Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey  (Okunma sayısı 46913 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey
« Yanıtla #45 : Kasım 16, 2012, 10:41:43 ÖÖ »
Aslında benim aklıma takılan kısmı reroll'un reserve zarına atılması değil, savaşa dahil olmayan bir adamın elindeki wargear ile bu rezerve zarını attırması kısmı :) Hani atıyorum eldar Autarchları orduda oldukları sürece +1 reserve zarı verebiliyorlar (reservde olsalar daih) aynı şey sizin şu stormlord için de geçerli... adam ordudaysa (rezervde olsun olmasın) night fight kuralı var ve yıldırım düşüyor... ama bu durum cryptech için geçerli mi? yada daha açık hali ile herhangi bir hero kendi elindeki wargear'ı masa üstünde olmasa(reservde olsa misal) dahi kullanabiliyor mu ? Misal beni eldar Farseer'ım reservde olsa dahi rune of Warding aktif mi ?

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Abi burada benim mantığıma göre iş stormlord un reserve olsa bile nightfight yapıp yıldırım atmasından ileri geliyor. Bu durum codexteki eğer orduda varsa cümlesiyle zaten tartışmasız şekilde bağlanmış bence.
Cryptek e gelince orada da kurallarda kendisinin veya ünitesinin bir zarını reroll yapar diyor reserve de olmamalı veya masada olmalı diye birşey yazmıyor o zaman olur gibi geliyor
Eldar konsunda da çok vakıf olmadığımdan birşey diyemiyorum ama bakarım en yakın zamanda ve yüksek fikirlerimi beyan ederim :P

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Youtube da Grey knight (GK) vs Tyranids battle report izlerken garip bir şey gördüm aklıma takıldı; GK oynayan amca ''multiple charge'' diye bir şey yapıp tek ünite ile 2 ayrı üniteye Charge etti. Bu sadece GK lara özel bir şey midir ? Nedir bu ?

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #48 : Kasım 25, 2012, 10:11:31 ÖÖ »
Bunu her ordu yapabiliyor, fakat artık eski edisyonda olduğu kadar etkili değil, çünkü bu şekilde assault ettiğinde, assault etmekten gelen +1A özelliğini kullanamıyorsun kuralın ismi "Disordered Charge"

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Alıntı
Bunu her ordu yapabiliyor, fakat artık eski edisyonda olduğu kadar etkili değil, çünkü bu şekilde assault ettiğinde, assault etmekten gelen +1A özelliğini kullanamıyorsun kuralın ismi "Disordered Charge"
Teşekkürler Semih abi.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #50 : Kasım 26, 2012, 08:12:09 ÖÖ »
Bu arada yapması biraz gıcıktır 2 assultu aynı anda. Çünkü kurallara göre, bir ünitedeki her adam assult ettiği ünitedeki (bizim durumumuz ünitelerdeki) en yakın boş adama gitmeye çalışma durumunda. Yani bayağa her iki üniteye de özellikle yakın adam olması gerekiyor.

Bu makale güzelmiş yav.  :)

http://grok40k.blogspot.com/2012/09/rules-you-get-wrong-multi-assaults-in.html
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Makale ile ilgili aşağıda ki yorum konuyu tamamlamış, yani 3 kişi uygun pozisyonda 5er kişilik 2 squada assault edebilir.

Alıntı
Neil GilstrapSeptember 6, 2012 6:33 AM
What is more commonly mis-interpreted is Unengaged = Based. This is not the case. A model in a unit is engaged if it is based or within 2 inches of a model that is based. So, actually, in your example, once model #1 list charges, all Yellow models are now engaged and able to be bypassed for another unit.

Reply

breng77September 6, 2012 7:58 AM
True thought I thought it said you need to move into base with those models, but I could be wrong, that makes multi-charges pretty much just as easy as ever if that is the case.

Reply

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #52 : Aralık 11, 2012, 12:03:08 ÖS »
Şimdi ben bir üniteye dedicated transport aldım. Örnek olarak Rhino alan Chaos Space Marine'ler.

CSM standart ünitesini 15 kişi aldım. Haliyle rhino'ya sığmadı. Ama hala alabiliyorum ve boş olarak oyun başında masaya yerleştirebiliyorum değil mi? Hani normal bir transport kapasitesi olan makine gibi..

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #53 : Aralık 11, 2012, 12:12:46 ÖS »
Şimdi ben bir üniteye dedicated transport aldım. Örnek olarak Rhino alan Chaos Space Marine'ler.

CSM standart ünitesini 15 kişi aldım. Haliyle rhino'ya sığmadı. Ama hala alabiliyorum ve boş olarak oyun başında masaya yerleştirebiliyorum değil mi? Hani normal bir transport kapasitesi olan makine gibi..

Yes baby
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #54 : Aralık 11, 2012, 12:13:17 ÖS »
Kitabın pdf'i yanımda değil o yüzden tam net cevap veremiyorum ama oyuna başlarken boş olduğu sürece koyabiliyor olman lazım... "Dedicated trasportlarda özellikle sadece alındığı ünite içinde başlıyabilir" diye bir kural var... yinede FAQ ları kontrol etmekte de fayda var...

blackwinter

« Yanıtla #55 : Aralık 11, 2012, 12:26:41 ÖS »
GK Faq da buldum:

Q: Some Grey Knights squads can take a Razorback as a dedicated transport. A Razorback has a transport capacity of six models. Can you still choose this as a dedicated transport for a squad with more than six models? (p92)
A: Yes.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #56 : Aralık 11, 2012, 12:59:31 ÖS »
Teşekkürler! Gelsin Chaos Rhino o zaman.. :)

- Mark Twain

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #57 : Aralık 12, 2012, 12:36:24 ÖÖ »
Çok mantıksız bir şey olmuş bu o zaman transport kapasitesinin ne önemi kalıyo ki? Atayizler bunu da açıklasın :P

blackwinter

« Yanıtla #58 : Aralık 12, 2012, 08:08:19 ÖÖ »
Çok mantıksız bir şey olmuş bu o zaman transport kapasitesinin ne önemi kalıyo ki? Atayizler bunu da açıklasın :P

6 kişi içine biner geri kalan 4 ü arkasından yürür mesela. cover falan hesabı.
"Horus Rising"

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #59 : Aralık 12, 2012, 10:09:51 ÖÖ »
6 kişi araçla flat out yapar kalanı ne yapar o zaman?