Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: WHFB Hakkında Merak Ettiğiniz Ama Sormaya Korktuğunuz Yine de Sorduğunuz Herşey  (Okunma sayısı 114779 defa)

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
Yahu bu Lord ve Hero'lara ayrılan puan yüzdeleri farklı mı?Khemrian Warsphinx çünkü Lord'un altında "Lordların puan limitinden harcanır" Herolarda ise "Heroların puan limitinden harcanır" diye yazıyor.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2011, 03:28:27 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

sargon

• E-Posta
Lord => en fazla %25
hero=>  en fazla %25
core=>  en az %25
special=> en fazla %50-aynı üniteden en fazla 3 tane(great battle değilse)
rare=> en fazla %25-aynı üniteden en fazla 2 tane(great battle değilse)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
yeni WHFB öğrenmekte olan biri olarak soruyorum. high elf adamlarımdaki hand weapon ile spear arasındaki tüm farklar nelerdir?

1.biri spear diğeri hand weapon
2. biri şu kadar sıra biri bu kadar sıra vuruyıor?????
3.birinin zarı şu öbürünün bu xyzcyuxkasd gibi
The elves are watching

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
1)Spear yaya askerler tarafından kullanılıyorsa kendileri charge etmediği sürece fazladan bir sıra adamın vurmasını sağlıyor... Normal handweaponlu adamlar, 2 sıra vurabiliyor... Spearlı adamlar 3 sıra olarak vurabiliyorlar, High Elf Spearmen 4 sıra vurabiliyor... (ha bu durum normal üniteler için geçerli eğer horde olarak yani ön sırada 10 yada daha fazla adam varsa, her durum için fazldan 1 sıra daha fazla vurabiliyor...)

2)Eğer Spear atlı ünitede kullanılıyorsa, fazladan sıra vurmak yerine, charge ettikleri tur +1S veriyor...

3)Eğer yaya isen ve hand weapon'un yanında shield da taşıyorsan, normal armour save haricinde 6+ parry save(kural olarak ward save sayılıyor) kazanıyorsun...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
beastmen herolarına silah çeşitliği adlı araştırmamda bir silaha denk geldim

Sword of Anti-Heroes

bu silahla base contağımdaki adalar kadar str ve attak mı kazanıyom yoksa her birine birer +1 atak mı kazanıyom hani ilki gibi anladım ama çok ucuz puana çok kuvetli bir silah gibi geldi FAQ bi eklenti görmedim

bi hatam mı var konuya haciz kimse varsa bu geç saatte kafama takılan konuyo çözer çok sevinirim

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
every enemy "character" ;D
I am Alpharius

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
bu silaha sahip olan karakterin içinde bulunduğu CC'daki ünitene base kontakta olan kaç karakter var,
adam koymuş 5 tane goblin bossu üniteye geliyor, sen de bu silahı alıp seni bana sayıyla mı verdiler diyerek +5 atak 5 str ile girebilirsin, oha fantaziye bak.
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Sword of anti-heroes karşıda tek karakter varsa puanını çıkarmıyor ama 2 karekter var ise deliriyor. Gerçi S5 olan karakterin elindeyken karşıda tek karakter olsa dahi iş yapar sankim.

Ve evet Alkım'n anlattığı gibi senin üniten ile base contact ta olan düşman karakteri sayısı kadar +S ve +A alıyon.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Hero puanları ucuz olduğu için bolca hero ile sahaya çıkan ordulara dehşet saçabilir bir silah... Ve hatta kendisi common magic item.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
Bu Feedback Scroll, rakip irresistible attığında da çalışabiliyor mu? Irresistible'ın tanımında "dispel etmeye dahi yeltenemez" gibi bir ifade var, Feedback Scroll açıklaması da "dispel etmeyi denemek yerine bunu kullanabilir" gibi bişey demiş. Ben olmuyor diye biliyorum, hani irresistible force ile yapılan büyülere herhangi bir şekilde müdahale edilemiyor ama bu item konusunda ikilemde kaldım...
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
IRF ile yapılan büyüler dispell edilemez... Adı geçen Scroll Dispell etmek yerine kullanıldığı için IRF ile yapılan büyülere karşı bu ve benzeri scrollar kullanılamaz... Çünkü aynı açıklama dispell Scroll da da var... onda da dispell denemesi yerine kullanılır ve otomatik dispell eder diyor...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Geçen gün maçta Semih'in uzmanlığına başvurduğumuz konuyuda burada söyleyelim.

Flee Eden bir üniteye Charge eden bir ünite, movementını tamamlandığında (ve belki de flee eden üniteyi destroy etse de) başka bir düşman üniteye deyse de charge edemez bir inç uzağında durmak zorundadır.
Sayfa 27'de bunu özellikle belirtmiş.
Demiş ki;
Hiç bir şekilde charge etmediğiniz bir üniteyle base kontağa giremezsiniz.
Redirect kuralı da bunu delmiyor.

bir başka konuda ben eski alışkanlık chargeları hareketlerini söylediğim sırayla tamamlıyordum hatta öyle oynuyorduk
kitapta bu sıranın turn sahibi kişi tarafından belirleneceğini söylüyor.

dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Lord => en fazla %25
hero=>  en fazla %25
core=>  en az %25
special=> en fazla %50-aynı üniteden en fazla 3 tane(great battle değilse)
rare=> en fazla %25-aynı üniteden en fazla 2 tane(great battle değilse)

ama ama ama...ben şimdi 1000 puanlık ordumda prensi nasıl grifona bindireceğim 350 puan oluyor :(
hatta itemleride verince 425 oldu :(
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2011, 03:20:56 ÖS Gönderen: batik sarap mantari »
The elves are watching

vace

• Üye
  • My will be done!
Demek ki 1000 puan için bu ayıpmış ;D
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
artık grifon minyatürünü elven steed olarak hayal edeceğim :)
The elves are watching