Savaş Çekici > Warhammer Fantasy Battles

WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey

(1/147) > >>

Rhonanthor:
Yahu bu Lord ve Hero'lara ayrılan puan yüzdeleri farklı mı?Khemrian Warsphinx çünkü Lord'un altında "Lordların puan limitinden harcanır" Herolarda ise "Heroların puan limitinden harcanır" diye yazıyor.

sargon:
Lord => en fazla %25
hero=>  en fazla %25
core=>  en az %25
special=> en fazla %50-aynı üniteden en fazla 3 tane(great battle değilse)
rare=> en fazla %25-aynı üniteden en fazla 2 tane(great battle değilse)

Öz highlore:
yeni WHFB öğrenmekte olan biri olarak soruyorum. high elf adamlarımdaki hand weapon ile spear arasındaki tüm farklar nelerdir?

1.biri spear diğeri hand weapon
2. biri şu kadar sıra biri bu kadar sıra vuruyıor?????
3.birinin zarı şu öbürünün bu xyzcyuxkasd gibi

Azactoth:
1)Spear yaya askerler tarafından kullanılıyorsa kendileri charge etmediği sürece fazladan bir sıra adamın vurmasını sağlıyor... Normal handweaponlu adamlar, 2 sıra vurabiliyor... Spearlı adamlar 3 sıra olarak vurabiliyorlar, High Elf Spearmen 4 sıra vurabiliyor... (ha bu durum normal üniteler için geçerli eğer horde olarak yani ön sırada 10 yada daha fazla adam varsa, her durum için fazldan 1 sıra daha fazla vurabiliyor...)

2)Eğer Spear atlı ünitede kullanılıyorsa, fazladan sıra vurmak yerine, charge ettikleri tur +1S veriyor...

3)Eğer yaya isen ve hand weapon'un yanında shield da taşıyorsan, normal armour save haricinde 6+ parry save(kural olarak ward save sayılıyor) kazanıyorsun...

althar amadeous:
beastmen herolarına silah çeşitliği adlı araştırmamda bir silaha denk geldim

Sword of Anti-Heroes

bu silahla base contağımdaki adalar kadar str ve attak mı kazanıyom yoksa her birine birer +1 atak mı kazanıyom hani ilki gibi anladım ama çok ucuz puana çok kuvetli bir silah gibi geldi FAQ bi eklenti görmedim

bi hatam mı var konuya haciz kimse varsa bu geç saatte kafama takılan konuyo çözer çok sevinirim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git