Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 5. Lig Final Maçı  (Okunma sayısı 4705 defa)

Deeyo

• E-Posta
5. Lig Final Maçı
« : Haziran 18, 2012, 08:37:51 ÖS »
15 Haziran Cumartesi
WHFB 5. lig Final Maçı
2250 PTs
Dwarfs (Alkım) - Dark Elfs (Salih)
Dwarfs Crushing Win

Güzel bir Cuma akşamı en sonunda final maçını yaptık. Salih benim aksime sakindi o kadar 12" muhabeti yaptım oralı olmadı.

Rosterlar şu şekilde:
Alıntı
Dwarfs Army

1 Dwarf Lord @ 230.0 Pts
     General; Shieldbearers; Gromril Armour
     #Shield Bearer
         Rune of Iron (x2)
         Rune of Stone
         Master Rune of Challenge
1 Thane @ 160.0 Pts
     Gromril Armour; Battle Standard
         Master Rune of Gromril
         Master Rune of Spite
1 Runesmith @ 147.0 Pts
     Gromril Armour; Shield
         Master Rune of Balance
         Rune of Spellbreaking
1 Master Engineer @ 85.0 Pts
     Brace of Pistols; Gromril Armour
         Rune of Stone
30 Warriors
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Veteran
39 Warriors @ 415.0 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician Veteran
29 Hammerers @ 378.0 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician Gate Keeper
1 Grudge Thrower @ 155.0 Pts
     Engineering Runes
         Rune of Accuracy
         Rune of Penetrating (x2)
1 Grudge Thrower @ 105.0 Pts
     Engineering Runes
         Rune of Penetrating
1 Cannon @ 130.0 Pts
         Rune of Burning
         Rune of Forging
1 Organ Gun

Models in Army: 119

Alıntı
Dark Elfs
1 Dreadlord @ 302.0 Pts
     General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
     Pendant of Khaeleth
     Crown of Command
     Enchanted Shield
     Sword of Might
     1 Dark Pegasus
1 Sorceress @ 130.0 Pts
     Magic Level 1; Lore of Shadow;
     Lifetaker
1 Death Hag @ 225.0 Pts
     Poison Attacks; Cauldron of Blood; Frenzy; 2ndWeapon; Battle Standard
     1 Cauldron of Blood
20 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 235.0 Pts
     Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician
48 Dark Elf Warriors @ 328.0 Pts
     Spear; Light Armour; Standard; Musician; Lordling
     Banner of Murder
10 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 125.0 Pts
     Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 War Hydra
6 Shades @ 102.0 Pts
     2ndWeapon; Rptr Crossbow
6 Shades @ 102.0 Pts
     2ndWeapon; Rptr Crossbow
1 Cold One Chariot
13 Cold One Knights @ 426.0 Pts
     Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician; Dread Knight
     Standard of Hag Graef
 Models in Army: 113

Sahada 6 terrain vardı

uzun kenarlardan birinin köşesine althar of Khaine (Direk frenzy) diğer köşesine
 Tower of Blood (herkese hatred, destructiona frenzy) geldi.
 Scree Slope ve iki ev soldan sağa orta çizgiyi işgal ediyordu. En uçtaysa anvil of Vaul bulunuyordu.

Maça başlarken Dark Elften çok daha az ünitem olması nedeniyle çok defansif oynarım diyerek gelmiştim.
Yerleşme zarını Salih kazanıp beni iki frenzy'nin arasına sıkıştırınca bu plan suya düştü.
Ben de bana göre sağa tarafa doğru dizildim.

Soldan başlayarak runesmith ve Hammererlar, Dwarf Lord (Dlord) ve BSB'li Horde Warriorlar, Organ gun.
30 kişilik yalnız ama gururlu Great weaponlu warrior birliği.
Horde warriorların arkasında 2 Grudge thrower (GT) ve Master Engineer. Tower blood'un yanında da Top vardı.

Salih ise bana göre sola doğru

10 kişilik repeater Crossbow (RBC) yanlarına Pegasus üstünde ölmeyen DreadLord, Onların yanında Bunker Spearelfler
Yanlarında içlerinde Lvl 1 Shadow büyücülü 20 kişilik Repeater Crossbowcular. Tam arkalarında BSb'li Cauldron.
Büyük RBC'lerin yanında sırasıyla Hydra, Chariot ve Coldonelar vardı.
Benim sağıma ve soluma iki grup 5'er kişilik shade ekibi yerleşti.
Maça başlamayı ben kazandım.

