Merhaba Ziyaretçi

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
WH40k İstatistikleri / Ynt: 2020 - Eylül Ayı İstatistikleri
« Son İleti Gönderen: Mustafa Ekim 01, 2020, 09:13:02 ÖS »
Tarih   30 EYLÜL 2020   
Senaryo     Oyuncu A (ilk başlayan)   Oyuncu B
31 Overrun Orks (Özgün)                     T'au Empire (Mustafa)

Secondary 1   1.2 Line Breaker            1.2 Line Breaker
Secondary 2   2.2 Grind Them Down    2.3 While we stand, we fight
Secondary 3   5.3 Pyschic Ritual          3.2 Bring it Down

Skor: 78-39 Orks Win!

Ork ilk başlayınca. 1 riptide dan diye  öldü. Biz 2 kamyon patlatalım yavaşlasınlar dedik. 3d6 damage da 1 atmayı başarıp darwin ödüllerini kazandım kamyonlar patladı ama fazla atış çekti. Başka kamyonlara sıkabilirdik roketleri. Oyunun kalan kısmı üstümüze koşan orklardan kaçmak ile geçti. Benim roster harbiden glasshammer ve first strike a da biraz fazla fazla ihtiyaç duyuyor ama ben kendi yaptığım listeler ile oynamaktan çok keyif alıyorım. Biraz şanssızlık-riptide- Biraz kötü obje seçimi-linebreaker biraz da taktik hata -çok yerine tek hedef oluşturmak-  sebepleriyle kaybettiğimizi düşünüyorum. Ama keyifliydi, aksiyonu bol bir oyun bir maç oldu. En önemlisi de terrainin in çok iyi yapılmış olmasıydı, o konuda ikimizi birden tebrik ediyorum.
   
2
WH40k İstatistikleri / Ynt: 2020 - Eylül Ayı İstatistikleri
« Son İleti Gönderen: Mustafa Eylül 28, 2020, 02:38:50 ÖS »
27 Eylül 2020
Senaryo 11 Retrieval Mission

Eldar (Semih) vs Mustafa (Death Guard)

Secondary 1   Engage on all fronts (4 masa çeyreğinin 3ünde üniten varsa 2 puan, 4 çeyreğinde varsa 3 puan al)         Line Breaker (Rakip deployment zone unda 2 üniten olsun)
Secondary 2   Raise the Banners High (Objektiflere bayrak dik ve bayrakları koru)                                                     While we stand, we fight (En pahalı 3 modelin hayatta kalsın)
Secondary 3   Assasinate (Yok ettiğin karakter başına 3 puan al)                                                                              Mission Secondary (Oyun sonunda hayatta kalan ünitelerin kadar puan al)

Sonuç: 86-40 Eldar Victory!


1 Hafta sonra Semih abi ile yeni 40k oynadık. Bu konuda kendimi şanslı hissediyorum.
İkimiz de geçen haftaki ordu listelerimizin iskeletini aynı tutup, aşağı yukarı puan bazında ordunun %40 ını oluşturacak bazda değişiklikler yapıp o şekilde maça geldik.

Ben 2 squad Blightlord Terminatorleri çıkardım. Daemon princelerimin kanatlarını söktüm (puan tasarrufu için). 5er kişilik 4 tane Plague Marine squad ekledim. Bu 20 marine i desteklemek ve boostlamak için de 4 tane karakter ekledim. Bunlar:
Tallyman: Close combatta to-hit re-roll
Noxious Blightbringer: Etrafına 5+ invul save & advance zarını 2 zar olarak atıp büyüğünü alma
Foul Blightspawn: 7" etrafında, friendly üniteye charge etmiş düşman varsa, ilk vurmalarını engelliyor.
Plague Surgeon: 'Doc' yada 'Dr.Frankenstein. Etrafındaki infantry Feel no pain zarlarında attıkları 1 ve 2 leri reroll luyor. Etranfındaki Plague weaponlara to-wound zarında 1 ve 2 leri reroll attırıyor.

Ordumun kalan kısmı:
3 Daemon Prince, 3 Crawler, 2 Drone,

Eldar:
1 Squad jetbike
2 tane büyücü paşa
2 squad halinde 12 wraithguard
2 adet platformlu top (ismini unuttum)
4 squad halinde 20 Dire Avenger
4 Wave Serpent

Benim oyun planım klasik tanklar ve princeler ile öne hurra hücuma kalkarken, bu 20 marine ve onlara 4 karakterden gelen süper boostlar ile yolda objektif tutarım, screen yaparım falandı.

