 27, 2012, 06:03:54 ÖS »
Force weaponların AP değerleri var. Termiler dışında kime yarar bilemedim hani ama şöyle(pg. 60 Big Grey Book ):

Ayrıca force weaponlar ve Feel No Pain olayı:

Aslında Feel no pain atılıyor Force weaponlara. Ancak eğer "Force" özelliğini kullanırlarsa, yani wound verdikten sonra o round hiç psionic ability kullanmadılarsa, vs. LD testi tuttururlarsa "instant death" özelliği kazanıyorlar. Instant death eden woundlara karşı Feel No Pain atılamıyor. Yani hani otomatikman Feel No Pain atılmıyor demek pek doğru değil. Özellikle Tyranidlerin falan Shadow in the Warp olayıyla beraber falan, hani aslında Feel No Pain hiç attıramıyor demek bana zor geliyor.

tamamen katiliyorum.
"Horus Rising"

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #74 : Aralık 27, 2012, 09:12:53 ÖS »
Pekiii power weaponlar eskiden no save di (yanlış hatırlamıyorsam) şimdi sadece ap değerlerine göre hareket ediliyor di mi?