1.1'de Tower of Blood'ın gölgesnden korkan sağ warriorlar biraz ileri çıktı ki shadelere tehdit oluşturabilsin.
Hammerarlar soldaki shadlere döndüler Horde warrirorlar ise biraz ileri çıkıp hayatlarına devam ettiler.
büyü fazında yanar top büyüsüyle hydra, döner taş büyüsüyle bir chariot aldım. Shootingde bir şey olmadı.

İşte Büyü fazının sonu

1.2 Turu Salih'e verdiğimde salih'in morali bozulur gibiydi. genel olarak tüm ekipleriyle ilerledi sadece bunker biraz geride kaldı.
Cauldron Cold onelara 5% ward save verdi. Sağ shadeler okla hydrayı yakan topu alırken diğer ekip gt'ye bir wound verdi.
Crossbowlar hammererlardan adam götürmeye başladı.

2.1'i ilk chargeların deklare edildiği round oldu. Sağ taraftaki warriorlar shadlere charge ettiler.
Hamererlarda hşşş dwarf lord sırtım nasıl diyen Dreadlorda. Dread lord flee demeyi seçti. Hammerarlar shadelere
redirect etselerde yetişemediler. Bütün oyun boyunca kaçırdığım tek charge buydu :D. Shooting pek etkili değildi bir kaç cold one öldü.
Close kombatta ise warriorlar shadleri kaçırdılar ama yanlarındaki Cold onelara bakmak istediklerinden
 kovalamak istemediler ne yazık ki tower of bloodın yanında fazla kalmış olacaklar kovaladılar.
Bu arada horde warriorların içindeki Dwarf lord Crosbowelfleri üstüne çekti.

2.2'sinde En kritik şey coldoneların stupid olup Sol Shadeler hammerarların yanına doğru seğirttiler.
Evin arkasına kaçmış olan dreadlord toplandı. RBc'ler Warriorlara charge etti bu da 14 gibi yüksek bir mesafeydi.
Büyüde 1. lvl büyücü  10 zarıyla irresistable atarak :D warriorların strengthini 2 düşürdüğü gibi miscastle
kendinden 7 RBC'yi cücelerden 12 kişiyi tzeentchin yanına yolladı, kendi gitmedi.

3.1 Dlord'lu warriorlar Cold one'lara charge etmeyi başardı, bu kombat inatçı Cold onelar yüzünden 4.2'sinde tüm coldonelar ölene kadar sürdü.
Bir önceki tur Shadelerin peşinden koşturmuş olan warriorlar reform olup, olası bir rear charge'a hazırlandı.
Grudge thrower'lardan biri master engineer'e rağmen misfire atıp patladı.
Organ gun arka tarafa sarkmaya çalışan shadeleri temizlerken Diğer grudge thrower sol taraftaki ufak RB birliğinin sayısını azalttı.

3.2 kaçan RBC'ler, kaçmaya devam ettiler, Oyun sonuna dek kaçtılar ancak masa dışına çıkmayarak puanlarını vermediler.
DreadLord  Hammerarların yanına geçerek ben makine avlayayım dedi. Coldone kombatı devam etti.

4.1 Sağ kanatta kalan Warriorlar Couldron of Blood'a saldırdılar. Hammerarlarda Kendilerine yaklaşmış Bunker Spear elflere girip sistematik olarak kesmeye başladılar.
  Bu arada ben uzun bir süre düşündüm. MAster Engineer ile de Dreadlorda saldırsam mı diye ancak pozisyon çok uygun gelmedi o yüzden yemedi.
Organ gun elinde ne varsa boşalttığı Dreadlord'a çizik bile veremedi :D.

4.2'si Dreadlord en sonunda Organ gun'a charge etti onu yok ederek arkadaki Grudge thrower'a girdi.
 Cold one Horde warrior kombatı son cold one'nın da kesilmesiyle bitti.
Couldron of Blood'da Cold onelar gibi inatçı çıktılar. uzun bir süre, frenzylerini kaybetmelerine rağmen dövüştüler.

5.1. Dread Lord grudgethrower'ı kesip master engineer'e hallenir bir pozisyon aldı. Bu arkadaş önünde RBC'ler arkasında Dreadlord nereye gideceğini bilemedi.
Horde Warriorlar ev'in etrafından dolanıp Cauldron KOKmbatına gireyim dedi ancak, burada toplam 6 model muhabbeti yüzünden girmediler. Bu arada Bunker Spearelfler rerollu testi tuttramayıp kaçtı.

5.2 spearelfler toplandı. Hammerarlar kovaladı ama yetişemedi. Dreadlord Master engineer'e girdi.

6.1 Hammerarlar tekrar  önden ve Dlordlu warriorlar yandan Spear elflere girdiler. Dövüp yakaladılar. Bu arada Cauldron'da kaçıp ölünce ertesi tur salih'e pek yapabilecek bir şey kalmamış oldu.