Oyuna ilk ben başladım, yaptığım büyük bir hata: Herkes ile Blightbringer sayesinde boostlu koşup ileri atıldım. Kısa kenardan karşılıklı deploy olduğumuz için, karşıya nasıl ulaşıcam o yolu kim yürüyecek gibi dertlerim vardı. Neyse, tanklarla da advance edince, büyük toplarını sıkamadım. Karşı tarafta 4 tane transport olunca, her tur 1 tanesine atışımı konsantre edersem 5 turda 2 sini sade atışla kesin alırım diye düşünüyordum. 1.Turdan sıkamadık topları.

Biz koşunca Eldar da bilmukabele diyip yaklaştı. Özellikle 1 transport charge edebileceğimiz mesafeye girince, içinde rakibin dövücü ünitelerinden Wraithguard da olunca, girip patlatayım dedim ve bait i yedim. O charge ı düzenlerken, 20 marine ve 4 karakter formasyonunu bir güzel bozdum. Karakterler bazı açılardan hedef alınabilir hale geldi. CC bizim için iyi gitti patlattık ama, içinden wraithler de inmiş oldu. Transportları fly oldukları için girdiğimiz bazı cc lerden de direk çıkıp yumuşak karnımız diyeceğim "o açılara" kaçtılar, combattan çıkıp ateş edebilecek hale gelmek için de gerekli stratagemlerini kullanıp bizim 4 karakterin 2sini böyle taradılar.

Ben all hell let loose diyerek o sırada bu olayların döndüğü masa ortasında establish olmaya çalıştım, yine combata giriyorum ama kaçırıyorlar tekte alamıyorum. Bir tankım da biraz uzakta kaldı arada bina var. Ve marinelerimiz bu şekilde azaldı.

Eldar topçusu 1 daemon prince imi tek atışta aldı. Wraithler diğer prince imi tek wound bıraktı ve benim masa kenarıma jetbike indirdi. Zaten oyun aslında 2.2 ve 3.2 gibi çözüldü zaten.

Oyunun kalan kısmında, ikincil objektiflerimden maksimum verim alabilmek için - ki linebreaker almak baştan hataydı onu gözden çıkardım bu vakitte- ünitelerimi, en çok da tanklarımı, hayatta tutmaya çalıştım. Eldar tarafı son tur tek bir tankın üstünde toplanıp onu patlattı, 2si hayatta kaldı.

Ayrıca Daemon princeimizi tekte alan topçuyu biz de intikam olarak tekte aldık :D

Sonuç olarak, kısa kenardan karşılıklı oynadığımız maçta Linebreaker almak DG için kötü bir seçim oldu. 2 ünite deepstrike ım olsaydı doğru fikir derdim ama yoktu.
Benim oyuna yeni başlayanlara, veya shoot ve charge fazında tüh burda olsaymışım, şurda olsaymışım vs. hatalarını farkedenlere nacizane önerim, move fazını es geçmemeleri, move fazı, fazla bir aksiyon barındırmadığı için çoğunlukla es geçiliyor veya hakettiği değeri göremeyip önemsenmiyor. Tam aksine, move herşeyin başı. Ünitenizin tur rakibe geçtiğinde nerede olacağını, dolayısıyla nasıl bir tehdit oluşturup, nasıl bir tehdite maruz kalacağını belirleyen bir faz. Ayrıca shoot ve charge'ın da temeli, bazı atışları ve bazı chargeları yapamamamızın sebebi yanlış movelar. Neyse, ben bu konuda kendi dersimi aldım sanırım, ya da aldım diye umuyorum.

Bu 20 marine ve 4 karakterli formasyonu denemek istiyordum iyi bir fırsat oldu. Aynı şekilde Semih abi de wraithguard denedi. Maç için buradan tekrar teşekkürler, çok keyif aldım.


İşbu istatistik, Foruma hala hak ettiği ilgiyi gösteren ve okumaya devam eden Alkım abi başta olmak üzere, Foruma girip ne var ne yok diye bakan güzel insanlar hatırına girilmiştir. Forumu yaşatmak bizim elimizde. 
3
Burada da bulunsun burada ömürlük arşiv var.
https://mega.nz/#F!BxI1HSgI!0tKymKh9RZTzGpgIA5EyCg!NoZlTSIT
Barbar139'a teşekkürler.
19.07.19 EDIT:
İskenderiye kütüphanesi tadında olan link malesef namesake'i ile aynı kaderi paylaşıp yandı bitti kül oldu.

