Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 113008 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Yine aynı durum. Kurallara göre zaten bu şekilde, altında atta olsa juggernaut da olsa farkmaz, cavalry'sin sen.

Ekte ilgili kısım mevcut.

FAQ'da yeni bir kural veya kural değişikliği yok. Ki zaten olmaması gerekir. Sadece anlamayan adama açıklamak için ama ole açık şeyleri anlamıyorlar ki daha açık açıklamaya çalışmak işi daha çok karıştırabiliyor. ;)
« Son Düzenleme: Haziran 29, 2011, 12:42:37 ÖS Gönderen: Antimodes »

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Monstrous beast'te binen karakterler için ek bilgi.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Umut killing Blow kuralını da bunun altına yazarsan olay açıklığa daha çok kavuşamıyacak.... FAQ da gelen kural mevcut kuralın tam tersi olan, yeni bir kural... Killing Blow sahibi bir adam (Heroic Killing Blow değil) cavalry modelini killing blow ile öldürebiliyor ancak Monstrous cavalry modelini killing blow ile öldüremiyor... Bu yeni gelen FAQ derki, normal killing blow ile monstrous bineğe binen adamın kendisi monstrous değil ise öldüre bilirsin.... Kural tamamı ile değişmiş... çünkü war beaste binen adam bineği ile birlikte tek model sayılır ve bu modelin ünite türü cavalydir, aynı şekilde Monstorus Beast'e binen adam ve bineği tek bir model olarak Monstrous cavalry sayılır diyor kitap (hatta sen bu kısmı da yukarıya yapıştırmışsın) yani adamın ayrı , bineğinin ayrı bir sınıfı yok... bu eğer böyle ise yani model ve bineği ayrı ayrı sınıflara sahip ise, Tüm cavalry (monstrous cavalryler dahil) üniteleri ateşten korkuyor olmuş demektir... Neden ? üstündeki adam infantery olsada binek war beast(monstrous beast) sayılır ve war beastler ateşten korkar... Ayrıca normalde öldüremediğin bir modeli üstündeki sürücüyü öldürdüğün için öldürmüş sayılman da ayrı bir garabet...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
war beast(monstrous beast) bu ikisi gayet farklı şeyler değilmi yahu?
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
war beast'e rider binerse Cavalry
Monstrous Beast'e rider binerse Monstrous Cavalry oluyor

oradaki parantez için açıklama değil ve veya anlamında yani ;)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Alıntı
Tüm cavalry (monstrous cavalryler dahil) üniteleri ateşten korkuyor olmuş demektir... Neden ? üstündeki adam infantery olsada binek war beast(monstrous beast) sayılır ve war beastler ateşten korkar... Ayrıca normalde öldüremediğin bir modeli üstündeki sürücüyü öldürdüğün için öldürmüş sayılman da ayrı bir garabet...

O zaman bu kısmı anlamadım :) gerçi değişen kural neresi onu da anlamadım. Abi galiba senin postu ben hepten anlamadım :D Normalde öldürebileceğin adam bişeye binsede farkmaz killing blow u yer diyo kural. Bana çok ilginç gelmedi zira bindiği yaratık ya ayrıca vurulabilen bi yaratık oluyo yada alameti faikası adama 1 wound kazandırmak oluyo. bunun dışında adamın ölmesi için pek bişey değiştirmiyo, ekstra atak veriyo fln...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Bu fire ile ilgili kısmı ben de anlamadım Abi ama killing blow da halısın, ben eksik hatırlıyormuşum.

Semih'in hatırlattığı kısım 1. ek.

Kural açık monstrous cavalry'e killing blow çakamıyorsun. Monstrous beast üstünde ki bir karakterin ünite tipi mounstrous cavalry olur. 2. ek.

Bu durumda FAQ geçersiz çünkü kural kitabı ile çelişiyor. Yani mounstrous beast üstünde ki bir karaktere killing below çakamazsın.

8th ed kural kitabı çok iyi hazırlanmış, FAQ'lar ise üstün körü, bence FAQ okumayın, zaten ihtiyaç yok.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
monstrous beast'e binen karakter ve bneği tek bir model olarak monstrous cavalry sayılıyor... ve killing blow ile sadece infantery, cavalry yada war beast öldürebiliyorsun (killing blow kuralı).

