Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Pek Yakında: Operation Avalanche  (Okunma sayısı 2497 defa)

Barbar139

• E-Posta
Pek Yakında: Operation Avalanche
« : Ocak 24, 2013, 01:27:20 ÖS »
Tarihi henüz kesinleşmemiş olan Levent'in İngiltere Çıkarması temalı "Operation Sea Lion" oyun günü ile FoW çılgınlığı açılışımızı yapmamızın ardından bir campaign patlatsak ne de güzel olur dedim ve hazırlıklara giriştim. İtalya'daki ilk önemli Allied harekatı bana uygun gibi göründü. Fall Bleu tadında olacak, (bkz: Semih abi stili), her hafta 3 maç, istediğini seç, puan - gün belirle ve oyna usulü. 3 tur yani 9 maç tasarlıyorum. Yine tarihsel çatışmalara sadık kalınacak, her maç gerçek çatışmalardan esinlenerek hazırlanacak.

İlk iki kumpanya Doğu Cephesi temalıydı. Şimdiki North Africa olsa iyi olur diye düşündüm. Hani yerine göre başka ordusu olan ve oynamak isteyen (ör:Deniz), ister kendi modellerini kullanarak ister ek modeller ödünç alarak kumpanyaya katılabilir.

Amerika, İngiltere vs Almanya olacak gibi zira o dönemde İtalya artık tamamen teslim oluyor. North Africa kitabının sadece İtalya bölgesinde görev yapmış Company'ler seçilebilecek, yani maalesef Rommel yok.

Neden Operation Avalanche? Kuzey Afrika çatışmalarında Amerika ve İngiltere genelde farklı zamanlarda ve farklı yerlerde çatışıyor. İtalya'da iki ülkenin orduları da aynı bölgelere birlikte operasyon düzenliyor. Bir de, İtalya listeleri Kuzey Afrika listelerine göre daha neşeli, ör: Kuzey Afrika'da zırhlı mekanize ve ağır tank birimleri pek ortalıkta görülmezken İtalya'da herşey mevcut.

Fikirler? Böyle devam edeyim ve hazırlayayım mı? Başka bir şey mi yapalım?
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Pek Yakında: Operation Avalanche
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2013, 01:42:13 ÖS »
Ben nasılsa her türlü kumpanya vs ye zaman bulur akarım dolayısıyla ben varım, sealion'a 3 hafta var ama benim takvimimde, belirteyim. (finaller :()
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2013, 01:53:10 ÖS »
Bence gayet uygun... İtalya harika ama hani bir taraftan da USSR görmeyi de özledim o başka.. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2013, 02:19:21 ÖS »
sealion'a 3 hafta var ama benim takvimimde belirteyim. (finaller :()

Benim de iş arayışına başlayıp, İzmir'e gelip, minyatürleri toparlayıp birkaç maçla Sovyet gazını almam zaten o zamanı bulur :)
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2013, 02:44:46 ÖS »
İzmir'de iş ara.. Batu.. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain