Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Neden oynamıyoruz ki???  (Okunma sayısı 3615 defa)

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
Neden oynamıyoruz ki???
« : Mayıs 29, 2011, 07:59:50 ÖS »
Hakkaten yahu neden daha bu oyunu çoğu kişi ordu alıp çok az oynamışken bıraktık? Bence 40k'nın kurallarını bu oyunun kuralları ezip geçer. Her oynadığımda ben bu oyunu deli eğlendim. Bence en kısa sürede yeniden oynayalım.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
Ynt: Neden oynamıyoruz ki???
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2011, 09:21:35 ÖS »
Oynayalım abi,ben bu öneriyi destekliyorum.

Yeni mekan ile birlikte çöpçatan kullanılmaya başlar, infinity oynamak isteyenler birbirlerini daha kolay bulurlar. O zaman düzenli bir ritm yakalarız.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2011, 09:28:54 ÖS »
d20 ile boardgame olmaz abi.

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2011, 09:47:24 ÖS »
O zaman hadi gelin yarın masaları düzenleyip, terrainlerin bi kısmını çıkarıp infinity oynayın.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 30, 2011, 07:20:58 ÖÖ »

Chaos Troll Deniz, Infinity board game değil zaten.

Oyunu bir iki izlesen hoşuna gideceğini tahmin ediyorum abi, açık görüşlü olmak lazım.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2011, 11:35:35 ÖÖ »

+1 hatta imazayı da düşünürseniz daha mantıklı :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2011, 06:57:14 ÖS »

+1 hatta imazayı da düşünürseniz daha mantıklı :)

Hadi düşünelim.

Warhammer: Yirmi adamım ben volley fire atıcam demekki 10+ 2 x 5/2 (round up) d6 atıcam. Önde görüyor muyum bakayım ay kağıt kıvırsın biri, kıvırdık şimdi uzakta mıyım nerdeyim şundan eksi alıyorum artı alıyorum, karşıda adamın götü görünüyor başı görünmüyor eksi kaç alıcam, hm... x tane vurdu şimdi s3 t4'e vurayım, vurdum karşı taraf x tane d6 atsın hm 2 adam öldü.

Infinity: BS 12 yakındayım +3, burst 3, 3 zar atıcam 15 ve aşağısı gelirse hit. Silah S13, rakip armor 1, 13+ atarsa kurtarır.
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2011, 07:02:40 ÖS Gönderen: mereghost »

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2011, 11:06:02 ÖS »
Neden D20?
- Hareketin başarısı üstünde statın etkinliği azaltılıyor, 2+ ya kasayım 12 zar atsam 10'u tutar gibi mathammerlar olamıyor.
- Daha önemlisi D6'lık sistemde 3+ ile 4+ arasında uçurum varkene d20'lik sistemde 12- ile 11- arasında %5 var. Yane farklı statlarda birimler yaparkene oyunu dengeli tutmak çok daha kolay.

Bu işin duygularla ilgisi yok, tamamen matematik. D20'li wargame olur mu gibi duygusallıklara girmek abest ile iştigal olur biraz. ;)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Haziran 01, 2011, 09:12:59 ÖÖ »
D20 güzel D100 daha da güzel bana sorarsanız, çeşni olur zarda. Ama keep it simple da iş değişiyor :)
matematik özürlü olarak söylüyorum wh mi infinty mi diye açık ara wh. Ha oyun iyidir kötüdür, o oynayanların takdiri. Ama bana mat. hesabıylan gelmeyin :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2011, 01:30:17 ÖS »
d20 de hakkaten 11 BS yeteneği ile 12 BS yeteneği arasında şansa bol yer bırakan ama genelde sizin yanınızda olan çok ince ayrıntılar oluyor.Özellikle de karşılıklı zar atma muhabbeti gerçekten de yeteneği 1-2 fazla olan birimlere bariz avantaj verirken 5-6 fazla olanları ya grupçana ya da şansla yenebiliyorsunuz.Eğer infinity sistemiyle bir masaüstü oyunu oynanabilse ben onu oynardım,o derece sevdim.

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Haziran 01, 2011, 01:36:18 ÖS »
Hakkaten yahu neden daha bu oyunu çoğu kişi ordu alıp çok az oynamışken bıraktık? Bence 40k'nın kurallarını bu oyunun kuralları ezip geçer. Her oynadığımda ben bu oyunu deli eğlendim. Bence en kısa sürede yeniden oynayalım.
örneğin ben bırakmadım ama, modelsiz oynanmayacağına kanaat getirdim oyunun ve model boyamaya biraz az vakit bulduğumdan yavaş gidiyor. bir kaç model daha boyayabilirsem döndüğümde modellerle beraber başlarım oynamaya...
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Haziran 02, 2011, 12:01:23 ÖÖ »
Neden sidik yarıştırılıyor anlamadım, sevenler kapışın sahalarda gerçi saha yok (galiba) ama olur kapışırsınız ;)
Tomb Kings
2189+