Yeni FAQ diyorki aslında bu modelin model türü Monstrous Cavalry(killing blow ile ölmeyen bir model türü) olmasına ramen, binicisi infantery ise (ki tüm biniciler infantery oyunda monstrous binici yok...henüz)killing blow ile binicisini öldürebilirsin. Bu durmda binicisi ölen Monstrous beast de ölür... Monstrous beast'i killing Blow ile öldüremiyorsun, üzerinde binici oldumu tüm model monstrous cavalry oluyor (normal kurallara göre killing blow ile öldüremiyorsun) ve sen binicisini ayrı bir modelmiş gibi sayıp öldürürsen altındaki beast te cavalry gibi ölmüş sayılıyor... bu demek oluyorki killing blow kullanırken model kuralarca tek bir model sayılmasına ramen binicinin tipine (infantery) göre adama killing blow atıyorsun...
 Aynı mantıkla tüm cavalry üniteleri aslında war beastlere binmiş infantery modelleri... ve flaming attack kuralı war beast yada monstrous beast kuralına sahip olan modeller üzerinde fear etkisi yaratıyor... bu demek oluyorki üniteye monstrous cavalry yada cavalry olarak bakmayıp, binici artı war beast yada binici artı monstrous beast olarak bakarsan tüm cavalry üniteleri de ateşten korkar... Adamların FAQ mantığının flaming Weapons kuralına bire bir uyarlanmış hali...

Adamlar hem bir modele tek bir karakteristik (infantery,cavalry vs...vs..) veriyorlar hemde bir kuralı uygularlarken yok aslında o model iki parçadan oluşur ve bir parçası bu kuraldan etkilendiği için tüm model bu kuraldan etkilenmiş olur diyorlar...
Bir önceki edisyonda juggernout yada great eagle yada pegasus monster sayıldığı için binicisi ölünce moral test atıp savaşmaya devam ediyordu....

Barbar139

• E-Posta
killing blowda ayrıca belirtmiş ama stompta belirtmemiş

ogre minator'a stomp atabilir kurala göre  ;D
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Yok sadece infantery modellerine stomp yapılabiliyor Minator Monstrous infantery yani stomp yemez :)

Barbar139

• E-Posta
işte diyorum ki, kitap şunu diyor, monstrous versiyonlar, normallerin uyduğu her kurala uyar

killing blow mevzusunda ayrıca belirtmiş, monstrous olanlar yemez diye. stompta belirtmemiş, infantry, beast, swarm yer demiş.

monstrous infantry de infantry olduğuna göre, ogre minatora göbek atabilir ;D

bence monstrous infantry sahibi oyuncular bunu kendi arasında halletsin kim kime göbak atacak kararlaştırsınlar :D

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
 ;D

Biliyom geyik ama bu geyikleri sonradan okuyup yanlış anlayanlar çıkıyor diye yazıyorum, bir ünite tipi diğerini kapsamaz. O ifade aynı kuralları tekrar yazmamak için. Yoksa infantry ve mounstrous infantry birbirinden farklı ünite tipleri, infantry > monstrous infantry diye birşey yok. (infantry > monstrous infantry fiziken mümkün değil zaten ;D)

vace

• Üye
  • My will be done!
Şimdi benim kafam karıştı ;D Mon. Beaste binen adama CC'de ben biniceye vuracam diye belirterek biniciye attack yapılabiliyor mu kine?
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
işte yapılamıyor ve normalde KB yememesi lazım o modelin, ama FAQ sorun çıkarıyor. hani muhtemelen yapılamıyor ve KB yemiyor, o FAQ'daki lafı da adamlar, "peki dinazora binmiş eleman var karşımda, ben dinazora değil adama vuruyorm KB attım, ölür mü?" diye soranlar için yazmışlar. Ölür demişler ama işleri karıştırmışlar, öyle bir yazmışlar ki mostrouslar da KB ile ölür gibi anlaşılıyor.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Q: Does Killing Blow work against a mounted character regardless
of what he is mounted on? (p72)
A: Yes, as long as the character would count as an infantry
model if it wasn’t mounted.

Yine bir FAQ klasiği, kural kitabıyla çelişiyor. Bi sonraki update te düzelir diye umuyorum. Ozamana kadar kuralı budur yaoacak bişiy yok. Ama hani house rule der geçeriz o ayrı. Zira 2 durumda da beni ırgalayan bişiy yok :)

Yani pek ejderha filan kastetmemiş adamlar
Alıntı
regardless
of what he is mounted on
daha ziyade manyaklıklarına gelmiş...