Son skor:
Dwarfs: 1608
Dark Elfs: 620

Dwarf Kayıpları
Gt   155
Gt   130
Organ   120
Top   130
Master engineer   85
Toplam   620

Dark Elf KAyıpları
CdoB   225
BSB   100
Darkelfspearmen   328
Bayrak   25
hydra   175
shade   102
shade   102
chariot   100
knights   426
bayrak   25
Toplam   1608

Neden Kazandım:
- Salih'in Ordusunda En büyük hard hitter coldonelardı MAkineleri avlamak için ise Dreadlord dahil, 3 ünite vardı.
Daha önceki maçlarda Salih'e çok hedef göstermek iyidir. kime saldıracağını bilemeyen rakip hata yapabilir. Ya da elindekilerden bazıları hedefe varır diye taktik vermiştim.
Hydra ve Chariotu ilk tur alınca Salih'in ORdusunun sağ kanadında büyük bir boşluk oluştu Salih'in taktiği bundan dolayı boşa çıktı. Şans!
- Yine Bence Dark elflere, cüceye karşı bile olsa 4. lvl büyücü yakışıyor. Yerinde bir Okkam's neleri değiştirmezdi ki...
- Doğru yerlere Yetişen Chargelar...

Sağolasın Salih.

ManoM: Her nekadar 2. turdan itibaren kritik bir işe imza atmamış olsalar da ilk turdaki muhteşem performanslarıyla makine ekibi oyunu ilk turdan bana döndürdü.
ManoM: Sorcerer yapacağı tek büyü olan Strength düşürme büyüsünü CC'deyken yaptı. Miscast attı. 4 attı hem hayatta kaldı hem de 12 cüceyi kendisinden 7 kişiyle beraber öte tarafa gönderdi :D.
ZaroM: Bütün oyun boyunca 9'a ve 8'e tüm chargelarımı başardım. Hatta hammerarlarla Spearelflere charge ettiğimde yetişmemesini istiyordum. Onu da başardım :).
MaloM: Cold one'lar kritik bir anda stupid oldular. Gerçi kural olarak da Mal demişler Arkadaşlara.
MaloM: Master Engineer, Rerollu artilerry dice attırdığı grudgethrower patladı. Brace of Pistoll'le önündeki adamları vuramadı. DreadLord'a kesildi :D.
Gerçi Sırf ORgan gun ilk turdan şişkebap olmasın diye almıştım. Organ gun şişkebap olmayınca bir shade grubunu tarihe gömdü az daha dreadlorda'a da kesik atıyorlardı :D.

Speşiyal thanks to:
Turnuvayı düzenleyen Veysel,
2 kez kapıştığım Salih'e,
katılamayıp modelleri bana emanet eden, ve maç sonrasında bir türlü tepki alamadığım Salih'i tek bir mesajla tilt eden Burak'a
ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.
tüm fotolar:
https://picasaweb.google.com/105069912396202020264/KuleSakinleri5LigFinalMac
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2012, 08:42:15 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: 5. Lig Final Maçı
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2012, 08:38:51 ÖS »
Bir ara heyecandan foto moto unutmuşuz...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2012, 08:46:06 ÖS »
Ayrıca maçtan önce kim kazanırsa kazanacağı parayı Kule Terrain fonuna bağışlayacak şeklinde anlaştık.
O yüzden 5 liraları vermeyenler bir zahmet buluştursunlar veysel ile.

vace

• Moderator
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2012, 09:29:25 ÖS »
Eline sağlık güzel rapor. Tekrar tebrikler. Katılan herkese teşekkürler...
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2012, 10:02:19 ÖS »
Süper!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Haziran 18, 2012, 10:24:07 ÖS »
ilk lig heyecanımı sağlayan Veysel ve katılan bütün dostlara teşekkürler

Alkım tebrik ederim
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Haziran 19, 2012, 08:41:16 ÖÖ »
bal...
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Haziran 19, 2012, 08:59:50 ÖÖ »

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2012, 09:38:16 ÖÖ »
Tebrikler :)

blackwinter

« Yanıtla #9 : Haziran 20, 2012, 09:36:46 ÖÖ »
alkım güzel rapor olmuş. ellerine sağlık.

maç hakkında söylenebilcek herşeyi yazmışsın.

ama şunu eklemeden gecemeyeceğim. maç bittiktan sonra yenilmek kaybetmek hiç koymadı da, maçtan 15 dk sonra burağın " böyle koyarlar" diye attığı sms çok yıkıcıydı.

adam demiş ya" bu yara değil ama bu laf beni öldürür" diye ...
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"