Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Alman olmak  (Okunma sayısı 1908 defa)

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Alman olmak
« : Haziran 03, 2011, 10:08:00 ÖÖ »
manyak gibi wiki kurcalarken asşında oyunda geçen tüm isimlerin kısaltma olduğunu fark etmek çok ilginç.
mesela SDKFZ nin bir kısaltma olduğu bariz. Uzun hali Sonderkraftfahrzeug

ama mesela kübelwagen yani alman jeep i bile aslında Kübelsitzwagen in kısaltması çıkıyo.
Yada Schwimmwagen için:  is the most numerous mass-produced amphibious car in history. 15.584 tane kadar üretilmiş :)

ekleme gelecek bi işe bakayım:)

Heh işe baktım...

Ya da Ciddi şekilde metal, kauçuk vb. eksikliği çekerken Luftwaffe için uçak üretiminin hiç kesilmemesi, zira o uçakları uçaracak yakıt yokken mantıklı olabilirmiş :)
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2011, 06:18:04 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Alman olmak
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2011, 11:37:49 ÖÖ »
Ve yeni haberlerle karşınızdayız!

Almanların aslında Blitzkrieg diye bir savaş doktorini yokmuş. Blitzkrieg Düşman ülkesinin hızlı şekilde fethi anlamına gelen ve pekte popüler olmayan terimmiş.

Bizim blitzkrieg diye bildiğimiz şey aslında: Bewegungskrieg doktoriniymiş. "Manevra Savaşı" ve bu doktorin için gerekli olan temel elementlerden biri de; Auftragstaktik yani oyundan bildiğimiz "Mission Tactics"

Ve başka ne öğrendik? Fransa Alman saldırısından önce savaş sanayisini ayağa kaldırmış ve ayda 500 tank üretim kapasitesine getirmiş. ayda 500 tankla ilgili bir fikriniz olması için: Almanların savaştan önce silahsız, eğitim ve kumanda tankları da dahil 3,503 tankı var.

Yani nedir? Fransızların zibidiliğidir.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Alman olmak
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2011, 03:49:37 ÖS »
yaw bunu eklemeden rahat edemedim;

Leichte Schützenpanzerwagen Sonderkraftfahrzeug Yani? zırhlı personel taşıyıcımız olan 250/1 modelinin uzun ismi, toplam 9 kelime. Acaba düşam istihbaratını şaşırtmak için olabilir mi? :P