Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey  (Okunma sayısı 48080 defa)

Ruhi

• E-Posta
6th Edition için yeni bir başlık açtım.

Soru şu: Flyerlar "On going reserve" hikayesiyle masayı terkedince otomatik bir sonraki round geri geliyorlar. (Ama o round oyun biterse patlamış sayılıyorlar). Geri döndüklerinde kesinlikle "Zooming" ile geri dönüyorlar (Ben böyle anladım). Ama nereden geri dönüyorlar? Gene kendi masa kenarımızdan mı? İlk geldikleri gibi yani..

Teşekkürler.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

abi active reserve haline geliyor. bu ne demek?

çıktığı hızda geri geliyor (zooming, hover vb.) ve reserve roll gerektirmeden senin deployment kenarından oyuna başlıyor tekrardan.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Oyuna başlamadan önce tam olarak neler yapılıyordu ? madde madde cevap rica ediyorum  ::)

Ruhi

• E-Posta
Salih, abi hover eden bir araç nasıl masa dışına çıkabilir? Hani koşul düşünemedim.. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

Salih, abi hover eden bir araç nasıl masa dışına çıkabilir? Hani koşul düşünemedim.. :)

bilmem:))
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
Mustafa hani bu kadar genel bir sorunun cevabı.. "kitapta" falan demek lazım sanırım. Ama hani bir(ilk ve son defa) deneyeyim. Şu kitabın arkasındaki özet kısımdan atayım bir şeyler.

i) Ordu hazırlanması
* Ana birliğin ne olacağının seçilmesi (En az bir HQ, 2 Troop olacak - En fazla 2 HQ, 3 Elite, 6 Troop, 3 Fast, 3 Heavy)
* İsteğe bağlı olarka ally seçilmesi (En az 1 HQ, 1 Troop olacak - En fazla 1 HQ, 1 Elit, 2 Troop, 1 Fast, 1 Heavy)
* Fortification satın alınması
* Ana birlikteki bir HQ'nun Warlord olarak seçilmesi

ii) Oyunun ve dizilimin seçilmesi
* Görevin atılması
* Yerleşim şeklinin belirlenmesi

iii) Yerleşim zarı atılır. Büyük atan taraf seçer.

iv) Terrain yerleştirilmesi
* Yerleşim zarını büyük atandan başlayarak önce fortification yerleştirilir.
* Keyfe göre terrain yapılabilir, veya terrain yoğunlu zarlarıyla belirlenir. (Masa 6 parçaya bölünür. Her parça için D3 atılır. Sonra sırayla deployment zarının kazanandan başlayarak her bölgeye atılan zar kadar terrainler yerleştirilir(Büyük terrainler 2 veya 3 sayılabilir.).) Terrainler birbirilerinden 3" aralıkta olmak zorundadır.

v) Taraf seçme zarını kazanandan başlayarak objektifler var ise, onlar yerleştirilir. Objektifler masa kenarlarından ve birbirlerinden 12" mesafede olmalıdır.

vi) Warlord'un özellik grubu ana kural kitabından veya  var ise ana birliğin codex'inden (daha yeni codex çıkmadığı için yok) seçilir. O grup içerisinden d6 ile özelliği belirlenir.

vii) Psykerlar için özellik atılır.

viii) Masaya dizilme

* Tekrar zar atılır. Kazanan tüm ordusunu atılan senaryo ve dizilime göre yerleştirir. (Infiltirate ve  Reserve'e bırakacaklarını dizmez)
* Diğer oyuncu aynı şekilde dizilimini senaryoya göre yapar
* Infiltirate birlikler dizilir. İki tarafta da var ise, tekrar zar atılır. Büyük atan kimin ilk infilitirate'i dizeceğini seçer.
* Scout birlikleri isteğe bağlı olarak yerleştirildikleri pozisyonları değiştirirler. İki tarafta da var ise. Zar atılır. Kazanan ilk kimin bu işlemi gerçekleştireceğini belirler.

ix) Oyunun başlaması
Yerleşimi ilk yapan oyuncu, oyunu başlama hakkına sahiptir. Ancak, yerleşimi ikincil yapan oyuncunun "Seize the Initiative" şansı vardır. İster ise zar atar. "6" gelir ise, oyuna başlama şansını ele geçirmiş olur.

- Mark Twain

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Saol abi, aklımda hiç soru işareti kalmadı.

Ruhi

• E-Posta
Rica ederim Mustafa.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Birkaç ilginç 6th Edition notu ekleyeyim dedim. Hani geçenlerdeki oyunlarda tartışmıştık da diyerek;

i) Dangerous Terrain zarlarından alınan hasarlara armor save atılıyor. Hani 5th'den büyük değişiklik, termiler bayağa lavın üstünde falan yürüyor yani. Heh.

ii) Template ile hasar alan üniteden, template altındakiler ölmek zorunda değil. Gene ateşin kaynağına en yakın modellere wound allocation yapılıyor.

- Mark Twain

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Biliyorsunuz Blood angels oynuyorum, işte size soru : Orduyu Blood angels lar ile hiç alakalı olmayan renklere boyar isem turnuvalarda veya başka yerlerde sorun çıkar mı ?

Deeyo

• E-Posta
Hello Kitty!
dey layt com and me wan go hom...

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Alıntı
Hello Kitty!

Evet aklımda onun gibi birşeyler var.

Deeyo

• E-Posta
yersin heressyi :)
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Blood angel dan doğma bir sürü alt chapter var, onlardan biri olabilir senin ordun mesela, turnuvada da sıkıntı olmaz bu arada.

Ruhi

• E-Posta
Mustafa, abi Blood Angels kitabına bakarsan orada bir sürü şey yazıyor zaten. Yan chapterlar, vb.

Burada Known Descendants kısmında bir sürü yan chapter var.

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Blood_Angels#.UHvGbK6fm0Q

Hani örnek için şunu atayım dedim. Chapter adı: Knights of Blood

Turnuvada ise hiçbir sorun olmaz. Hani beyaz ve  sarı olsa renkleri sonra, Blood Angels'dan çıkan yan gruplardan bir tanesi desen. OK denir.

NOT: Kendi Chapter'ını kurmak bayağa havalı bir şey bu arada, düşünürsen. Neyse, öyle. Saygılar.
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2012, 11:22:41 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain