Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Çok Pembe Farelerin Dönüşü  (Okunma sayısı 5611 defa)

sargon

• E-Posta
Çok Pembe Farelerin Dönüşü
« : Ağustos 06, 2012, 09:47:15 ÖS »
Kaming suğn.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Çok Pembe Farelerin Dönüşü
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2012, 10:47:39 ÖÖ »
işte buralar hep böyle pempe!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2012, 01:41:47 ÖS »
Deneme niyetiyle boyadığım rat ogre:

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 07, 2012, 04:24:04 ÖS »
deniz, öncelikle kolay gelsin bro. bi araba skaven boyayacakmışsın. bol sabır diliyorum. Rat ogre hakkındaki yorumlarıma gelince...

modelde genel olarak monoton bir hava var. bunun nedeni çok fazla toprak tonu kullanman: deri rengi, peştemal, kuşak hep bu tonlarda. bi de koldaki zırh parçasını da bakır rengi yapınca modelde kontrast yaratacak bir nokta kalmamış. bence öncelikle bunu gidermen lazım. bu konudaki önerim, peştemalin ve bilhassa koldaki zırhın rengini değiştirmen. peştemal rengi deneme yanılma olacak da kol zırhını düz metal ya da koyu griden beyaza NMM ile kasabilirsin.

diğer bir husus, sırttaki glow effect. fikir güzel; ancak uygulamada problem olmuş. teorik olarak, glow effecti oluştururken aynı rengin -en az- 3 farklı tonunu kullanman gerekir. en açık rengi (ana renk+beyaz) parlamanın kaynağında, ana rengi kaynağın çevresinde, daha koyu olan rengi de (burada deri rengi-yeşil karışımı) derinin üzerine düşen ışığın efektini vermek için kullanırsın. parlamanın kaynağı normalde rat ogrenin içinden geliyor; ancak o kısım derinde kaldığı için, bu model için parlamanın en youğun olması gereken yer, sırttaki yarıkların yüzeyle birleştiği yerler olmalı. ben olsam şunu yapardım:

1. yarığın içini yeşile boya
2. sırtta parlama olacak yerleri deri rengi+yeşil karışımı ile drybrushla (yarıklara yakın yerler heavy, uzaklaştıkça hafif dbrush)
3. yarığın kenarlarına beyaz+yeşil ile line highlight.
4. opsiyonel olarak tüm bu alanları birbirine daha iyi bağlamak için az miktarda yeşil wash uygulayabilirsin.

eline sağlık, kolay gelsin tekrar...
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2012, 05:17:09 ÖS »
Monotonluk konusuna katılıyorum, bence gerisi güzel ama sağ kulağını bir berbere göstermekte fayda var. ;D
Tomb Kings
2189+

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2012, 10:14:45 ÖS »
Monotonluk mümkündür ya çabuk tamamlamaya çalıştım ne yalan söyliyeyim.

Burak modelin karşısında bi daha yorumlaş. Fotoğraf çok tatlı gelmedi bana.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 07, 2012, 11:35:46 ÖS »
pas efektini de gloomy sırtı da sevdim ben. Monotonluk konusunda, daha gri ten rengi durumu çök temiz çözer bence. Gayette güzel olmuş.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ağustos 11, 2012, 11:43:45 ÖÖ »

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 11, 2012, 02:33:05 ÖS »
Süper olmuş!

DN: gri yap şunnarı :P
« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2012, 08:56:47 ÖS Gönderen: DNA Maniac »

blackwinter

« Yanıtla #9 : Ağustos 11, 2012, 04:49:03 ÖS »
Cok sik abi...
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 13, 2012, 08:34:46 ÖÖ »
Deniz, ellerine sağlık sadece gözlerini sarı yada kırmızıya boyarsan çok daha süper olacak kanaatindeyim...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ağustos 13, 2012, 03:27:57 ÖS »
Deniz, ellerine sağlık sadece gözlerini sarı yada kırmızıya boyarsan çok daha süper olacak kanaatindeyim...

Kırmızı!