Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Soru Cevap  (Okunma sayısı 12003 defa)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Soru Cevap
« : Mayıs 01, 2012, 07:33:03 ÖS »
Malumunuz böyle bir başlığa ihtiyacımız olur diyip açıyorum ilk sorumla birlikte.

Roster değişikliklerinde var olan bir ünite yada karakter çıkartılamıyor peki yancı üniteler için durum nedir? Örnek olarak Empire ın detachmentları ve skaven ın weapon teamleri. Bunlar kendi başına sahaya çıkamayan ama çıkınca (çoğunlukla) özgür takılabilen birlikler. Peki bunların maçtan maça değişimi mümkünmüdür? Tamamen kaldırılabilirler mi yoksa ne oldukları mı değiştirilebilir yada hiç bir değişikliğe gidilemez mi?

Açıklama için: Tüm clanrat ve storm vermin üniteleri yanlarına bir adet weapon team alabilirler. Orj rosterda clanrat ünitesinin yanında ratling gun(55) bir sonraki maç için warp-fire thrower(70) a değiştirilebilir mi?
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Moderator
  • My will be done!
Ynt: Soru Cevap
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2012, 10:06:53 ÖS »
Bana göre uygun. Yani Clanrat aldın weapon team almadım sonra ekleyebilirsin ya da dediğin gibi ratling gun aldın sonrakine warp-fire thrower alabilirsin.
« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2012, 10:09:50 ÖS Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2012, 12:20:23 ÖÖ »
Mesela bu nedir?
WYSIWYG

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2012, 12:56:52 ÖÖ »
diyelim ki beastlordum var ilk roster on foot ikinci hafta savaş arabsına bindirmek istiyom bizim tek bineğimiz bu olduğundan soruyom ?
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 02, 2012, 03:47:07 ÖÖ »
Mesela bu nedir?
WYSIWYG

What you see is what you get. Kısaca proxy kullanma demek :) Bunun dışında ünitelerinde ekipman açısından en azından ön sıranın(normalde yarısının diyorlar) doğru ekipmanla temsil edilmesi, rakibin senin orduna baktığında sen ne olduklarını söylemesende anlayabilmesi anlamına geliyor.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Moderator
  • My will be done!
« Yanıtla #5 : Mayıs 02, 2012, 11:00:53 ÖÖ »
diyelim ki beastlordum var ilk roster on foot ikinci hafta savaş arabsına bindirmek istiyom bizim tek bineğimiz bu olduğundan soruyom ?

Şimdi olur gibi ama düşündüm de benim kral war sfenkse binebiliyor hoşt yani. ;D Bir sınır getirmek lazım monstera binemesin max chariota binsin gibi.
Tomb Kings
2189+

vace

• Moderator
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2012, 07:09:26 ÖS »
Diğer başlık yerine buraya yazayım dedim.

Salih, ilk sıra yani 5 kişilik bi spear grubuna veremez misin shield. ;D Zaten full command 3 kişisi 1 kişi de karakter 1 tanesine kalkan ver gitsin. ;D Boyama zaten istenmiyor...
Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 03, 2012, 12:34:45 ÖÖ »
Biraz kritik bı soru olmazsa olmaz eskiden bahenem vardı ama artık modellerinde çıktı evet bizim diğer büyük canavarlardan bahsediyom giantimi onlarin yerine kullana bilirmiyim yoksa o giantimi başka bisey olmaz diyorsan Veysel öyledir rosterim için çok sorun değil ama kabul olursa farklı seyler deneye bilirim
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

vace

• Moderator
  • My will be done!
« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2012, 09:05:12 ÖÖ »
Profilden başka bir modele benzetebilirsen olabilir. :P

Yok ya Özgün giant gianttır...
Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2012, 09:49:29 ÖÖ »
sağol veysel
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2012, 11:30:16 ÖÖ »

Salih, ilk sıra yani 5 kişilik bi spear grubuna veremez misin shield. ;D Zaten full command 3 kişisi 1 kişi de karakter 1 tanesine kalkan ver gitsin. ;D Boyama zaten istenmiyor...

Bi soruda benden ozaman:
Warriorların hiçbirinde halberd yok mesela normal kutudan çıkmıyor çünkü. Aynı şekilde marauderların great weaponıda öyle. Bunlar için de kural hala geçerli midir?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2012, 07:49:58 ÖS »

Bi soruda benden ozaman:
Warriorların hiçbirinde halberd yok mesela normal kutudan çıkmıyor çünkü. Aynı şekilde marauderların great weaponıda öyle. Bunlar için de kural hala geçerli midir?

http://hoardobits.com/ birinin yapması gerekiyodu :)

vace

• Moderator
  • My will be done!
« Yanıtla #12 : Mayıs 03, 2012, 11:13:31 ÖS »
Şimdi düşününce benim TG modelleri ve Ushabtiler içinde aynı durum geçerli, modelin alternatifi yoksa ama kurallar başka şekilde giydirmene izin veriyorsa sorun yok. Ama modelin alternatifi varsa yapmayalım. Çok arada kalırsanız rakibiniz ile görüşün durumu anlatın anlaşırsanız sorun değil.
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Mayıs 03, 2012, 11:41:16 ÖS »
Warriorlar için halberd modelleri var ama metal upgrade olarak GW tomarla para istiyor, benim yaptığım gibi Chaos Knight bitlerinden yapmak hem uğraştırıyor hem de çaktırmadan baya tuzlu oluyor... madem ilk sıra yeterli, Ben de Asrai oynayacağıma göre, Koray gönül rahatlığıyla benim Halberdli Chaos Warriorlarımı ilk sıranda (yada istersen olduğu gibi ünite olarak) kullanabilirsin ;)

Wretched

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Mayıs 04, 2012, 06:04:00 ÖS »
Warriorlar için halberd modelleri var ama metal upgrade olarak GW tomarla para istiyor, benim yaptığım gibi Chaos Knight bitlerinden yapmak hem uğraştırıyor hem de çaktırmadan baya tuzlu oluyor... madem ilk sıra yeterli, Ben de Asrai oynayacağıma göre, Koray gönül rahatlığıyla benim Halberdli Chaos Warriorlarımı ilk sıranda (yada istersen olduğu gibi ünite olarak) kullanabilirsin ;)

Çok sağol semih abi