Kural kitaplarının, codexlerin vs. olduğu link: https://bit.ly/2P0bylX

22.09.20 EDIT:
Malesef bu link de patlamış..

Bazı Gopnik dostlarımız Vk üzerinden hala bir şeyler paylaşmaya çalışıyor.
https://m.vk.com/warhammer_art_of_war?q=Epub
https://vk.com/album-55168313_00?act=comments
4
Warhammer 40k / Ynt: 9th Edition - Turnuva Kazanan Listeler
« Son İleti Gönderen: Mustafa Eylül 21, 2020, 11:12:23 ÖS »
Bir düşünürün de dediği gibi, 40k artık sadece tek codexden orduların olmadığı, farklı codexlerden efektif/güçlü listeler inşa etmenin masastünde galibiyete büyük katkı sağladığı bir oyuna dönüştü.

Linkte ITC formatında düzenlenmiş çeşitli büyük turnuvalarda ilk üçe giren tüm ordulardan listeleri bulabilirsiniz.

http://bloodofkittens.com/8th-edition-top-army-list-compendium/

9.Edisyon için link burada.

https://bloodofkittens.com/9th-edition-top-army-list-compendium/

GW yeni edisyon ile ordu kurma mekaniğini epey değiştirdi, yukarıdakinin aksine, şimdi moda tek codexten dayanıklı ünitelerden oluşan combined arms listeler çıkarabilmek sanırım.
5
Arabulucu / Ynt: Yeni Online Oyun! (Doldu, çok teşekkürler!)
« Son İleti Gönderen: DNA Maniac Eylül 21, 2020, 02:25:49 ÖS »
Aha ben! Geleyim de 5E öğreneyim!
6
Arabulucu / Ynt: Yeni Online Oyun!
« Son İleti Gönderen: Gustav Eylül 21, 2020, 01:10:33 ÖS »
Katılmak istiyorum
7
Arabulucu / Ynt: Yeni Online Oyun!
« Son İleti Gönderen: sarpdorukaslan Eylül 21, 2020, 12:36:38 ÖS »
Yer varsa ben oynamak isterim
8
Arabulucu / Yeni Online Oyun! (Doldu, çok teşekkürler!)
« Son İleti Gönderen: Barbar139 Eylül 21, 2020, 12:16:15 ÖS »
Selamlar, ilk online campaign bitti. Şimdi sıra yenisinde!

Sistem olarak roll20 ile de iyi bağlantılı olduğundan DnD 5e düşünüyorum ama tüm ekip farklı birşey isterse yine konuşuruz. Campaign için de detayları konuşuruz, "Curse of Strahd" biraz okudum, olabilir, ama farklı birşey istenirse onu da oynarız. Hazır oyun olursa online oyun açısından çok iyi oluyor, haritalar vs çok işe yarıyor.

20 - 25 seans oynarız en fazla. 4 kişi ideal oluyor. Her hafta, çok büyük ihtimalle hafta içi bir akşam 21:00de başlayıp 00:00de bitecek gibi toplanırız. Geçen sefer Çarşamba'ları oynamıştık. Online oyun zorlukları aşikar, ben de aşırı kasmıyorum, oyunculardan da süper RP beklemiyorum. Amaç keyifli vakit geçirip iki zar atmak. Şimdilik bu kadar, buraya yazabilirsiniz, özelden ulaşabilirsiniz... Görüşmek üzere...

Batuhan
9
WH40k İstatistikleri / Ynt: 2020 - Eylül Ayı İstatistikleri
« Son İleti Gönderen: Mustafa Eylül 21, 2020, 02:28:02 ÖÖ »
Tarih   20.09.2020   
Senaryo 12 Scorched Earth      

Oyuncu A (ilk başlayan)   Oyuncu B
Eldar (Semih)                    Death Guard (Mustafa)

Secondary 1   1.1 Engage on all fronts           1.2 Line Breaker
Secondary 2   4.1 Raise the Banners High      2.3 While we stand, we fight
Secondary 3   Raze (Mission Secondary)        4.1 Raise the Banners High

Skor   55   51
ELDAR WIN
10
WH40k İstatistikleri / 2020 - Eylül Ayı İstatistikleri
« Son İleti Gönderen: Mustafa Eylül 21, 2020, 02:26:53 ÖÖ »
Tarih   17 EYLÜL 2020   LİG MAÇI
Senaryo 21 Surround and Destroy      

Oyuncu A (ilk başlayan)   Oyuncu B
Ultramarines (Sercan)      Death Guard (Mustafa)

Secondary 1   2.3 While we stand, we fight   2.3 While we stand, we fight
Secondary 2   3.2 Bring it Down                     4.1 Raise the Banners High
Secondary 3   4.1 Raise the Banners High     5.3 Pyschic Ritual

Skor   86   45
ULTRAMARINES WIN
Sayfa: [1] 2 3 ... 10