Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2000 Pts Granadier Vs Strelkovy  (Okunma sayısı 2130 defa)

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
2000 Pts Granadier Vs Strelkovy
« : Nisan 27, 2012, 07:29:39 ÖS »
Guards Strelkovy Batallion
       vs
Heer Granadier Company
Couldron
2000 pts
Siegreich Wermacht!

Oyun kuralları gereği Draw olmuyormuş onu öğrendik çok acayibime gitti.

defender olarak 8 platoondan 3 ünü sahaya koydum 1 tanesi ambushta. 4 ü delayed reserve.

Öncelikle en açıklık araziye 2 tane 88 lik dikerek tüm anti tank ve anti air ihtiyacımı karşıladım. Ormanın içindeki objektif kör noktaya geldiği için bunu korumak için mühendisleri buraya yerleştirdim. Sağ taraftaki içinde piyadeleri koydum. Hmg leri ambush a sakladım.

Masanın 4 bir yanından rastgele gelen ruslar arkam hariç her yönden gelebilyiorlardı, ben arkamı yaslamıştım masa kenarına :) solumdan ZIS-2 denen korkunç anti tanklar çıktı. Sol ileride hmg, ufak toplar, alev makinası ve smg ler taşıyan mühendislerden oluşan storm group çıktı. Bu gurup korktuğum üzere asıl saldırıyı gerçekleştirecek birlikti. Sağ kanadı boş bırakmayan hmg li ve anti tank rifle lı bir birlik vardı.

Benim desteklerim karşı tarafımızdan rus destekleri ise sağ ve sol masa kenarından gelecekti. Fakat bizimkiler biraz geç :)

Oyun genel olarak 88 lik bataryların ölmeyip tüm rus ordusunu engellemekten alı koyması üzerine geçti. Toplar ateş itti uçaklar sorti yaptıu ama nafile. Onlar ölmedikçe soldan gelen Su-85 zırhlıları ve sağdan gelen t70 hafif zırhlıları ilerleyemedi. Bu sırada storm group karşısında hmg leri görünce onlar ölmeden ilerleyemeyeceklerini inanıp toplarla hmg leri yoklamaya başladı. Onlar yetersiz kalınca Sniper da onlara yardım etmeye çalıştı. Ama Sniper körmüş meğer. Oyun boyunca 0 hit.

Sonunda T70 ler hamlelerini yaptılar ve piyadelerimin üstüne atladılar ve ilk saldırıda bizim çocuklar kaçtı. Tam bu sırada Panzer 3 L M ler yetişti ve uzaktan T70 vurmaya başladı. Bu zamana kadar paleti atan 88 lik yiyen ve sonunda arkalarından panzerler vuran t79 sürücüleri korkunca bir piyade birliği koışup boşta bir t70 i de imha edince onlar da tehdit olmaktan çıktı.

Storm group yavaş yavaş yaklaşıp flame throwerlar la tüm hmg leri bitirdiler. Sonunda assualta kalkınca mühendisler üstün bir başarı göstererek yoğun bir atışla onları püskürttü. Bu sırada bizim tanklar önlerinde siper kazmaya çalışan piyadeyi kıydı. Bundan sonra önlerindeki mühendis birliklerini öldürseler bile ya tankların yada yeni gelecek olan desteklerimizin, rusların objektifi almalarına izin vermeyeğine inanan rus kumandanı (bakınız batuhan.) Birliklerine geri çekilme emri verdi. Böylece bir rus hattı daha kararlı alman ilerleyişi karşısında düştü.

Maçta garip şeyler oldu. Yeni kurallarla AA lar daha harika olmuş. biz bunu bilmemize rağöen çocuklar çok iyi iş yaptı. Aslında epeyce daha atış yapmam gerekiyormuş.

Maçın sonlarında benim korktuklarını düşündüğüm noktada t70 lerin assualt yapmama sebebi meğerse batuhanın onları unutmasıymış. Çok değerli bir turu atladılar.

Uzun zamandan beri ilk defa hava desteği almadan çıktım. 2 88 lik beni hiç üzmedi.

MoM: 88 likler.
MaloM: Rus Sniper. Rerollu bir hit yapar insan bari...

Güzel oyun için Batuhan'a teşekkürler. İyi dövüş oldu.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler